| GuBeeBăăi a întrebat:

Uite cum sta treaba: toata vara m-a placut un baiat, dar eu, nestiind ce simt pentru el, i-am zis ca nu il plac. De curand a venit o foarte buna prietena a mea din Grecia, si a inceput sa se dea si la ea, si la mine. Cand credeam ca nu ma mai place, i-am zis prietenei mele ca daca vrea poate sa fie cu el, ca nu ma supar ( dar ma durea foarte mult ). Au fost impreuna cateva zile, dupa care s-au despartit. Eu, fiind aproape sigura ca nu ma mai placea ( desi eu inca il placeam ), am zis sa fim amici. Dar, deaodata la scoala, isi punea mana pe langa gatul meu, odata cand l-am salutat, mi-a pus mana pe obraz, si ma si intrebat daca am prieten, asa ca deodata am devenit confuza ( ma place sau nu?). Mia marturisit ca inca mai tine un pic la ea, si l-am vazut ca de multe ori se uita indelung la ea.Cand sunt numai eu cu el, imi spune tot felul de chestii frumoase, dar cand e si prietena mea cu noi, se comporta diferit, zici ca incearca sa ma faca geloasa. Ce sa fac? Pe cine credeti ca place? Credeti ca mai merita sa incerc sa aflu daca ma place? Va rog, ajutati-ma! E prima oara cand sunt indragostita, si nu stiu ce sa fac! Fundaa!

Răspuns Câştigător
| CosminMarius a răspuns:

Poi in cazul tau fa-ti un pic de curaj si intreba-l daca ii place de tine.Dar inainte sa faci asta gandeste-te daca si tu il placi.E greu la inceput apoi totul vine de la sine.Sunt sigur ca o sa alegi calea cea buna. Sper sa lasi un mesaj cu ce s-a mai intamplat. Succes!

Ps: Cel mai important lucru, fii tu insusi, nu incerca sa pari altcineva(fii originala).

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce ti-e si cu Grecia asta!
Baiatul,probabil te place, dar nu prea are curaj sa faca primul pas, fiind implicat in fosta relatie cu prietena ta din Grecia.Se teme sa nu-l consideri flusturatic si nu poate intelege corect semnalele palide, date de tine.
El incearca sa-ti arate ca-i placi, fii mai curajoasa!
Mult noroc!

| unione a răspuns:

Ori il placi,ori nu-l placi, ce e el, paputoi?

| Piticutsss a răspuns:

Poi nu stiu ce sa spun... Lasa timpul sa treaca sa vezi ce o sa faca. Inca nu stii ce gandeste el. Plus de asta, cum ai spus si tu ca inca mai tine la fosta si inca se uita dupa ea. Nu incerca o relatie sa nu te dezamageasca. In al 2 lea rand ai putea sa incerci, daca ai stii cum gandeste, dar e foarte greu asta. Ai putea sa il pui la niste incercari. Nu stiu. Dar ai grija sa nu te faca sa suferi, mai ales ca e si prima data cand te'ai indragostit. Succes :*

| eSc a răspuns:

Fa cea ce simti!
Spune-i in fata"Ba baiete ori cu mine ori cu ea"!
Glumesc Spune-i daca te place sau nu.
Baieti sunt vreun miliard

| Deeeeede a răspuns:

Dupa parerea mea el te place pe tine oricum astea sunt chestii de copii ca ma dau la prietena nu stiu cui sa fac pe nu stiu cine geloasa. Oricum nu sunt experimentata in asa ceva dar din punctul meu de vedere el te place de aceea s-a si combinat cu prietena ta poate pentru a te face geloasa si pentru a te uita. El face asa ceva sa vada cum reactionezi faci bine ca nu te arati in fata lui dar cel mai bine e sa aveti o discutie si sa ii zici ca il placi si ca te doare ca el face asa ceva etc si el o sa.ti zica ca te place ii zici si tu ce ai pe suflet da totusi nu te lasi nici usor :* Bafta love struck Si incearca oricum raspunsul va fi pozitiv adica k te place. Pup.