| Googlemon a întrebat:

Trebuia sa am ciclul pe 03.05 insa nu l-am avut, tot in acea zi am avut sex cu ejaculare adinca, e posibil sa prind o sarcina(doresc asta)?
Mentionez ca pot avea ovulatie de 2 ori pe luna

Răspuns Câştigător
| Andrei258 a răspuns:

Da e posibil

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fă un test de sarcină noi nu putem ghici, nu sunte m baba omida.

| Googlemon explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pentru test e prea devreme, nimeni nu a pys sa ghicesti, dar poate xineva a avuta sa situatie si a prins

| corbulalbrosu a răspuns:

Googlemon a întrebat :
1.) Trebuia sa am ciclul pe 03.05 insa nu l-am avut, tot in acea zi am avut sex cu ejaculare adinca, e posibil sa prind o sarcina (doresc asta)?
Raspunsul CORECT este un cat se poate de categoric : NU fiindca in acest moment al ciclului menstrual este 100% IMPOSIBIL sa existe un OVUL VIABIL in trompa uterina.
2.) Mentionez ca pot avea ovulatie de 2 ori pe luna
Bineinteles ca exista posibilitatea ca in decursul celor 30-31 de zile ale luni calendaristice sa se produca 2 OVULATII insa numai in cazul in care ciclul tau menstrual este FOARTE SCURT, de 21, 22 sau 23 de zile.
Insa ceea ce trebuie sa stii, sa cunosti precis dar mai ales sa si intelegi, se refera la faptul ca procesul OVULATIEI se produce doar 1 (una) data in fiecare ciclu menstrual si intotdeauna are loc/se produce cu 14 zile inainte de data la care ar urma sa porneasca menstruatia conform calculului.
In concluzie in acest caz este 100% IMPOSIBIL sa ramai gravida.
Pentru informarea corecta a ta, cat si a celorlalte persoane care ti-au raspuns, indic sa citeasca cu atentie urmatorul articol :
https://www.reginamaria.ro/......le-cunosti
Multa sanatate!

| Ali1905 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina, întrebarea mea este doar luna trecută ai încercat sa ramai sau de mai mult timp nu de alta da și eu îmi doresc un bebe la fel am făcut și eu când am avut perioada fertila sunt curioasa dacă îmi vine in 15