| Mihaelaa98 a întrebat:

Sunteti de acord cu propozitia "baietii suna primii nu fetele "sau din cand in cand ar trebui sa mai sune si fetele?.Voi baieti cum va simtiti cand va suna o fataa draguta?

13 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Consider ca din cand in cand mai trebuie sa sune si o fata!
Pentru ca la un moment dat, ajungi sa te saturi s-o suni numai tu, iar ea deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| ingerashhhh a răspuns:

Nu cred ca este obligatoriu ca fetele sa tina cont de aceasta "regula". Dupa mine tine mai mult de orgoliu.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Sunt de acord si mi se pare logic ca si fetele si baietii sa sune. daca intr-o relatie intervine problema de genul asta care suna primul... atunci e grav. ceau.

| neutrino a răspuns:

Intotdeauna, baiatul este obligat sa cucereasca fata, el trebuie sa fie cel care insista si sa dea astfel posibilitete fetei sa se simta importanta si frumoasa. In timpul relatiei, nu conteaza prea mult cine suna primul, dar baiatul trebuie mereu a vina cu propuneri interesante despre cum si unde sa-si petreaca mai mult timpul impreuna. Sunt momente in care, fiecare doreste sa-l sune pe celalalt, fara un motiv special, doar sa-i auda vocea si este foarte bine sa o faca. Atunci cand esti indragostit/a, parca doresti sa-ti vezi sau/si sa-ti auzi persoana draga, permant, ceea ce face parte din frumusetea si nebunia unei relatii normale.

| MadaSweet18 a răspuns:

Cred ca esti idioata daca traiesti dupa vorba asta. Fetele trebuie sa sune in aceeasi masura cu baietii, ca doar vrem sa fim egale cu barbatii, nu?

| Mihaelaa98 explică (pentru MadaSweet18):

Mai intai invata sa vorbesti frumos ca nu te-am jignit cu nimic.Si in al doilea rand a fost o intrebare iar asta nu inseamna ca traiesc dupa regula asta. Doar voiam sa aflu pareri.

| MadaSweet18 a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Vorbesc cum vreau, nu-mi spui tu mie cum sa vorbesc.

| Mihaelaa98 explică (pentru MadaSweet18):

Dupa raspuns si nume mai mult de 10 ani nu ai. Du-te la scoala :*

| MadaSweet18 a răspuns (pentru Mihaelaa98):

La ce intrebare ai pus tu zici ca ai 10 ani draga mea. Daca tot te crezi asa inteligenta trebuia sa-ti dai seama de la ce vine 18. Din intrebarea pe care ai pus-o mi-am dat seama ce fel de gandire ai si stai linistita ca daca astepti mereu sa te sune un baiat (ca tu nu poti) nu o sa ai nici-o relatie serioasa in viata ta.

| secret093 a răspuns:

Baiatul face primul pas, iar fata pe al doilea. Dupa ce te suna el cateva zile, suna-l si tu, arata ca-ti pasa, macar putin.

Pai cum sa se simta laughing le creste pulsul la 180

| Unlocked a răspuns:

Poi acuma marea majoritate a fetelor toate spun ca baietii trebuie sa faca primul pas, baietii trebuie sa sune ei primii si tot asa, mai trebuie un pic si fetele sa mai lase din orgolui si sa mai faca si ele primul pas, sau sa sune ele primelebig grin.Si cum ma simt, fff bine mai ales cand primesc mesaje...adik pot sa stau so ascult 24 din 24 fara problema, si so mai si tin de vorbalaughing.

| Adelina14 a răspuns:

Nimeni nu-i obligat sa faca primul pas, nu conteza esti tu baiat sau fata, facem doar ceia ce simtim. Parerea mea ca nu conteaza cine face primul pas sau cine primul suna, faci ceti spune inima. De ce sa nu sune si fetele primele, atunci cind o fata suna prima ia baiatul prin surprindere si ii arata cit de curajoasa e si increzuta.Parerea mea.