| Laviniea a întrebat:

Tehnici de masturbare pentru fete

Răspuns Câştigător
| clareraspunsuri a răspuns:

Cu perna intre picioare, pe burta. Cea mai buna senzatie! Funda

3 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Masare clitoris

| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai simpla dar si cea mai eficienta metoda de autosatisfacere este asa numita 'degetica" executata cu ajutorul unui deget, deoarece simtul tactil ajuta foarte mult la efectuarea celor mai fine atingeri mai ales cand este vorba de atingerea delicata a clitorisului. O masturbare mai "hard" o poti obtine folosind 2 degete la "degetica" intravaginala care sa reuseasca sa-ti umezeasca pe deplin vaginul.La o adica poti folosi anumite obiecte cu forma apropiata de cea a unui penis. In cazul in care te masturbezi de mai multa vreme si vaginul este in situatia de a fi deja obisnuit sa fie penetrat si de obiecte un pic mai grose decat 2 degete, pentru o masturbare "profesionala" poti folosi o banana, un castravete sau un morcov introdus intr-un prezervativ. Succes si daca se poate sa ai parte de orgasme multiple.

| Divy a răspuns:

Pff ști că masturbarea duce la frigiditate indiferent de tehnica folosită?
Te rog să citești despre asta înainte de a te masturba happy