| anonim_4396 a întrebat:

Sunt singura care consideră că sexul oral e un lucru înjositor pentru o femeie?

31 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Sunt momente cand vorbim despre univers, viata, suflet, poezie, cand te admir si iti spun ca de fericit sunt cu tine, dar si momente cand in pat amandoi sunt niste animale, in care nu mai conteaza ce dracu spuneam Eminescu in poezia aia a lui. Ultimul lucru cand unul te *** bine este sa inceapa sa iti povesteasca despre ce poezie a citit el ieri. Corpul nu vrea sa auda nici o poezie, ci sa fie satisfacut fizic.

| RAY a răspuns:

Nu,mi se pare înjositor sa consideri ca vaginul tau este o comoara pentru care un barbat trebuie sa faca sacrifici gen o nunta,relatie,de multe ori intreb femeile ce oferiti intr-o relatie si spun ca doar vaginul lor,asta mi se pare înjositor,nu promovez curvia, dar tu ca fata ce oferi? multe din ziua de azi nu stiti sa faceti o mancare, curat in casa, sa ne ascultati, sa fiti langa noi, si noi suntem fiinte emotionale nu doar tampoane emotionale, aveti la pretenti fara numar, totusi romancele mai stiu, romancele inca mai sunt femei de casa, de ce sa fie josnic sa faci sex oral? e vorba de iubire, tu iubesti un om si tot ceea ce face parte din el, asta e ca iubira lui iisus fata de apostoli lui =luati si beti acesta este trupul meu si sanele meu, iubirea inseamna a iubi un om in mod absolut

| Cosmin86 a răspuns:

Te-ai lovit la cap? Nu mai suntem in evul mediu.

| RainmakerX a răspuns:

Deci iti dau alt raspuns din ipostaza unui baiat tanar, cu o facultate de viitor si cu multe alte calitati pe care prefer sa nu le mentionez.

Pe scurt ma sperii si intristezi in acelasi timp. Din chestiile pe care le intrebi reies multe lucruri care se bat cap in cap.
Exista un loc si un moment pentru orice, dar spusul de poezii nu are ce sa caute in timpul sexului. E gresit din atat de multe puncte de vedere...

Vorbesti ca fosta mea profesoara de romana de 60 de ani.
Sa stii ca daca citesti nu esti neaparat inteligenta. Conteaza mult si CE citesti. Daca tot te pasioneaza atat de mult atunci incearca si carti despre dezvoltare personala, relatii si eventual si lucruri legate de religie ca sa intelegi mai bine in ce crezi caci prea des spui lucruri legate de Dumnezeu si o sa ajungi o baba fanatica in ritmul asta.

In alta ordine de idei, stramosii tai nu prea erau asa de rafinati incat sa-si permita anumite lucruri precum baia in fiecare zi. E injositor daca nu te speli si o obligi pe biata fata.

| RainmakerX a răspuns:

Mai, chiar daca imi dai voturi negative sa stii ca iti vreau binele.
Daca nu intelegi e treaba ta dar sa stii ca baietii excentrici se spala si daca le faci si lor o mica bucurie pe care oricum nu o s-o afle nimeni in afara de tine atunci s-ar putea sa-ti primesti si poezia.

Ma indoiesc ca omul pe care il cauti exista dar mult succes in continuare! Sper sa ma insel!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, e o gândire tipică virginelor laughing.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

întrebarea e adresată 'femeilor'.
tu ești doar o puștoaică incultă. :d
nu cred că putem vorbi de pretenții, de rafinament sau de vreo virtute atunci când ne referim la tine. happy

| Plato a răspuns:

Nu cred ca esti singura, mai sunt si feminazi. happy
Daca e cu partenerul de viata, nu e injositor, de ce ar fi?
Sau de ce zici ca sexul oral e injositor doar pentru femei?

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Pentru că Dumnezeu, atunci când a conceput individul, nu i-a atribuit gurii rolul de organ satisfăcător de plăceri scârboase. happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa zicem, dar de ce crezi ca e injositor doar pentru femei?

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

întrebarea era adresată femeilor din perspectiva mea de femeie.
consider că e înjositor pentru ambele sexe.
apreciez că e înjositor și să accepți să fie făcute astfel de experimente pe corpul tău.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Desi nu sunt de acord, iti inteleg si respect opinia.
Nu zice nimeni sa faci ce nu vrei, dar injositor sigur nu e cand e vorba de partenerul de viata.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Narcisismul e greu cu tine. Ai o problema cu oferitul, nu doar a sexului oral, in general a oferi. Te agati de conceptul de sex oral pentru ca este usor de atacat, si te fereste sa nu recunosti ca ai o problema sa oferi orice in general altor oameni, barbati in mod special. Vrei relatie, nu vrei sa te implici, vrei sa fi ceruta in casatorie, nu vrei sa oferi nimic la schimb, vrei neaparat barbat pentru relatie platonica, uscata, fara sex fara sa dai nici cea mai mica importanta pe nevoile lui, vrei sa ti se dea si sa ti se dea si sa ti se dea, iar tu sa nu oferi nimic, dar absolut nimic. Si tot tu te plangi de singuratate. ori faci misto, ori esti mult prea tolomaca si confuza, ori chiar ambele laughing

| Dalmore a răspuns:

Da.

| Endoryus a răspuns:

Tu te crezi rafinata pentru ca le faci pe toate cu/rve pentru ca ele fac ceea ce tu doar visezi?

| anonim_4396 explică (pentru Endoryus):

Pentru că acest ''toate'' prin care dorești să-mi induci o senzație de inferioritate este, în fapt, reprezentat de femeile de o moralitate îndoielnică, inculte, incapabile de o relație bazată pe altfel de sentimente.
Suntem, crede-mă, și câteva, destul de puținehappy, care avem alte aspirații, care tindem spre absolutul romanticilor, nu ne rezumăm doar la pustiul existențial din universul teluric în care ne ducem veacul efemer și nu ne descărcăm prin intermediul unui procedeu de care sunt capabile chiar și animalele. Altfel, ce ne-ar deosebi de animale? Uită-te în sufletul tău, realizează-ți o introspecție și spune-mi, cu ce ești tu diferit de un câine?

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai băut după Plato? laughing

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Suflet nu am dar ce ma distinge pe mine de tine si/sau un caine e ratiunea. Astea sunt doar scuze de fata mare care tot ce are e "comoara" dintre picioare si o diploma in viitor. Stai linistita ca nu esti singura cu scoala. Sunt multe pe aici cu facultati mult mai bune ca tine dar cu mai putine basini in cap. E pacat de tine, sincer. Cum ti-am zis la cealalta intrebare. Din raspunsurile tale se intelege de ce e bine sa se evite virginele. Si virginii daca ne utitam la unu mai sus cu aceleasi raspunsuri ca ale tale. Te las in pace de acum, nu mai postez. Inca o data, pacat de tine. Nu cred ca esti o persoana rea la baza dar cum am zis de 14 ori deja, frustrarile te ajung din urma.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ce te consolează sa știi daca mai exista si alte virgine penibile?
Si încă ceva, de ce ar fi înjositor doar pentru o femeie? Mi se pare mai plăcut pentru o femeie(sa facă) decât pentru un bărbat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi se pare înjositor pentru ambele sexe.
cum am mai spus, prefer ca în timpul sexului să-mi fie șoptite poezii, rolul gurii este comunicarea, fără o comunicare afectivă totală nu poate exista sex, ci doar tristețe. happy

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Leșin rolling on the floor. De unde știi ce preferi în timpul sexului dacă tu ești virginică? big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"prefer ca în timpul sexului să-mi fie șoptite poezii" Luminează-ne si pe noi.Cum ai ajuns la concluzia asta din moment ce ești virgina? Ca sa preferi ceva in detrimentul a altceva ar fi trebuit sa le încerci pe ambele, tu ești pe dinafara.
Si mie îmi place sa-mi fie soptite chestii, dar in legatura cu ce urmează sa se întâmple sau cu ce ar vrea el sa se intample.
Stii, sexul nu e o piesa de teatru.Intre "ahh" si "uhh" nu prea ai unde sa bagi si comunicarea afectiva.Si nici nu cred ca ai fi in stare sa articulezi atat de multe cuvinte laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Înțelege că sunt sentimente pe care tu ești incapabilă să le pătrunzi.
Rămâi la gemete, ești capabilă de mai mult?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era injositor sau cel putin considerat un lucru mare acum mult timp.

| Paul754880338 a răspuns:

Sigur ca nu. Dar de ce te intereseaza daca te afli in minoritate sau nu? Doar este opinia ta.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Sunt singura care considera ca sexul oral e un lucru injositor pentru o femeie?"

Cum sa-ti spun... pe mine una nu ma intereseaza filozofia, ci numai practica.
laughing

| OrdanKarris a răspuns:

Dar nu-ti fa atatea probleme femeie. Daca tot vei ramane singurica si evitata de barbati din toate directiile, de ce iti mai faci griji daca e sexul oral e scarbos sau nu?

Sexul oral ti se pare scarbos pentru ca prin acest act oferi stima si admiratie barbatului caruia il inghiti, ii oferi respect si ii hranesti ego-ul. Din cate vad ai o problema cu aceste concepte. Are legatura cu narcisismul, nu cu scarbosenia. Din nou, daca vei ramane singura, nu vad de ce te-ar preocupa sa faci sex oral cuiva. laughing

| Plato a răspuns (pentru OrdanKarris):

Taci, ca pana acum e fata visurilor tale. laughing

| OrdanKarris a răspuns (pentru Plato):

Da da, bineinteles laughing Ai glume in program. Ei bine eu nu glumesc, asta e de fapt perfecta pentru tine. Ti pa asta ti se potriveste ca o manusa. Imi si imaginez cum va bateti intre voi care e mai platonic decat celalalt si care detesta sexul mai tare rolling on the floor

| minrest a răspuns (pentru OrdanKarris):

Sexul oral e ceva normal, dar ce spui tu in favoarea aceste practici arata ca esti un psihopat impotent, dependent de pornografie. Nu mai generaliza pornind de la situatia mamei tale.

| danigaming41 a răspuns:

Ai penofobie