| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat ma curteaza, dar s-a despartit de iubita sa, care e prietena mea cea mai buna. El mi-a propus sa fiu iubita lui si nu stiu ce sa-i spun, mi-e frica ca el doreste sa fiu a lui numai ca sa se impace cu prietena mea. spuneti-mi va rog ce sa fac sa accept sau nu...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Multe prietenii s-au distrus din asemenea povesti. Sfatul meu este sa il lasi in pace, sa-ti inabusi sentimentele pentru el si sa discuti cu prietena ta despre asta.Sunt atat de multi baieti...

5 răspunsuri:
| LifeInColors a răspuns:

Estiintr-o situatie destul de grea, dar daca il placi, nu-ti fie teama ca va zice ceva prietena ta. Daca iti este cu adevarat prietena cea mai buna, o sa inteleaga. In plus, cateodata mai trebuie sa zici "nu" prietenilor, ca sa iti spui "da" tie insati. Cat despre faptul ca te temi ca face asta numai ca sa se impace cu prietena ta, se poate rezolva. Incearca sa afli de la prieteni buni de ai lui daca o mai place sau nu, dar totusi nu cred ca ar fi in stare de asa ceva. Daca eu as fi in locul prietenei tale, iar el ar face asa ceva, nu cred ca as mai vorbi cu el tinand cont ca s-a folosit de cea mai buna prietena a mea. Mult succes:* fundita?

| RedAppLe a răspuns:

Mai sincer... daca l-ai place atunci de ce sa nu accepti...Adica el s-a despartit de prietena ta cea mai buna.Live goes on, asta e a avut ghinion da asta nu trebuie sa iti afecteze sentimentele. Daca il placi atunci accepta.winking

| Zoya333 a răspuns:

Halal de prietena ce esti! cum poti sa spui ca e cea mai buna prt a ta cand tu ai ganduri sa stai cu fostul ei? huaa! jalnica esti.

| CaMeLya_5874 a răspuns:

Si inca un detaliu,el sa comportat foarte urit cu mine si cu ea,eu l-am iertat dar ea nu stie acest lucru,ea crede ca eu il urasc foarte mult, si chiar inca in ultimul timp eu ma cert foarte mult cu ea, dar e fiica dirigintei mele si daca spun ei tot ce cred despre ea.stit voi ce se poate intimpla.SUNT INTRO SITUATIE FOARTE GREA.

| VladVP a răspuns:

Una in bot si totul se clarifica...big grin