| CristiB93 a întrebat:

Sunteti fericiti? Ce inseamna pentru voi fericirea?

Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

Sincera sa fiu la ce perioada grea am avut si eu numai fericita nu am fost dar asta este nu inseamna ca ceilalti nu trebui sa fie fericiti.
Vezi tu conteaza persoanele de langa tine daca ele sunt vesele te vor inveseli si pe tine daca sunt triste te vor intrista. :d
Deci zambeste pentru toate persoanele care merita acest lucru!winking

| CristiB93 explică (pentru Latinmoon):

Asta am observat si eu, cand sunt trist uneori si apare o persoana mai vesela, atunci ma face si pe mine sa zambesc.

90 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

NU nu sunt fericit.

Dar asta este pentru ca fericirea este o chestie de moment.
Nu exista perioade fericite. exista in schimb clipe fericite pe care trebuie sa le apreciezi.

Ex: cand esti cu persoana iubita si desi nimeni nu zici nimic va imbratisati si va pierdeti intr-o srutare. asta e o clipa fericita. pentru mine cel putin.

Have fun,
PT

| CristiB93 explică (pentru PinkTerror):

Ai dreptate, o clipa ca aceea imi lipseste mie, ca in exemplul tau sad

| PinkTerror a răspuns (pentru CristiB93):

Nu e timpul pierdutwinking

| CristiB93 explică (pentru PinkTerror):

Probabil.

| pinkystyleツ a răspuns:

Nea'.oh go on momente rare in care sa te mai bucure ceva laughing.

| Polaris a răspuns:

Fericirea e atunci când uiți că ești mizerabil. http://i.imgur.com/0RUnF.jpg

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu, nu pot spune ca sunt fericita.
Ce este fericirea?
Este un sentiment unic ce concentreza un amalgam de trairi interioare, ganduri intr-o stare de euforie, in zambete. Cat dureaza ea? Daca stii sa privesti mereu partea frumoasa a lucrurilor din viata ta, ea ramane acolo. De multe ori, insa, nu reusesesti asta si in final ajungi sa ii "platesti" pretul prin lacrimi.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Si de ce nu reusesti sa privesti partea frumoasa a lucrurilor?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Nu cred ca poti sa privesti mereu partea frumoasa daca esti dezamagit de atatea ori. Dar tu? ce raspunsuri ai da intrebarilor pe care le ai pus? happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Pff,chiar nu stiu, e complicat.Dar tu cand spui ca ai fost dezamagita, te-ai referit la dezamagirea in dragoste?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Da,la asta m am referit.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Uff,ce nasol, eu o singura data am fost dezamagit si a fost oribil,dar daca tu zici ca de mai multe ori, nici nu vreau sa ma gandesc cum e, dar nu inteleg, de ce doar tu sa fi dezamagita, cu ce ai gresit?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Nu am avut asa multe relatii. Doar 2 au fost mai serioase. Nu stiu ce as putea sa raspund. Poate am gresit cu unele aspecte dar nu asta a provocat rupturi, dupa parerea mea. E greu atunci cand pui sentimente in ceva ce speri ca o sa mearga si te trezesti ca viata iti da un picior un burta. Si asta pentru ca tot ce ai vrut a fost o relatie ok. E si mai greu cand privesti in jur si vezi ca unele lucruri sunt atat de complicate, cand ele pot fi atat de simple. Poate ai vazut si tu asta.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Imi pare rau atunci ca nu esti fericita nici tu, pari o fata serioasa si de treaba, meriti pe cineva la fel, nu e corect.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Iti multumesc. si tu pari un baiat de treaba.
poate lucrurile se vor schimba in bine, cine stie cand si cum.
in cazul tau, unde a fost greseala?

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Greseala a fost, daca se poate numi greseala faptul ca am dat prea mult, ea a fost totul pentru mine,nu mai vedeam pe nimeni, era cea mai importanta fiinta din viata mea si faceam totul ca sa fie fericita, dar cu toate astea, m-a parasit pentru primul aparut in calea ei. Asta cred ca a fost greseala mea deoarece a fost si prima mea relatie serioasa si la ce bine mergea, sa mor de nu am crezut ca nu se va termina niciodata, cand dupa 8 luni, m-a lovit ca un fulger deodata cand mi-a spus ca s-a terminat, am ramas intepenit, nu mai stiam ce sa spun, nici nu mai aveam ganduri in minte, un vid total. E o poveste lunga nu pot spune atatea aici, dar na asta e in mare ce s-a intamplatwinking

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Era vorba aia:nu lasa pe cineva sa devina totul pentru tine pentru ca atunci cand va pleca vei ramane fara nimic. Eu nu inteleg de ce apare infidelitatea asta atunci cand exista o relatie atat de frumoasa. imi pare rau ca s a intamplat asa. Eu sunt sigura ca vei gasi o persoana care vrea acelasi lucru ca si tine. sau poate ai gasit o deja, tu stii mai bine.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Daca as fi gasit-o atunci nu as mai fi pus intrebarea asta, v-am inrebat pe voi deoarece, eu nu sunt fericit, voiam sa vad cati se mai afla in ceeas situatie ca a mea. Si ai dreptate ca nu trebuia sa las sa devina totul, dar era prima mea relatie, nu stiam ca se va putea intampla asta la cat de bine a mers, prea bine ca sa nu cazi in capcana.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Te inteleg, e ceva normal pana la urma. Si eu sunt genul care se implica intr o relatie 100%. Mi se pare firesc. Se spune ca intotdeauna intr o relatie unul se implica mai mult decat celalalt. Mi a placut mereu sa cred a ambii se implica la fel de mult dar poate n am dreptate.
Am facut putin chat aici.hee hee

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Nu ai dreptate laughing,intodeauna unul se implica mai mult decat celalalt,ca si in a mea, eu intodeauna o sunam mai mult decat ea pe mine, eu o cautam mai mult desii imi doream ca si ea sa ma caute la fel de mult,chiar i spuneam uneori ca de ce nu face si ea la fel, dar na gasea ea diferite scuze laughing.Cat despre chat, nu imi pasa, e intrebarea mea, pot sa chatuiesc cat am chef big grin atata timp cat am cu cine, eu mai mult de asta pun intrebari, sa discut, asa doar daca as astepta intrebari fara sa le raspund, ar fi plictisitor, nu ai cum sa iti rezolvi o problema doar cu un raspuns de la cate o persoana, trebuie sa discuti mai mult, cum facem noi acum happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Asta asa e,ai dreptatehee hee Da,daca stau sa ma gandesc la fostul meu prieten,asa este,eu incercam mereu sa rezolv problemele,sa existe comunicare dar el spunea da si nu tinea mult. Totuai, am avut un prieten care era diferit, poate asa il vad eu pentru ca a fost prima mea relatie dar el se implica, ma suna, vorbeam de 3 ori pe zi uneori, il sunam si eu, simteam ca exista un echilibru. Bineinteles ca echilibrul nu a mai existat in ultimele 2 luni dar aia a fost. Mi se pare frumos sa o suni tu, sa faci primul pas in ceva desi ar fi frumos daca ar da si ea un telefon, un mesaj si altele.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Da,normal trebuie un echilibru, ca sa nu simta celalalt ca doar el face mai mult, bine nu pot sa spun ca nu ma cauta, dar foarte putin, foarte rar, pana ma suna ea odata, eu sunam de 5 sau 6 ori, era mai orgolioasa,astepta tot timpul eu sa fac primul pas,dar il faceam,o iubeam, lasam naiba si alea doua trei picaturi de orgoliu pe care il aveam laughing, nu mai imi pasa decat sa-i aud vocea, uneori asteptam ca ea sa ma sune si imi ziceam gata nu mai sun, daca ea nu ma cauta, nici eu,dar dupa cateva minute ma razagandeam laughing sa-l ia naiba de orgoliu, vreau vocea ei love struck imi placea mult,cum vorbeste, era ceva de genul : vocea ta cand spune da, orice nor parca dispare laughing (daca stii melodia),dar nu regretam ca faceam primul pas, purtam conversatii placute amandoi si ne simteam bine,dar din pacate dupa ce m-a parasit,am mai vorbit de cateva ori la tel,dar regret deoarece de cate ori vorbeam,sufeream, nu ma simteam bine sa vb doar ca prieteni asa, nu suportam sa o stiu prietena, ori iubita mea ori terminam de tot, si astfel am terminat de tot, nu am mai vb de cateva luni si nu o sa mai vorbesc vreodata, si acum uneori cand imi aduc aminte faze traite cu ea, ma ia cu lesin, ce fain a fost si nu mai e, ma omoara sentimentul asta, prefer sa nu mai stiu nimic de ea, decat sa vorbesc cu ea si sa imi spuna ce face, cum e cu celalalt iubit, ea ar fi vrut sa mai pastram legatura ca prieteni, dar eu nu as fi putut.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Vorbesti foarte frumos de ea! Da, stiu cum e.e aiurea sa continui sa vorbesti cu fostul si el sa vb de iubita lui, eu nu ma simt bine deloc. Desi..singura exceptie a fost prima relatie. Am continuat sa vorbim. Ne desparteam o perioada si ne impacam. Practic,eu stiam ca mereu va fi o legatura intre noi,stiam ca el va face un pas spre impacare. In pauzele noastre continuam sa vorbim. Nu asa des dar vorbeam. Spre sfarsit,cand am simtit ca ruptura e definitiva,mi am dorit sa continui sa vorbesc cu el,macar sa fim prieteni,asa am vrut,sa stiu ca il am mereu aproape dar nu i am spus, nici nu am continuat sa il sun. Poate nu trebuia sa ma impac cu el de atatea ori, daca stiam finalul de fiecare data dar asta am simtit atunci. Cu el m am simtit cel mai bine, imi dadea incredere in mine si eram fericita(ca tot vorbeam de fericire). cred ca am invatat ceva din fiecare experienta, acum stiu ca nu as mai repeta unele greseli.
Ma bucur ca ti ai impus ceva si ai reusit, chiar daca nu ti a fost prea usor. happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Da, facem multe greseli cand vine vorba de asta, ne imaginam ca va fi intr-un fel daca facem cum simtim, dar apoi observi ca e total pe dos, viitorul este imprevizibil laughing asa spunea ea, avea dreptate, la mine a fost la maxim de imprevizibil, daca as fi putut sa jur pe orice ca vom fi forever together.Si sti ce mi-a spus cand s-a despartit de mine? Mi-a spus ca trebuia sa ma gandesc ca o relatie mai are si un sfarsit. Uite vezi doua greseli pe care l-eam invatat iar in relatia viitoare o sa tin cont de ele, si sa nu mai dau eu totul ci sa incerc sa gasesc un echilibru, apoi mi-a mai spus ca am fost un pic si naiv, ca ea are nevoie de cineva mai cu tupeu. Tu ce crezi e rau sa fi naiv? ar trebui sa schimb asta, sa fiu mai cu tupeu, mai fara rusine asa cum zice ea, cum a fost cel din relatia ta trecuta?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

A fost foarte directa, observhee hee Dar daca o deranja ceva ma gandesc ca ar fi fost mai potrivit sa iti spuna sau sa incerce sa te accepte asa cum esti. Cand tii la cineva, il accepti asa cum este. Cat despre partea cu " o relatie mai are si un sfarsit" nu prea stiu ce sa zic. Daca incepi o relatie cu premisa asta, nu cred ca ajungi prea departe. Eu zic ca ar trebui trait momentul fara sa te gandesti ca poate saptamana viitoare se desparte de mine. thinking
Sper sa reusesti sa nu mai tii cont de ele. Uite ca si eu am spus ca gata, data viitoare gandesc inainte sa ma arunc, fac lucrurile altfel si altele dar nu cred ca poti controla sentimentele, nu poti sa iti impui ce sa faci daca tu simti altceva. Mai depinde si de situatie. Cu timpul, cred ca va fi mai usor.
Legat de ultima parte, asa naiv cum spune ea ca ai fost, te-a placut si a vrut o relatie cu tine. In ziua de azi vad ca e indicat sa nu ai rusine, sa fii mai fara tupeu, mai nesimtit, sa fii indiferent. Cam asa atragi copilitele. Bine, eu nu stiu cati ani ai tu, ce fel de fete iti plac? si alte lucruri.
Dar uite, fostul meu prieten nu era un baiat cu tupeu. Nu era nici in extrema cealalta, sa nu poata sa scoata doua vorbe si sa nu se descurce. L-am vazut un baiat bun si m-a atras tot mai mult pe parcursul intalnirilor. Recunosc, ma deranjau unele lucruri la el dar erau minore si pana la urma orice om are defecte, asa ca am acceptat. A existat totusi un lucru care ma deranja destul de mult si as fi vrut sa ii spun dar vedeam ca el e fericit asa si am incercat sa accept situatia. Eu am vrut sa ne despartim dar am facut asta din cauza lui pentru ca in ultima vreme el nu aprecia nimic si relatia se racise foarte mult, asa ca n-am avut de ales. Am incercat sa repar situatia dar despartirea era unica solutie.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Si ea avea cateva defecte, dar nu imi pasa, o iubeam indiferent, e foarte nasol daca se raceste relatia, la noi nu a fost cazul asta, deoarece nu lasam eu sa se intample asta, si reuseam din fericire, dar na ti-am zis care a fost cauza despartiri.Eu am 19 ani ca tot ai mentionat de varsta laughing si ea are 17, iar ala pentru care m-a lasat are 18, si na cred ca este asa acum si-a dorit, cu tupeu si fara rusine, ciudat ca pana sa apara ala, nu avea nici problema cu asta. Nu mai stiu cum o duce de cateva luni, dar nici nu o caut, deoarece iar mie rau si nu mai pot sa mananc cand vb cu ea laughing

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Multi inainte! Si eu tot 19 ani am. Cred ca asa e mai bine. Nu stiu ce sa zic, poate asa a gandit ea, fiind putin mai mica. Asta nu stiu daca are neaparat legatura dar ma gandesc ca eu la 17 ani poate aveam alta gandire. Acum am mai invatat cateva lucruri din experiente, din diverse situatii. Daca asa a vrut ea.e pacat. Din cate spui tu, relatia a fost foarte frumoasa.
Ok atunci hai sa nu mai vorbim de ea, sa poti manca si tu linistit si sa nu te mai gandesti la trecuthee hee In lunilea astea, de dupa, nu te-ai gandit la alta persoana ca la o posibila prietena?

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Aaa ce dragut happy, tot 19 si tu,multi inainte kiss inseamna ca suntem pe aceeas lungime de unda laughing,cred ca ai dreptate,sa o lasam in pace, nu mai are rost sa discutam despre ea, a trecut totul,fiecare isi vede de viata sa,ea cu ala cred iar eu singur. In lunile astea poate as fi vrut sa imi fac vreo prietena,dar nu era nimeni la orizont care sa imi trezeasca interesul. Eu sunt de la sat, cred ca sti ca pe aici nu sunt chiar asa multe fete, dar mai merg si pe la oras, acolo lucrez, dar din pacate nici acolo nu am reusit sa formez nici o prietenie, mai ales unde lucrez eu 70 % din femei sunt babe laughing in schimb suntem multi baieti si cand apare cate o fata,sar toti ca lupii pe ea straight face, eu nu am chef sa ma bat cu altii pentru atentia unei fete, mie imi place sa vina totul de la sine frumos si sa ne simtim bine cand vorbim.
Chiar imi doresc o prietena,dar asta nu e un obiect care sa il iei cand ai chef,asta e ceva mult mai special,chiar si pe net e greu, dar nu prea conteaza, pe net sau in real, e bine de oriunde, totusi nu pot decat sa astept
happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Mersi! :* Asa este. Lucrurile trebuie sa vina de la sine,sa vorbiti, sa va intelegeti bine. O gasesti cand te astepti mai putin. Cine stie cand, unde. Cum a spus si tu, nu poti decat sa astepti. Greu sau nu, important e sa merite. happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Dar la tine cum e, tu nu ti-ai dorit un prieten dupa despartire? nici la tine nu a fost nimeni pe care sa pui ochii, sau ai preferat sa fi singura?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Ba da, imi doresc. Mi-au propus cativa baieti. Dar i-am refuzat din diverse motive. M-am intalnit cu un baiat acum ceva timp, chiar mi-a placut mult, totul a mers bine dar mi-a dat de inteles ca el vrea altceva, nu o relatie. Din cate am vazut, cam toti baietii sunt asa. Eu nu sunt genul ala de fata.

| CristiB93 explică (pentru CristiB93):

Adica vrei sa spui ca voiau doar sex?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Da. happy Bine, au existat si exceptii. Te mira asta? Vad numai categoria asta de baieti cand privesc in jur. Iar exceptiile acelea, pur si simplu nu ne-am potrivit. Mie imi place mult la un baiat felul in care vorbeste, in care gandeste, sa aiba simtul umorului. Sa ne simtim bine impreuna. N-a fost sa fie.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

laughing Daca ma mira, pai ce relatie e aia doar pentru sex? Da stiu ca multi spun vaii dar daca o faci cu mine, o sa te iubesc si mai mult. Prostii, cand o sa se plictiseasca o sa mearga la alta. Nu stiu ce categorie de baieti e asta, dar in ea se afla cei mai multi. Oricum eu fac parte din alta categorie, mult mai diferita laughing

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Da,ma bucur sa aud asta. Nici n am ajuns la partea de relatie,intrebarile variaza: hai la mine sa vedem un film, hai sa bem o cafea la mine, hai sa bem un vin, etc sau vrajeli, cum ai spus si tu doar ca formulate altfel. Cam toti sunt asa.E mai frumos pentru ei sa te distrezi o noapte, doua decat sa te implici intr-o relatie.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Da dar nu stiu ce pierd cei care procedeaza asa. Nu realizeaza cat de frumos este sa ai pe cineva mereu alaturi, o persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti, sa poti vorbii cu ea orice,sa fie langa tine la bine si la rau, sa o saruti si sa o strangi in brate,sa radeti si sa glumiti impreuna,acea senzatie de nu mai vrei sa stati despartiti nici o clipa,toata lumea ti se pare mai frumoasa si nu iti mai trebuie nimic altceva, nimic nu se compara cu asta. O noapte de distractie trece repede,e ceva de moment, a doua zi iarasi esti nefericit si cauti alte nopti, alte femei. Mie nu imi place asa, eu sunt genul acela mai romantic si sensibil,cum ti-am mai zis, dau totul pe o singura persoana si o iubesc la maxim, o vad ca si cum as ramane cu ea toata viata. Nu stiu cum esti tu si ce pareri ai despre astea, dar eu asa sunt, si cred ca asta e adevarata fericire pe care o astept si cine stie, poate chiar va fi asa cum imi imaginez eu, sau poate ramane doar un vis happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Asa sunt si eu. happy Daca sunt intr-o relatie cu o persoana se intrerup alte legaturi cu baietii care flirteaza sau care vor sa imi propuna ceva. Vorbim si atat. Mi se pare normal pana la urma sa dai totul intr-o relatie. Si zodia se pare ca ma lauda in sensul asta(sunt scorpion)hee hee. Nu te gandi ca eu cred in zodii sau alte lucruri, cum sunt unele fete si unii baieti care isi aleg prietenul/prietena in functie de zodie. Mi se pare cea mai mare prostie. Dar poate unele lucruri, caracteristici ale fiecarei zodii ne reprezinta pe fiecare. Mai incolo de granita asta cred ca sunt cam multe neadevaruri. Fiecare cum crede.
Cum ai spus si tu, e frumos sa ai pe cineva si sa te simti bine cu acel cineva, oriunde ai fi si orice ai face. Pe cineva care stii ca iti va fi alaturi la bine, la greu si te sprijina mereu. Acel cineva care iti aduce un zambet pe buze prin simpla sa prezenta, printr-un simplu mesaj, un simplu gest.
Fericirea, dupa parerea mea, o gasesti atunci cand te astepti mai putin.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Zodia mea este fecioara happy Si ma reprezinta in proportie de 80%, am ramas uimit cat de bine ma descrie zodia la felul cum sunt. Bineinteles nu conteaza zodia atunci cand ai o relatie, asta e prostie, daca e iubire nu mai conteaza ce zice zodia. Zici ca fericirea o gasesti cand te atepti mai putin laughing? atunci am o problema. Eu ma astept tot timpul, deci asta ar insemna ca nu o gasesc, nu-i asa? laughing ce imi recomanzi in cazul acesta?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Sincer si eu o astept tot timpul laughing dar uite: tu maine faci ce faci tu de obicei da? Te trezesti, mananci, faci un dus, te uiti la tv si pleci( e doar un scenariu). Cine stie, poate in drumul tau spre munca sau spre un loc anume intalnesti fericirea aia fara sa iti dai seama, te "loveste" de undeva. Ce iti recomand? Profita de fiecare ocazie, ea apare de unde te astepti mai putin. Poate tu crezi ca ziua de maine e o zi obisnuita dar maine poate fi ziua in care gasesti fericirea. Nu crezi?

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Eehh nu stiu, probabil maine sau probabil peste 2 ani. Eu cred ca cineva sau ceva nu vrea ca eu sa o gasesc inca. Oricum e cam plictiseala pe unde umblu eu, acasa si la lucru, fac drumul asta de mult timp si e cam la fel tot timpul, pot sa iti garantez ca maine va fi tot la fel. Pot sa te intreb de unde esti?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Da, asa am si eu impresia uneori. Si peste 2 ani ar fi bine, zic eu. Poate maine va fi la fel, poate nu. Nu va fi zilnic la fel, sunt sigura.
Sigur ca da. Eu sunt din Bucuresti. Tu?

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Da ar fi bine, as astepta si 5 daca as sti ca o sa fie asa cum imi doresc eu, dar cine stie ce va fi maine, poate mor maine, poate o sa fim dati afara de pe TPU laughing ca s-au plictisit de noi, pe bune cand am pus intrebarea asta, nici nu banuiam ca o sa discut atata de mult cu cineva happy
A si sunt din Timisoara.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Poate,poate si iar poate. Nu o sa morihee hee si la ce intrebari amuzante pun unii, nu cred eu ca s-au plictisit inca.
Nici eu nu ma asteptam sa discutam asa mult.hee hee Mie mi-a facut si imi face placere sa vorbim. happy
Uite vezi? Nu te asteptai sa discuti atat de mult cu cineva la intrebarea pe care ai pus-o si s-a intamplat. Stiu ca in discutiile anterioare era vorba de fericire dar ce vreau sa iti spun este ca se intampla lucruri la care nu te astepti. happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Da pai ne face placere sa vorbim deoarece amandoi ne dorim acelasi lucru, adica persoana care sa ne faca fericiti si din cate vad la amandoi intarzie laughing. Poate suntem prea pretentiosi, nu crezi?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Nu stiu. Dar poate in jurul nostru sunt persoane nepotrivite. Daca tot ai pomenit de pretentii, tie ce iti place la o fata? Banuiesc eu ca si aspectul fizic e important la ea nu? happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Da sigur ca e important,pentru mine conteaza,dar ca sa iti spun cam ce imi place fizic la o fata cel mai mult este picioarele si parul la asta ma uit prima data love struck culoarea nu conteaza,doar sa fie mare,macar pana la umar,apoi mai imi plac ochii caprui,dar nu are asa mare importanta iar in rest sa nu fie nici grasa,dar nici slaba, asa intre ele, sa fie placut. Asta ar fi la fizic iar la partea cealalta conteaza la fel de mult. In primul rand sa gandeasca ca mine, sa fie inteligenta sensibila si fidela, dar cred ca cel mai mult conteaza sa ma iubeasca pe mine, daca face asta, atunci restul nu mai conteaza asa mult happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Frumos. Da, conteaza mult sa te iubeasca. happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Dar tu, la tine cat conteaza cum?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

As vrea sa aiba un aspect placut, sa fie curat si ingrijit. Eu am 1.69 si 50 kg. Cat sa ne potrivim. Nu as vrea sa fie gras, asa cum fetelor care sunt mai plinute am vazut ca nu le plac baietii mai slabi, asa e si la mine. Ochii, nu stiu, sa aiba privirea aia care sa "opreasca timpul in loc". Vreau sa fie sincer, sa aiba simtul umorului, sa pot vorbi cu el orice, sa fie alaturi de mine, sa ma iubeasca, sa fie protector, fidel bineinteles. Cam astea ar fi. happy
Daca stau bine sa ma gandesc, fostul meu prieten nu m-a atras fizic deloc la inceput dar pe parcursul timpului, cand am vorbit mai multe si ne-am cunoscut mai bine, am inceput sa tinem unul la altul. happy asa s-a intamplat si inainte

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Vrei un baiat frumos laughing Ai dreptate sa vrei asta daca esti si tu frumoasa, asa ar fi normal happy Acum nu stiu daca cum esti tu, dar ma gandesc ca esti frumoasahee hee

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Multumesc! De unde ai dedus asta? Stiu ca orice persoana e frumoasa in felul ei.
Daca voiam un baiat frumos si nimic mai mult, nu imi pasa de nimic altceva. Am spus ca as vrea sa aiba un aspect placut. Si tu ai spus ca iti place asta la o fata, vrei o fata frumoasa.
Asa am inteles eu. happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Pai dupa kilograme si inaltime si dupa felul cum vorbesti, cand am zis frumoasa nu m-am referit doar la fizic, ci la caracterul tau happy. Acum chestia asta cu frumos depinde de fiecare persoana. De ex daca eu te consider frumoasa, poate alt baiat sa nu te considere frumoasa. Normal ca vreau o fata frumoasa laughing dar frumoasa doar eu sa o consider, sa imi placa de ea doar mie, poate altii nu o sa o considere frumoasa, dar este suficient ca mie sa imi placa si sa o iubesc si atat happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Am inteles. Multumesc! Si mie imi place caracterul tau, atat cat am putut sa descopar din el in conversatiile noastre.
Chiar daca alt baiat o considera frumoasa, important este ca ei sa nu ii pese de asta, sa ramai doar tu pentru ea. Nici pe mine nu ma intereseaza dca le place altora sau nu, important e sa imi placa mie. E ceva normal pana la urma chiar daca poate uneori cei din jur au puterea de a-ti influenta gandirea.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Ma bucur daca iti place cum sunt happy. Si mie imi place cum esti tu kiss

Acum citeste cu foarte mare atentie aici :
Amandoi avem aceeas varsta, amandoi suntem singuri si amandoi ne dorim acelasi lucru. Amandoi suntem de acord in multe chestii si gandim la fel in ce priveste o relatie si despre cum trebuie sa fie ea.
Mie imi place caracterul tau si dupa cum ai spus si tie de al meuhee hee
Acum dupa ce ai citit mai sus fi atenta ca urmeaza partea frumoasa laughing
Am sa iti spun o intrebare de la care astept doua raspunsuri de la tine, sunt sigur ca esti desteapta si iti dai seama.
Esti gata?
OK intrebarea este :
Ce crezi tu ca as fi facut eu in momentul acesta in ceea ce ne priveste pe noi doi daca nu era o singura problema foarte mare?
Vreau sa imi spui ce as fi facut si care este problema care ma opreste happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Avand in vedere faptul ca avem atatea lucruri in comun si ne intelegem bine si vrem acelasi lucru amandoi presupun ca stiu ce ai fi facut. Singura problema despre care vorbesti tu cred ca este distanta destul de mare si asta te opreste. Am dreptate, nu?

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Bingo happy Ai dreptate la maxim, as fi incercat sa am o relatie cu tine, dar exista aceasta mare problema asa ca din nefericire este imposibil. Totusi ma bucur ca ti-ai dat seama ce intentii as fi avut, ai un pupic pentru asta kiss
te rog sa-l primesti happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Il primeschee hee Da este cam imposibil. Ai prezentat situatia astfel incat sa ajung destul de usor la acea concluzie. Te pup si eu :*

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

happy Aa mersii, imi spui si unde primesc pupicul big grin?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

hee hee Unde ai vrea sa il primesti?

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

big grin Paiiiii eu as vrea intr-un loc..., poti oriunde vreau eu?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Unde anume? happy

| CristiB93 explică (pentru CristiB93):

Il vreau pe buze big grin

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Pai...as vrea sa pot happy

| CristiB93 explică (pentru CristiB93):

Mi l-ai da acolo daca ai putea? happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Exista un singur mod de a afla happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Care este acela? happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Care crezi tu ca este? happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

laughing Nu este mai simplu daca imi spui tu modul, eu nu imi dau seama puppy dog eyes

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Mai smplu este dar tu preferi mereu lucrurile simple?hee hee
Modul acela era sa vedem noi ce se va intampla, daca ne am cunoaste personal, bineinteles happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Aaa inteleg, dar nu stiu daca se poate asta... cum te cheama? laughing AM uitat sa te intreb de nume, cred ca pe al meu il sti, dar pe al tau nu il stiu.

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Da,mi am dat seama care e numele tau, Cristian.hee hee
Andreea ma cheama happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Aaa ce nume frumos. Andrea imi pare bine ca te-am cunoscut happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Si mie imi pare bine ca te am cunoscut, Cristian. happy

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Ai vrea sa ma cunosti mai bine?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Da,mi-ar placea dar nu crezi ca ar trebui sa mutam discutia in privat?hee hee

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Mi-ai luat-o inainte laughing. Asta voia sa iti cer acum. Unde ai vrea sa vorbim. Mess, Facebook sau Skype, eu pot oriunde pe astea trei?

| BlackheartQueen a răspuns (pentru CristiB93):

Mess, Facebook, cum vrei tu. Skype nu am.

| CristiB93 explică (pentru BlackheartQueen):

Pe mess pare mai comod : cryss.cryss32 id meu happy

| senstein a răspuns:

Sanatate, virtute si sa am ce fwte!

| LaraClarice a răspuns:

Fericirea e relativa. In viata avem doar momente de fericire, in rest, calmul domneste.

| Dariusuu a răspuns:

Fericirea pentru mine înseamnă fericirea celor dragi, interesul celor drag față de mine, și uneori chiar și muzica.
Nu poți fi fericit la infinit, fericirea e doar o stare trecătoare...

Răspuns utilizator avertizat
| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Nu sunt fericita.Pentru mine ea inseamna sa poti fi langa persoanele pe care le iubesti.

| VladLungu a răspuns:

Pentru mine fericirea inseamna sa ma simt binelaughing (sunt stelist)

| geocarul a răspuns:

Cand te simiti tu bine si nu-ti pasa de cei din jurul tau laughinghee hee

| Snookie a răspuns:

Nutella puppy dog eyes!

| suryv a răspuns:

fericit te gandesti ca ai 2 maini 2 picioare si nu esti la puscarie pe viata, asta te va face sa te simti fericit.