| KawaKiira a întrebat:

TPU, prietena mea are o problema. Ii e rusine sa scrie deci scriu eu intrebarea ei: Eu am stat in banca cu un baiat destul de dragut....si de cand am stat in banca cu el am inceput sa ne apropiem unul de altul.am inceput sa radem, sa ne intelegem bine si toate pauzele le petreceam impreuna.Pana cand a inceput sa-mi placa de el.pana la urma a aflat si de atunci tot incearca sa ma evite crezand ca sunt obsedata de el, dar am aflat ca si el ma place dar nu vrea sa stea cu mine pentru ca ii e rusine ca ce o sa zica prietenii lui despre mine pentru ca eu nu sunt prea dezvoltata fizic si pana acum el numai cu fete din astea a stat.si noi tot ne facem gelosi cu diversi colegii.va rog ajutati-ma...ce sa fac ca sa fim ca inainte? sa radem si sa ne intelegem bine?
Multumesc!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat nu mai ti cont ce face si ce zic altii de tine, vorbeste cu el si cere-i explicatii de ce te evita

| Betty18 a răspuns:

Daca conteaza atat de mult prietenii lui pentru el inseamna ca tu nu vei primi niciodata locul si respectul cuvenit.

succes

| Încrucişătorul a răspuns:

S-a gandit unu' dintre voi ca exista timp si dupa scoala?
Saauuuu scoala a devenit un loc de intalnire?

| dragos9234 a răspuns:

Nu poti face nimic atunci cand esti indragostit, poti doar astepta.

| unknownn a răspuns (pentru dragos9234):

Ba dimpotriva, daca astepti nu rezolvi nimic!
Mai degraba ar trebui sa iei atitudine!

| oOSaritaOo a răspuns:

Te poţi preface că nu-l placi... şi atunci mergi la el, îi zici o glumă azi, una mâine... îi povesteşti ceva amuzant, dar ai grijă să nu te dai de gol X_x nasoală situaţie sad

| dididedediu a răspuns:

Incearca sa te apropii de el.dar prima si prima oara ignoral.toti baietii crede asa despre o fata(ca este obsedata de ei)daca il ignori putin o sa-i placa mai mult de tine si o sa faca el primul pas.

| piki98 a răspuns:

Eu nu o sa mai fac greseala sa fiu atrasa de o fata cu un aspect fizic neplacut (mica, slaba, urata)