| Cinevadepeaceastalume a întrebat:

Am o mare intrebare si va rog sa răspundeți cat mai serios.
Am dat un test la fizica(primul pe anul acesta) si au fost numai note mici(eu am luat 6) de la 9 la 3. S-ar fi zvonit prin clasa ca am putea sa dam un test pentru a ne mari notele. A trecut o saptamana si tot nu a zis nimic profa sad Am intrebat-o de curând daca ne-a trecut notele in catalog si a spus ca nu inca dar o sa le treacă. Nu stiu de ce nu am întrebat-o se daca mai dam test. Cum sa fac sa par trista sau nu stiu..se ne dea un test sau ne mai asculte să nu ne treacă notele alea. Pls, daca stiti voi mai bine profesorii. Daca pentru clasa a VI-a se îndura sa nu treacă acele note in catalog. Funda la cel mai serios comm si care ma ajuta cel mai mult.

2 răspunsuri:
| Cartofescu a răspuns:

Stai sa ajungi la liceu, 6 e binecuvantare, notarea incepe de la 2 si se termina la 5...nu-ti face probleme, e o nota...si daca in a6-a ai 6 la fizica; ar trebui sa mai inveti daca ai pretentii de genul, cu toate acestea, nu trebuie sa faci pe suparata, pur si simplu, intreab-o daca ati putea face ceva in legatura cu testele respective.

| Cinevadepeaceastalume explică (pentru Cartofescu):

Faza e ca eu am învățat 2 zile la rând si stiam totul dar am rămas in urma la calcule si m.am grăbit si am facut la cea mai ușoară probleme cel mai stupid raspuns. Asa ca daca as mai da odata testul as fi in timp si nu m-as grăbi