| alexalx1234 a întrebat:

Este adevarat ca in ziua de azi baietii cuminti si iubitori nu sunt doriti de nicio fata?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai dreptate nu mai sant doriti de nimeni dar vor veni vremuri cand o sa vina robotii sexuali si atunci nici aia rai nu o sa le mai doreasca pe ele. Ai sa vezi star wars sexual cu stres si frustrari pe fata lor (femeiilor)

| RAY a răspuns:

Nu, nu este adevarat, vezi teoria mea privind capitalul erotic
atractia fizica -sanatatea acelui individ, atractia care e emite sexului opus -aspectul fizic
starea materiala -masina,casa, ceea ce poseda
starea sociala -starea lui de socializare-comportament,popularizare -asta e o componenta foarte importanta, pentru ca vrem sa avem pe cineva care are ceea ce noi nu avem, baieti cuminti sunt plictisitori, timizi, asociali, ce sa vada o fata la ei, poate cu un fizic placut trec testul dar tot un baiat popular va fi in fata cu un aspect asemanator, dar o veste buna femeile cand cauta o relatie pe termen lung prefera baieti cuminti daca poseda banii sau un aspect fizic cat de cat ok =fara burta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat!
Baietii cuminti si iubitori sunt doriti de toate fetele!
Doar pampalaii sunt evitati.

| OldSoul a răspuns:

Nu, nu e adevarat.

Sunt doriti, dar doar ca "un frate" cel mai adesea ca "cea mai buna prietena" si chestii de genu, nu pentru relatii.

Stiu ca o sa fiu contrazis, dar aia e, teoria e una, realitatea e alta.

| BotezanDaniel a răspuns (pentru OldSoul):

Salutare! Imi place mult pledoaria ta.Cred ca ai dreptate. happy Majoritatea acestor oameni duc o viata trista, sad, neimplinita, crying,pentru ca in spetele pretextelor, "E doar un frate","E cea mai buna prietena",se ascund multe semne de intrebari,multa durere,multe rani. sad Asemenea unui pansament,care doar acopera o rana,si nu o si vindeca.Cel care vrea sa o ascunda, pentru a nu se mai vedea, pretinde ca nu e ranit si ca durerea nu exista. crying Trist, cum visele nu pot deveni realitate, din cauza lipsei de incredere...

| OldSoul a răspuns (pentru BotezanDaniel):

Mersi, cred laughing

M-ai derutat putin, dar e ok laughing

| BotezanDaniel a răspuns (pentru OldSoul):

winking

| Plato a răspuns:

Nu este adevarat. "Baietii cuminti" nu sunt doriti de depravate fara viitor, usuratice. In schimb, vor fi mereu prima si unica optiune pentru o femeie demna, inteligenta si rationala, cu respect de sine.
Consider asta un avantaj: nu trebuie sa se fereasca de depravate, ca ii evita ele, si raman doar cu partea buna a sexului feminin, nu se mai incurca cu scursurile.

| Lioana a răspuns:

Nu este adevarat. De exemplu mie genul acela de baieti imi place.

| Dalmore a răspuns:

Nu este adevărat. Asta e o prostie pe care o împrăștie toți antisocialii care nu sunt in stare să iasă din casă și să cunoască fete.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare,nu te inseli! happy

| BotezanDaniel a răspuns:

Din punct de vedere psihologic,tind sa cred ca ai dreptate, happy gresesti doar in felul in care gandesti. big grin De obicei persoanele mai impulsive,extrovertite care au curaj,ajung sa fie remarcate mult mai usor,decat cele introvertite. happy Am inceput cu o incurajare,ca sa incerc sa schimb felul in care gandesti,cum gandesti,nu ce gandesti. sad. Trebuie doar sa ai mai multa incredere in tine,sa nu mai fi timid, tacut, cuminte. big grin Ajungi efectiv sa suferi. Poate vei vedea colegi baieti, care se pretind a fi mai smecheri, ca pun mana pe fund la o fata sau pe sani(poate chiar fata de cere iti place)timp in care tu privesti si esti cuprins de gelozie. big grin Am dat doar un exemplu.Pentru cine merita sa suferi? Sau vezi cum baietii glumesc cu fetele,cum se iubesc,se distreaza, rad, pentru ca le plac, ca pana la urma suntem oameni, preferi sa stai deoparte si sa tanjesti? sad Nu! Aceasta nu este viata.Meriti mult mai mult,crede-ma! big grin Intr-un fel sau altul,toti avem de luptat cu timiditatea,emotivitatea excesiva,anxietatea,doar ca cei mai multi,nu ne gandim la asta,nu ne inhibam,pentru ca altfel "o sa fim mancati",daca nu "mancam",la randul nostru,si folosesc aceasta comparatie referitoare la canibalism,ca sa exprim cel mai bine,ce fac oamenii,si nu ma refer la carne si la emotii. Furam inimi, le zdrobim, si cateodata mai si vindecam. Sper sa ai mai multa incredere in tine, intr-adevar sa fi multumit de ce esti, si sa ai o imagine buna despre tine!winking Multa sanatate! big grin Funda? big grin