| Curiozități1 a întrebat:

Știe cineva dacă chiar doare dezvirginarea? (La băieți ) cat de tare va durea, dacă se rupe ‘ața’ sau nu. Sau dacă curge sânge, durerea e suportabilă sau insuportabilă? Vă rog fără hate sau ceva happy
Întreb asta pentru ca urmează să o fac pentru prima dată …

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu la toti barbatii se rupe ața, unii au acea ață toata viata chiar daca sunt activi sexual adica fac sex des, asa ca stai linistit si nu te panica, ce varsta ai? Trebuie sa fi atent cu partenera sa i faci preludiul lung sa astepti ca ea sa fie excitata inainte de a o penetra, la ea se poate rupe himenul si va sîngera cîteva zile pana se va vindeca.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este dureros.

| Hyperion7 a răspuns:

Dezvirginarea nu e nici pe departe cum o vezi tu,ci este un act mai mult cu însemnătate psihologica, pentru că da,atât la băieți,cât și la fete, dezvirginarea e ceva ambiguu.
Adică la băieți nu e musai sa se rupă ața,iar la fete sa păteze cearceaful.
Vezi tu,unii bărbați au ața toată viața,deși fac sex,iar femeile nu pătează cearceaful la primul act sexual ci cu alte ocazii,nu pentru că s-ar fi dezvirginat,ci pentru că asa funcționează,de fapt, corpul uman.
Ața, ar fi de preferat sa o lași acolo, pentru că dacă o tai tu, nu doar că o să doară, dar o sa și sângereze și o să ai un disconfort.
Mai multe detalii aici
https://youtu.be/dKGC5eqqA4s?si=glNqcgB5xWxRRhO6

Bafta!

| carevaescu a răspuns:

Intrebarea ta e triviala. Pe scurt, va fi un proces facil.

Sunt atat de multe lucruri ce trebuie sa stii inainte de a-ti incepe viata sexuala.

Exista consecinte de sanatate - poti lua boli, sociale - poti insarcina fata, emotinale - poti traumatiza sau poti ramane tu cu traume, si tot asa.

Ramane si latura de moralitate. Nu este un act trivial, are consecințe adanci. Nu ar trebui să te avânți dacă nu te asiguri că este un lucru benefic - nu doar plăcut. Ultimul lucru pe care-l vrei este să te auto-corupi.

| belecoiu a răspuns:

Durerea este la fel ca o seara de cs cu 4 lose uri si codati
adica dureaza putin si injuri mult