| anonim_4396 a întrebat:

Totusi nu prea inteleg voi baietii ce doriti? spuneti ca vrei o fata cuminte,draguta dar daca o aveti o calcati in picioare.Mi s-a intimplat mie asa ceva, am fost draguta cu el, l-am sustinut mereu, cind iesea fara mine nu-l sufocam cu sunete adica a fost destul de liber.Mai faceam glume din cind in cind ca nu-i dau voie sa iasa dar imi spunea ca totusi nu-i place cind cineva ii interzice.Venise o prietena buna de-a lui din Franta si iesea cu un prieten de a lui si cu ea,eu stateam acasa ma pregateam de examene,cu toate ca puteam sa ies si eu putin dar el singur imi spunea ca sa ma pregatesc.A fost destul de bine, ne intelegeam pina din neprins de veste a indraznit sa ma lase sa-mi spuna ca s-a indragostit de alta, nu stiu cine este acea " alta" insa simt ca este ea.Deci care e concluzia? lasati-o mai moale cu cautatul feteleor cuminti ca tot trageti la cele rele, si apoi va mai plingeti...

16 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La fel sunt si fete care sterg pe jos si trateaza ca pe ultima carpa a societatii pe baietii buni, baietii buni care devin in cele din urma la fel ca tipul descris in intrebare. intr-o relatie partenerului/a NU are ABSOLUT nici un DREPT sa ceara socoteala pentru actiuniile partenerului/a sale, orice actiune ar fi, NU iti covine? presupun ca sti unde e usa din moment ce tot prin ea ai intrat in relatie. voi acuma sunteti tineri, nu este deloc relevant sa va implicati foarte mult in relatie, voi trebuie sa va distrati, sa strabateti cearsafuri, betii, chefuri. ce a facut baiatul este perfect normal isi traieste viata, lucru ce trebuie sa faci si tu

| DeathIncarnate a răspuns:

Zic sa facem cunostinta, sa ma mandresc ca am gasit o fata cuminte.

| RAY a răspuns:

Salut eu nu pot contrazice ceea ce ai patit tu stiu ca e greu cand suferi din iubire stiu cum te simti, adevarul e ca noi vedem in fete sex asta e adevarul apoi ne indragostim sau nu depinnde de fata aia, adevarul e ca si voua va plac badboys si pe baieti cuminti le bagati in freindzone asta e adevarul

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si eu care ma gandeam sa le intreb astea pe fete laughing
Sa inteleg ca ai trecut printr-o perioada mai grea.
Si eu am asteptat odata tot cam asa, cred ca am pus prea mult sufet, dar cumva am ajuns sa ma intreb si eu asta.
Dar sa iti raspund la intrebare totusi big grin
Stii, nu toti sunt asa. Nu toti le calca in picioare cum zici tu. Damn. Tu intr-un fel ti-ai pierdut increderea in baieti sa inteleg. Dar nu trebuie sa ii bagi pe toti in aceeasi oala, ca sa zic asa.
Ce as vrea eu? As vrea o fata care sa fie mereu acolo, in sensul ca nu o sa stau toata ziua sa ii trimit 100000 de mesaje de frica sa nu o pierd si sa ma dau bine. Adica cum sunt si cum am fost mereu asa sunt si cu ea. Nu ma schimb doar sa dau bine. As vrea o fata care sa ma lase sa ii dau totul si nu as cere de la ea la fel, in schimb as vrea doar sa pretuiasca totul pe care il ofer.
De fapt am si scris cuiva despre asta si acum mi separe oarecum ciudat sa mai repet happy Dar ai prins ideea.
Daca o fata trebuie sa invete sau sa faca ceva o inteleg, as stii ca este acolo si ca o preocupa ceva. Atata timp cat stiu ca e fericita si eu as fi, in sensul ca dupa ce trec aceste momente totul o sa fie bine, ca pana acum. Doar nu este cu momente, adica daca ti la o fata, ti la ea mai mereu nu doar atunci cand se intampla ceva mai special...
Poate nu am spus exact cum stau lucrurile, dar scriu mesajul asta aproape de 3 dimineata happy si am avut si o zi nasoala. Cum ai zis tu a... te pregateai de examene, sa inteleg ca aveai sesiune big grin Damn cat ma bucur ca am luat si eu examenele, de de fapt ar mai fi unul big grin
In orice caz, sper ca ti-am raspuns la intrebare.

| sofisis a răspuns:

Dar tu chiar nu ti-ai dat seama ca se folosea de examenele tale ca sa te impiedice sa iesi cu el? Nimeni nu e atat de interesat de examenele altcuiva incat sa insiste constant ca acea persoana sa stea acasa sa invete. Tu ai fost naiva si nu e deloc normal si corect sa spui despre barbati in general ca sunt ca fostul tau prieten.
Ok, nici el nu a jucat corect...dar cred ca ai fi putut sa te prinzi mai repede incotro se indreapta totul.

| Dariusuu a răspuns:

Aş putea scrie multe dar voi trece direct la subiect, bine?

Chestia este că te-ai dăruit unui tip care nu te apreciază şi nu te merită.

Nu mai sta în viaţa unui băiat care nu te apreciază!

| VelaJohnny a răspuns:

Okay, ce vrei sa insinuezi cu asta? Ca toti sunt ca fostul tau? Daca e sa te iei dupa o intamplare nefericita, si voi sunteti toate la fel ca fosta mea, suparacioase, incapatanate si geloase. Ii povestesc ca la scoala ii iau apararea unei colege tragand-o in spatele meu, si ea se supara pe mine, desi recunoaste ca am facut bine straight face
Si ea mi-a dat pana la urma papucii, desi merita sa arunci cu bocanci dupa ea. Daca as gandi si eu ca tine soro, nu m-as mai insura niciodata.

| Staind a răspuns:

Nu mai plinge

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"plingeti"? La ce dai tu examene, mai exact, la fotbal?

Si ce legatura au restul baietilor cu fostul tau prieten? Cu ce sunt eu vinovat ca ai fost pacalita de catre un daramat? Daca ai ceva de reprosat, reproseaza-i lui, nu te apuca sa certi rasa masculina pentru ca ai fost prostuta si si-a batut joc de tine un coate goale.

Iar concluzia pe care ar fi trebuit sa o tragi din experienta asta nu ar fi trebuit sa fie ca noi sa nu mai cautam fete cuminti ci ca tu sa nu te mai arunci in relatii cu baieti neprotriviti, ca o curca chioara. Nu e nimeni de vina ca i-ai oferit unui sclav mai mult decat merita. Nimeni cu exceptia ta.

Asa ca nu ne invata tu pe noi ce ar trebui sa facem cand tu nu ai fost in stare nici macar sa mentii o relatie pe linia de plutire, bai, pisi. Nu prea esti in masura de a ii invata pe altii...

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Cui ii plac fetele cuminti? Mie imi plac fetele inteligente. Nu generaliza. Daca omul tau ti-a frant ego-ul nu inseamna ca toti sunt asa, sunt destui care sa iti suga tocul zi de zi.

| MistretulPufos a răspuns:

Imi place ca generalizezi...

| ubox7007 a răspuns:

Simplu, nu sunt toti la fel.

| ἶῆfἶῆἶƮყ a răspuns:

Persoana nepotrivita a inflorit in viata ta.

| PogChamp a răspuns:

Prefer o fata ce are bunul simt sa nu stea pe telefon cand cineva sustine o conversatie cu ea. Prea rar mai vezi pe cineva sa lase jigodia aia de telefon din mana sa socializeze, macar din bun simt pentru propria persoana, daca nu pentru cel ce sustine conversatia. Mi se rupe de cate *** i-au strabatut vaginul sau ce alt bagaj mai cara, daca stai ca o jigodie pe telefon cand incepi o conversatie am s-o iau drept insulta si adio.

| AdrianAdy95 a răspuns:

Si eu caut o fata cuminte care sa ma accepte asa cum sint dar nu mi-as putea permite sa o ranesc in niciun fel, nici verbal, nici fizic

| Add_Adi_1996 a răspuns:

Doar pentru ca esti dezamagita ca el te-a lasat, nu ii poti pune pe restul in aceeasi categorie. Da, ma simt. Vreau o fata cuminte. Da, am avut o singura fata si cuminte, pana s-a facut a dracu si m-a aruncat ca pe o punga de unica folosinta. Sunt baieti care vor fete cuminti pentru ca si ei sunt cuminti.
Ma poti contrazice, este dreptul tau sa ai o opinie, insa eu nu o sa mi-o schimb niciodata. Concluzia este urmatoare: te-ai indragostit de cine nu trebuia chiar daca nu a parut asa la inceput. Este un retardat si un terminat, asta e parerea mea despre jegurile care din punctul meu de vedere nu pot fi barbati.