| darts01 a întrebat:

Un penis lung de 16 cm, in circumferinta de 15 cm si cu diametrul de 5 cm; este bun? Intrebare pentru femei, raspunsuri din experienta vreau.

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Daca dimensiunile pe care le-ai dat sunt corecte, eu as spune ca e ok, dar aici depinde si de capacitatea lui de a sta in erectie: cat timp rezista in erectie, cat de puternica este aceasta. Si in cele din urma cum te descurci tu, pentru ca de multe ori, si omul este un pion important.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea penisului privind strict lungimea acestuia nu are o importanta deosebita/prea mare daca nu are si o grosime adecvata/proportionala cu lungimea. Dar ceea ce reprezinta adevarata important este virilitatea si potenta barbatului care se manifesta in timpul contactului sexual. Probabil ca vei intelege acest aspect doar prin experimentari si numai dupa inceperea vietii sexuale cand vei ajunge la concluzia ca de fapt cel mai important aspect/conditie de indeplinit intr-un contact sexual il reprezinta de fapt timpul efectiv de sex/penetrare, adica cat timp esti capabil sa-ti mentii penisul in stare erecta fara a se produce ejacularea involuntara. Doar daca reusesti sa-ti mentii penisul multa vreme in stare de erectie, poti spera sa reusesti sa provoci placere si satisfactie partenerei prin aducerea ei la starea de a avea orgasm la terminarea actului sexual. In concluzie barbatul va reusi sa produca cam aceleasi efecte si cu un penis de 13-14 cm ca si cu unul de 18-19 cm, insa doar in cazul in care ceea ce conteaza de fapt si cu adevarat, este "marimea/dimensiunea" timpului, ca lungime a sexului intretinut, adica capacitatea de a-si mentine penisul in stare erecta si retinerea ejacularii atat timp cat doresti el, pentru a continua sexul fara intrerupere pana cand femeia ajunge sa fie satisfacuta si/sau sa aiba si orgasm. De asemenea trebuie sa stii ca un barbat poate excita si sa provoace placere, satisfactie si orgasm femeii, folosindu-se doar de degete de buze si limba. Un penis mare, lung si gros dar "bleg", n-are nicio valoare daca nu reuseste sa produca placerea asteptata. Mult succes in viata sexuala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bun.

| kavasaki99 a răspuns:

Ii bun manwinking stai linistit

| supergirl678 a răspuns:

Da este foarte lung