| Naomi16 a întrebat:

TPU funda vrg happy. deci sunt a 9-a si am impresia ca dirigul meu nu prea ma agreeaza.adica nu am facut nimic rau, sunt o fata la locul ei, nu comentez, nu sunt obraznica dar el tot imi da semne ca nu place si nu stiu ce. o data ne-a pus sa invatam nu stiu ce prostie de cantec si bineinteles ca nimeni din clasa nu l-a invatat, a intrebat o fata, fata a spus ca nu stie, a zis nu-i nimic si cand a ajuns la mine si am spus acelasi lucru a spus Ia vezi poate vrei un 2.tot timpul ma asculta, si cand colegele il intreaba ceva si intreb si eu ceva nu baga intrebarea mea in seama, mereu cand vine vorba sa ne treaca notele in carnet trece peste mine la catalog(si nu e doar din greseala) si o data ne-a intrebat ce note mai avem si am spus ca am luat un 4 la fizica si el a spus Asa si? si mie imi venea sa spun Nu stiu v-am spus pentru ca sunteti dirigintele nostru dar daca nu va intereseaza mai sunt si alte clase in liceu. dar nu i-am spus asa i-am spus m.nimic.Ce sa fac? innafara sa vb cu el si sa-l intreb ce problema are cu mine. voi de ce credeti ca se comporta asa?

2 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Am avut si eu cam aceleasi probleme ca tine dar eu ca sunt baiat faceam boacane si ma cam persecuta rau, pana intr-o zi cand am dat de el in oras si i-am zis domn diriginte vreau sa discut si eu cu dvs.Domne ce tot aveti cu mine el la ce te referi cum ma la ce ma refer la scoala paia nu ii vezi ce fac si pe mine ma arzi imd.Si i-am zis aveti grija ca acum am discutat data viitoare nu mai discutam trecem la fapte.El ce vrei sa spui cu asta, deja ma enervasem tio furi a doua oara.El ce faci ma ameninti, eu i-am zis eu nu amenint doar avertizez si de atunci nu mai am treaba cu el.Fac dracii mai mult ca inainte si nu imi face nimic

| dana85 a răspuns:

Orice profesor, ca orice om, are simpatii si antipatii, asa cum ai si tu printre profesori, dar comportarea dirigintelui se poate schimba fata de tine, doar daca schimbi tu ceva in atitudinea ta, sta in puterea ta sa o faci. happy