| andriana_;) a întrebat:

Sunt intr-o situatie foarte neplacuta si nu stiu ce sa fac mai departe. Nu demult am facut cunostinta cu un baiat din scoala, la inceput nu-mi placea, dar pe parcurs am vb foarte mult cu el prin web, mesaje etc., imi spune cuvinte frumoase, imi spune ca ma place, chiar am fost si ne-am plimbat impreuna, ne tineam de mana si peste doua zile imi spune sa ramanem prieteni, eu ii spun ca sunt de acord si ca de la inceput i-am spus ca nu vreau nimic cu el, mi-a mai spus ca sa nu fim foarte apropiati si doar sa ne salutam si gata...sa nu scap un moment mereu imi baga prieteni de ai lui si ma pune sa aleg, ii spuneam ca el si ii spuneam ca nu-mi place situatia, era de parca se juca cu mine si dupa ce mi-a spus sa ramanem prieteni mi-a scris ca vrea sa ne vedem, i-am spus ca da, se poate si dupa m-a sunat di m-a intrebat daca nu sunt impotriva sa mearga si un prieten de al li, i-am spus ca nu sunt impotriva, iar acesta mai pe urma mi-a spus ca va sta foarte putin timp. iar eu am raspuns ca sa se duca atunci ei fara mine, ca mie nu-mi plac toate jocurile astea iar acum idee nu a cum sa ma comport si ce sa fac din faptul ca-mi place de el...si din cauza asta m-am certat si nu stau bine cu acele persoane pe care mi le baga el.((

Răspuns Câştigător
| MiUtZaA a răspuns:

Eu zic sa incerci sa te porti putin mai rece cu el si sa nu fi de acord cu tot ce zice el.
Incearca sa pari ca nu ii dai multa importanta... chiar daca nu poti straduiestete. El isi va da seama ca nu mai poate face ce vrea cu tine. Sper sa-ti fie de folos sfatul meu, eu asa as face in locul tau pentru ca am trecut si eu prin asa cevabig grin

5 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

O lol dar stiu ca vrajeala asta inca functioneaza.
Nu vrea nimic serios cu tine si nu te ia in serios. Daca te impaci cu ideea, tu decizi.pa

| Ciprian a răspuns:

Incearca sa-i explici lucrul asta. Ca te deranjeaza.

| andriana_;) explică:

I-am explicat ca nu-mi place situatia si acum in general nu vorbeste cu mine.

| lory_2640 a răspuns:

Cred ca ar trebui s aa lamuresti situatia cu el., sa-i spui ce simti si daca o sa intelleaga bine daca nu cred ca ar fi bine sa-l uti si sa cauti pe altcnv.succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valei fato unde ai invatat sa vb.incearca sa scrii prop mai scurte ca e mai binelaughingdeci tie iti place de el, lui de tine dar nu vreti o relatie apropiata.hmm ciudat