| Pyskiss a întrebat:

Totul a inceput acum o luna. Ea ma barfit cu un baiat ce il detest.Am gasit convorbirea pe mess. Ea insa se descarca la el. Din cauza mea fiind ca eram gelos.Vazand toate lucrurile alea.Chestiile de genu:nu stiu exact daca is cu el, daca vorbesc cu tine creapa pamantul, e foarte gelos, etc.
Am luat telefonul si am sunat`o.Am strigat fara sa vreau la ea.,, DC MAI BARFIT CU EL!'". Ea mi-a inchis...
Si mi-a trimis sms ca nu mai putem fi impreuna ca ne certam des, si acesta este un fapt ca nu ne potrivim.
Au trecut ore, zile, saptamani.Nu am mai vorbit cu ea.
De fiecare data cand eram la biserica ma privea(sunt penticostal)si de fiecare data filtram cu o alta fata sa vad daca e geloasa.Mereu ma privea si cand ieseam din biserica.Pe mess vorbeam odata la 2-3 zile foarte sec`.,, Ceao cf? Bn u? Bn! ...the end.
Acum 2 zile intra pe mine si se baga in seama cu mine, am vorbit foarte multe. Ea ma ignora caci o ignoram eu, mi-a zis ca si-a dat seama ca a gresit si ca a fost numai vina ei ca a spus anumite vorbe la cine nu trebuie.Si ca i pare rau.
A inceput sa imi trimita anumite chestii de pe facebook cu fiecare zodie cum saruta etc, apoi a inceput sa vorbeasca de trecut, cand eram cu ea, de ziua indragostitilor 14 februarie o zi minunata etc, apoi a zis, ca daca o sa fim impreuna o sa fim daca nu o sa ramanem cei mai buni prieteni. mi-a zis ea.
Eu am iertato dar is confuz. Ce ar trebui sincer sa fac acum? Ce vrea mai exact earaised eyebrowsDupa o luna si-a dat seama ca a gresitstraight facesau am gresit poate si eu putin.Sunt confuz dau fundahappy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pana acum erai innebunit ca ai gresit si ai strigat la ea, cand greseala fusese a ei.
Acum, iti spune clar ca a gresit si-i pare rau si tu esti confuz.
De ce esti confuz?
Ai iertat-o ce inseamna?
Spune-i clar "mai fata, vrei sa fim iar impreuna sau nu", de ce va tot chinuiti?
Si o sa va impacati, ca sa faca tot ce face, abia asteapta s-o intrebi, iesi din confuzie!

| Pyskiss explică (pentru greece12):

Mda... am intrebat`o cat ar fi sansele sa fim din nou impreuna. Mi-a zis ca daca o sa fim o sa fim daca nu nu. Dar mai bine ramanem amici.Si sa ii promit ca o sa ramanem cei mai buni prieteni chiar daca nu o sa fim impreuna? ce sa inteleg din asta

| greece12 a răspuns (pentru Pyskiss):

Nu-i nevoie s-o intrebi, invit-o la o inghetata, film, plimbare si informeaz-o, pur si simplu, ca sunteti iar impreuna!
N-o intreba, ea a inteles ca tu vrei sa te impaci si se alinta, lasandu-se greu.
Daca ai disparea din nou din viata ei, ar muri de suparare!
Deci, n-o intreba, informeaz-o simplu!

| Pyskiss explică (pentru greece12):

Nu stiu ce sa zic. daca nu o sa`mi iasa. poate n-o sa mai vrea, mi-a zis clar ca vrea sa ramanem amici. apoi...

| greece12 a răspuns (pentru Pyskiss):

Daca te ingrijoreaza varianta asta, fa pe amicul ei pana se satura sa astepte si-ti spune singura sa fiti iar impreuna.
Daca nu mai tinea la tine sau vroia sa fie cu altcineva n-ar fi insistat sa ramaneti prieteni.
Poate sa vrea sa se convinga daca te schimbi, pentru ca asa cum i-a spus si baiatului pe care il detesti, exista lucruri care nu-i plac la tine.
Ia vezi cum faci...

| Pyskiss explică (pentru greece12):

Mai am o nedumerire.Inainte cand eram cu ea m-a sunat o fata de la ea de la scoala si mi-a zis.''Auzi stii ce frumos vorbeste prietena ta de tine in vestiar, te face prost, si isi bate joc de tine, ca umbla cu tine doar sa-si bata joc''Ea nu se intelege bine cu cateva fete din scoala.Nustiu de unde au numarul meu ma suna cu necunoscut si imi spune tot felul de lucruri. Un prieten de-al meu de la liceu e impreuna cu una din scoala de la fosta mea prietena dar ele doua nu se inteleg, sunt dusmance.Si mi-a zis si colegu ca eu zis prietena lui ca o zis fosta despre mine ca umba cu mine doar sa isi bata joc, etc? ce sa cred? ii foarte interesant.Mereu patesc asta cand is cu ea mereu intervine ceva. baieti fete.straight faceCe trebuie sa fac sa scap?

| greece12 a răspuns (pentru Pyskiss):

Te doare si te deranjeaza ce zice lumea, numai cand bagi in seama ce zice!
Nu da importanta deloc, o fata care te suna cu numar necunoscut nu e o sursa credibila, reactioneaza cumva sau sarcastic sau indiferent si va inceta! Numarul tau nu e greu de aflat, iubita ta il are in telefonul ei, ajunge sa-l uite pe banca doua minute!

| Pyskiss explică (pentru greece12):

Bine.Ai dreptate.InfinehappyIeri seara ia`m trimis un mesaj.Ca cica in 30 e ziua ei norocoasa si ia`m scris asa:.''Maine e ziua ta norokoasa.deci maine o sa fim din nou impreuna, nu nega stiu ca vreilaughing.Tbb.Azi dimineata imi trimite mesaj:Wtf? Am crezut ca ramanem prieteni.sincer si mie mi-e dor de unele chestii din trecut dar chiar nu mai putem fi impreuna, sorystraight face...deci am aflat ca ea nu mai vrea sa fim impreuna.acum ce ar trebui sa fac:S in continuare? am ramas amici doar atat.

| greece12 a răspuns (pentru Pyskiss):

Http://www.youtube.com/watch?v=LB4z1rFb8cw
Si te asteapta un mesaj privat.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RazvanAttilaRus a răspuns:

Pai, poate vrea sa fiti din nou impreuna, dar fi prudent poate sa fie si pacaleala. Daca ii pare rau intr-adevar, sun-o zi trezeste niste amintiri din trecut, si fa-i tot felul d declaratii de dragoste... daca incepe sa planga la tel, ins ca te iubi mult

| Leonard_Biolan_1976 a răspuns:

Iartane noua precum si noi iertam...Tu ierti? Judecata este a lui Dumnezeu, Cu toti gresim, ia ieri Tu maine, nu sti ce ti ofera ziua de maine! Te ar place sa fi iertat?
ATUNCI...