| Teiubescsitevreaulangamine22 a întrebat:

Ultima mea relatie s-a terminat acum un an...
De atunci am mai avut doar 2 relatii...
Relatii mai mult de amicitie...
Nu am putut sa trec la pasul urmator.
Desi nu mai am nici un fel de sentiment pentru fostul meu iubit
Nu am mai facut dragoste de anul trecut...
Am 21 de ani. poate ma ajuta cineva cu un raspuns bun...
Problema o fi la mine? Nu mai pot avea incredere in nimeni...
Eu nu ma inteleg, am pierdut persoane de nota10 din cauza asta...
Vreau pareri si de ce nu si sfaturi!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei, dupa terminarea unei relatii serioase ai nevoie de o pauza de 2-3 ani. facandu-ti alte relatii pasagere nu castigi nimic ci doar pierzi timp si va dura si mai mult pana vei fi pregatita de o noua relatie. cat despre sex, cand iesi dintr-o relatie stabila, iti asumi o abstinenta lunga, cei 2-3 ani pana treci peste relatie, apoi cam un an pana noua relatie ajunge la nivelul necesar sexului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau băiat?

| RAY a răspuns:

Nu vad nimic rau din ceea ce afirmi,in cine sa ai incredere in ziua de azi? majoritatea se mint cu iluzi si sperante ca macar atat avem si noi sperante,iluzi,vise, te inteleg pentru ca si eu sunt ca tine si e mai ok singur/a decat sa te minti ca va fi mai bine, noi oamenii iubim minciuna, speranta, ne agatam de sperante deserte atat, e vina noastra ca avem asteptari prea mari si de asta ne simtim mereu dezamagiti de alte persoane eu numai astept nimic de la alte persoane

| Teiubescsitevreaulangamine22 explică:

Ray26tm. Pup. :*