| AleDia a întrebat:

Sunteti pentru sau impotriva clonarii? De ce pentru/De ce impotriva?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impotriva. Pentru ca s-ar inmulti si raufacatorii (vorbind de absolut toate categoriile).

| IntelFreak a răspuns:

Depinde,daca vorbim despre clonarea animalelor, n-am nimic impotriva daca exista doua vaci mov ce dau lapte cu ciocolata, insa daca vorbim despre clonarea oamenilor..este un subiect prea amplu pentru a-l discuta pe Internet.

| lairon a răspuns:

Nu prea nu exista si daca ar exista sigur o sa apara boli cumplite deoarece nu poti copia un ADN la perfectie si bolile se raspandesc si etc...

| Lukiano a răspuns:

E cam complicat cu clonarea in momentul de fata. In cazul oamenilor, doar fizic ai putea face doi indivizi la fel.

Dar imaginati-va doua PC-uri identice. Unul dintre ele are stocate in Hard Disk melodiile lui Michael Jackson, iar celalalt melodiile Madonnei.

Practic vor dispune de aceleasi resurse fiziologice dar acestia nu vor fi la fel.

Educatia si experientele prin care trecem ne modeleaza ca oameni.

Si in plus nu vad ce mari realizari am face daca am reusi sa clonam oameni. La ce ne-ar folosi? In afara de prelevarea organelor pentru cel original nu exista nicio intrebuintare buna a acestei mari realizari.