| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti pentru sau impotriva pornografiei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contra! Mi se pare cea mai mare prostie. Ajungeti, voi baietii, sa traiti ttot ai mult intr-un mediu VIRTUAL, IREAL... Va simtiti bine, sper, pentru ca pana la urma totul e in mintea voastra. In loc sa va bateti si voi capul sa va satisfaceti iubita asa cum trebuie, sa gasiti mereu si mereu noi lucruri, pentru ca si voi ar trebui deasemeneasa o cuceriti mereu, nu "gata, a fost a mea, si nu trebuie sa ma mai zbat cu nimic".sau fraza mereu intalnita" fata trebuie sa foloseasca anumite metode pentru a-i mentine iubitului interesul". UNDE E LUPTA VOASTRA? aa, da.: la inceputul relatiei. Cum vreti ca ea sa se simta iubita daca voi va gasiti placerea uneori in alta parte? Si Cum ar fi daca fata se uita la un film porno si se tot uita la "chestia intima a barbatului/ barbatilor", cum ar fi daca voi v-ati simti in inferioritate (chestia cu "mai mare/ mai mica, mai..."stiiti voi baietii). Cum va simtiti stiind ca iubita voastra e pur si simplu ff incantata de ceea ce vede la un altul (care poate arata mai bine ca voi, si acel El/ Ei are/au cu ce sa se "laude"( stii voi cu ce)? Presupun ca bine! Si mai ales, e complet imoral, chiar va place sa fiti atat de IMORALI? Apoi, e un mare pacat sad Sincer, un barbat adevarat e un barbat care STIE SA FIE UN BARBAT FARA AJUTORUL "ANUMITOR LUCRURI IMORALE", fara sa se uite la un film pentru ca apoi sa fie excitat pentru a face dragoste cu iubita, fara a-si "insela virtual " iubita (cum ar fi daca ati prinde- o pe iubita voastra uitandu-se la un film porno, in care majoritatea predomina barbatii? (bine, nu?). Imi cer scuze daca am fost rautacioasa, dar sunt satula de atata pornografie, prostie, lipsa de TARIE, imoralitate sigh Mai puneti-va si in locul fetelor(daca aveti prietena), poate va mai deschideti si voi la "MINTE" ("aia de sus"). Iar in cazul in care nu aveti prietena si va uitati acolo : mi se pare un lucru josnic straight face. In cazul baieteilor, ca sa zic asa, nu pot spune decat ca e vb de imaturitate si fff multa curiozitate. Sorry

27 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Chiar nu imi imaginez cum ar putea sa fie cineva pentru pornografie, doar daca are vreo obsesie pentru asta. Eu personal consider pornografia ceva josnic. E jalnic cat de repede s-a dezvoltat acest domeniu, internetul si televiziunea sunt pline de asemenea josnicii.Deci, CONTRA!winking

| CevaNormal a răspuns:

Pai nu stiu daca barbatii vor fi contra, pai depinde si ce fel de pornografie, ma rog, oricum ar trebui sa existe si o motiune de cenzura in acest domeniu. pa pa

| JeSa a răspuns:

Ştiu că mulţi dintre dumneavoastră vă expuneţi pornografiei şi sunteţi răniţi... Ar trebui să instalăm protecţii împotriva ameninţărilor spirituale!, uite un ex. "„Voi sunteţi ca mormintele văruite, cari, pe dinafară se arată frumoase, iar pe dinlăuntru sunt pline de oasele morţilor şi de orice fel de necurăţenie."." Tot aşa şi voi, pe dinafară vă arătaţi neprihăniţi oamenilor, dar pe dinlăuntru sunteţi plini de făţărnicie şi de fărădelege" (Matei 23:27–28)., legile DOMNULUI NU s-au SCHIMBAT! deci, - is CONTRA!

| JeSa a răspuns:

NICU-NEBUNATICU a răspuns:
Eram sigur ca majoritatea fetelor sunt impotriva, rusine sa va fie, ce tot va dati ascunse? eu, jess: .viceversa. eram sigura ca majoritatea barbatilor sunt pro, rusine sa va fie, ce tot atata doriti sa demonstrati?!, ps. : in cazul de fata, -acum pot zice ca-s pro glm. tale! : ))

| madalicious a răspuns:

Sunt pro pentru ca e singurul lucru care-i ajuta pe unii sa iasa din depresielaughing)

| cioko19 a răspuns:

Contraoh go on.

regis
| regis a răspuns:

Sunt pentru mentinerea pornografiei acolo unde ii este locul. Adica nu afisata pe tarabe, nu expusa la tot pasul, nici difuzata la orice ora la televizor si nici promovata in orice fel. Dar in acelasi timp accesibila majorilor care si-o doresc. Daca unii o considera josnica sau contrara normelor in care ei cred, este dreptul lor si trebuie sa il respectam, evitand sa le punem mereu in fata astfel de imagini. Dupa cum e dreptul nostru al celorlalti sa cumparam o revista sau sa urmarim un film porno atunci cand ne dorim.

regis
| regis a răspuns:

@dudu - nu e vorba aici despre ce le dorim copiilor nostri. Daca fiica oricui a ales meseria asta, e dreptul nostru sa ne placa. Iar pornografia si lipsa educatiei sexuale nu au legatura una cu alta.
@mmyhaelutzaa - nu am vazut cum sunt injosite starurile porno, ba as spune ca majoritatea par foarte fericite si mandre de ceea ce fac. Dar asta e un amanunt neesential, este problema lor absolut personala, chiar nu ma intereseaza greutatile vietii pe care SINGURE SI-AU ALES-O.

regis
| regis a răspuns:

@babycic - nu sunt mare amator de filme porno, in schimb sunt cititor destul de fidel al unei reviste porno. Vreau sa iti spun ca o cumpara sotia mea si o citim amandoi, de obicei eu primul si ea dupa. Nu ma simt deloc frustrat cand admira un corp frumos, dupa cum nu ma simt frustrat nici de 8 martie cand merge la streap-tease.
In privinta oricaror lucruri pe care tu le numesti imorale, atata timp cat le fac in intimitate nu vad cu ce ar deranja pe cineva.

regis
| regis a răspuns:

Pai te afirmai ca fiind impotriva pornografiei... Cine are complexe, cine nu se simte bine sau cine nu agreeaza pur si simplu pornografia, are dreptul sa nu vizioneze astfel de materiale. Ori sincer nu cred nici macar ca ai ales sa beneficiezi de acest drept, din moment ce spui ca esti "satula de atata pornografie". Ce forma a pornografiei te-a agasat atat de puternic? Revistele respective se vand in tipla, fara pornografie pe coperta, la tv nu se difuzeaza deloc astfel de filme, la operatorul meu de cablu nu exista nici macar posibilitatea de a obtine un astfel de program la cerere si contra cost, iar pe internet trebuie sa accesezi cu propria manuta astfel de siteuri...

| theodoraafi a răspuns:

Am fost in biserica acum o saptamana si erau intrebarile de la spovedanie. si am aflat ca daca vizionezi filme pornografice e pacat.
eu sunt de parare ca e ceva omenesc. adica eu nu ma uit, dar e ceva normal. mare lucru.
ar trebui sa ne se gaseasca atat de usor. poate schimba foarte mult viata unui copil.

kratos
| kratos a răspuns:

Pro pentru ca face parte din viata noastra intr-un fel sau intr-o proportie.

| JesterRO a răspuns:

Nu pornografia strica...ci cantitatea ei colosalahappy
Inveti ceva si de acolo, insa daca nu ai mintea tare, poti intelege gresit multe lucruri.

Pro.

| dudu_4306 a răspuns:

Eu sunt impotriva. Daca voua va convine ca fiica sau sora voastra sa fie actrita de filme porno, e problema voastra. Nu sunt major inca, dar sunt suficient de constient sa realizez ca nu o sa fiu foarte fericit daca as afla de ex. ca fiu' meu a lasat pe una gravita la 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pro...Deschideti-va mintea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt pentru tot ce poate suscita interogatii constructive! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sint deloc de acord

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sint pentru... pornografie si as vrea cit mai multa poate nu vor mai fi intrebari atit de multe la dragoste si sex pentru ca incep sa constat ca-s din zi in zi mai "inteligente"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impotriva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si acum parerea mea! Eu sunt contra fiindca dupa parerea mea actul sexual ar trebui sa se consume intre 2 adulti in pat, nu sa stie si sa vada toata lumea! Fiindca ce e in pat ar trebui sa ramana in pat(mai sunt si alte expresii de acest gen). Dragii mei asta nu e un lucru bun! Nimeni nu ne interzice sa avem o familie si copii, dar aceste lucruri trebuie sa fie private, nu sa stie toata lumea de ele! Nu e frumos! Ati vazut vreodata cat sunt de umilite si injosite starurile porno? Va rog sa va reveniti! Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca amandoi sunteti de acord in cuplu.treaba voastra.imi ramane doar sa va urez sa va iubiti tot mai mult si sa aveti parte de multa fericire. Dar sunt fete care nu se simt deloc bine. Sau baieti care au "compleze'.si multe alte situatii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Complexe, scuze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satula de pornografie in sensul ca aproape peste tot oamenii, in special baietii, sunt extaziati de asa ceva. Asta fiind un raspuns pe scurt. Sunt prea pornita pe o asa chestie de imoralitate incat sa ma uit pana ma satur! Cu tot respectul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impotriva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impotriva!

| madaliname a răspuns:

Pro. Pentru ca bineinteles si aici exista mai multe categorii iar fiecare alege ceea ce ii place.

| cristinne a răspuns:

Eu sunt fata si DA, recunosc fara rusine ca imi plac filmele porno. sunt o sursa de relaxare pe langa prietenul meu :). si nu, nu ma uit la baietii din film sa fac nu stiu ce comparatii ci la sesiunea sexuala deosebit de reconfortanta pentru mine, mai ales in situatia cand totul pare a fi real si cand fata chiar se simte bine - si nu sunt de acord cand se spune ca fetele sunt tratate fara respect (probabil exista si asemenea cazuri - evit sa ma uit) ba chiar, din contra, nu numai ca se simt foarte bine dar unele dintre ele fac legea in lumea porno (vezi Jenna Jameson, Sandra Romain - romanca noastra, etc.). exemplific cu unul din video-urile mele preferate: http://www.pornhub.com/view_video.php?viewkey=417992115 Fetelor e ceva neplacut aici? Fata e tratata fara respect? Din contra. Astept pareri. see you