| LauraEU a întrebat:

Un baiat este urat pe dinafara si frumos pe dinauntru.ce sa fac?

18 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Ce sa faci? Dar care e situatia? Oricum, probabil este vorba de o posibila relatie si de ce ai putea face tu. Deoarece te itnrebi asta fi doua cazurdupa mine ar i.
1. dupa cum a mai mentionat si un alt user, ti-ar fi rusine sa te afisezi cu el in public. dar daca el te face sa te simti speciala, se comporta frumos cu tine, iti vorbeste frumos si mai situ eu ce chestii pozitive, cui ii pasa? Probabil prietenele tale vor fi invidioase pe tine dupa 2 saptamani de relatie vazand influenta lui pozitiva asupra ta.

2. Si imi pare rau daca treci prin asa ceva ( deasemeni mie x_X ) tu placi pe altcineva iar pe respectivul baiat bun la suflet nu il vezi mai mult decat pe un prieten, iar cand parca il simpatizezi putin apare iar celalalt. In acesta caz ai nevoie de mult timp de gandire, si vezi sa nu te joci nici cu senimentele celuilalt daca nu tii la el.

Daca nu am nimerit nici un detaliu, ei bine, mie mi-ar place sa stiu ce si cum, asa ca daca s-ar putea sa fii mai explicita, poate te-am putea ajuta si noi mai mult.

O zi buna!

| fabiola a răspuns:

De operatii estetice am auzit, dar de operatii sufletesti, nu!

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Screw him ...his fine! Serios vorbind tu esti prinsa acum in urmatoarea dilema:ce o sa creada ceilalti daca ma afisez cu el ...nu conteaza daca e un tip ok.Pacat ca multi dintre noi nu traim cum simtim ci in consonanata cu societatea.Majoritatea nu are neaparat dreptate-si aici problematica e complicata
P.S:Inainte aveam compasiune pentru cei ca tine ...acum sunt indiferent... unii chiar isi merita soarta!

| Neinteresantul a răspuns:

Taie-l in jumatate pe verticala si scoate frumusetea din el. Ia spune-mi, tu daca esti frumoasa, asa o sa fi toata viata? Daca vrei baieti calumea, atunci nu trebuie sa-ti pese de ce zice lumea. Daca vrei unul frumos ca sa-l porti ca pe un accesoriu sau sa-l tii in casa ca pe bibelou in vitrina sau ca pe un exponat intr-un muzeu, atunci ia-ti un baiat placut si de tine dar si de lume. Dar ia gandeste-te, ce si cine te face sa te simti mai bine? Gura lumii sau baiatul?

| swagMeOutBitch a răspuns:

Ce ai putea u sa faci, draguta..adk serios ce vrei sa faci?

| DyNo a răspuns:

Cauta unul care sa fie frumos si in interior si in exterior.

| RAY a răspuns:

Ramai prietena cu el, aspectul fizic conteaza sa numi spuna cineva ca nu ca minte

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cum adica ce sa faci?
Daca tu crezi ca tine la tine ce te-ar opri sa fii cu el? Aspectul fizic?
Te temi ca atunci cand vei merge cu el pe strada vor rade ceilalti de tine ca e urat?
Asta nu prea conteaza, atata timp cat tie iti place de el si el se comporta frumos cu tine.
Fa ce crezi, eu zic sa nu asculti parerile celorlalti, doar a ta conteaza!
Bafta happy!

| LauraEU explică (pentru ϟkatεVaηϟ):

Nu e vorba ca mi-e rusine de lume! Pe mine ma doare exact undeva ce barfesc oamenii de mine...Doar ca ....sunt confuza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LauraEU):

Nu e urat... inca nu e frumos, asta e o diferenta!
Sunt baieti care se "coc" mai tarziu, nu merita aruncati din start, mai lasa-l sa se coaca nitel...

| ϟkatεVaηϟ a răspuns (pentru LauraEU):

Pai fa ce crezi ca e mai bine.
Daca stii ca tine mult la tine ce te-ar putea opri sa fii cu el?
Cel mai mult conteaza ca este alaturi de tine si vrea sa fii fericita langa el.
Alege cu inimawinking!

| i86e2 a răspuns:

Întoarce-l pe dos.
E greu să iubești pe cineva urât, probabil dacă ai avea o relație cu el te-ai îndrăgosti la un moment dat de careva frumos.

| ayosmdk a răspuns:

Daca frumusetea din ' nautru iese mai mult in evidenta cred ca e simplu. happy

| BulBuci a răspuns:

Tu ce simti? Daca u te simti bine in compania lui si il placi stai cu el pentru ca ceea ce conteaza de fapt este ca u sal placi si sa se comporte frumos cu uwinking deci cred ca tu stii cel mai bine raspunsul :* Succes big hug

| catalinaioana a răspuns:

Intoarcel pe dos!

| Madytzaa a răspuns:

Fa ce iti spune inima si nu lasa faptul ca este urat sa intervina intre voi. Daca simti ca esti atrasa de el nu conteaza ce spune gura lumii.

| 0verdose a răspuns:

Salut,
nu conteaza cum arata el daca are un suflet bun. Adica sa fie ingrijit, daca il placi, te place...de ce nu?!
Pentru ca nimeni nu este perfect ci decat sa ai unul frumos si sa-si bata joc de tine, ce rost? mai bine pe cel "urat" cum ii spui tu cu o inima de inger.

| kelia a răspuns:

Buna! Pai conteaza ce crezi tu despre el daca tie iti place si chiar simti ceva pentru el nu conteaza cai urat, dupa ce iti place de cineva pot spune toti cai urat dar tu tot frumos il vezi. Acuma depinde de ce crezi tu despre el sau daca simti ceva pentru el. Atata timp cat se comporta frumos cu tine si tu simti asta nu cred ca conteaza cai urat.