| n01name a întrebat:

Un corp cade liber de la înălţimea h = 1960 m. Să se determine timpul în care sunt parcurşi ultimii 60 m. Se dă g = 9, 8 m/s^2

A) 0, 31 s;
B) 13 s;
C) 31 s;
D) 15 s;
E) 5, 3 s;
F) 12 s.

4 răspunsuri:
| cLeILa a răspuns:

Ahh.fizica naibii, te ajutam.dar nu m.am priceput, si nici n.am sa ma pricep vreodata la fizicalaughing

| thelastc a răspuns:

Tocmai mi-ai adus aminte c-o sa am 2 ore de fizica luni, cu nebuna angry

| tenutza a răspuns:

Categorii big grinragoste si Sex: cu ce viteza se misca el: raspuns A)
Intreaba si tu in alta parte, ca e penibil.Si incearca sa il rezolvi si singur eventuallaughing

| KraddyQ a răspuns:

Ce suntem la cursul de matematica? laughing