| bluesky a întrebat:

Un sfat: Fostul se baga in seama cu mine acum, dupa ce nu a vorbit cu mine o luna si mi-a spus sa il uit.Intre timp, eu m-am indragostit de alt baiat si stiu ca nu ii sunt indiferenta lui. Eu tin la amandoi dar nu stiu ce sa fac? Fostul, si mai de mult ma cauta si iar ma lasa (de vreo 3 ori) si mi-e frica sa nu faca la fel si iar sa sufar. Baiatul cel nou, e coleg cu mine si ma gandesc daca ar merge sau cum ar fi daca ne despartim.Sunt tare confuza, as vrea sa imi spuneti parerile voastre, ca sigur ma vor ajuta! >big grin

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca fostul a avut destule sanse. Incearca sa vezi ce poate fi cu baiatul nou. Conteaza prezentul. Daca nu ai incredere in partener nu poate exista iubire. Iar din ce spui tu momentan nu poti avea incredere in fost. Incearca o relatie cu acest coleg. Poate iesi ceva frumos. Pe fostul il cunosti. Incearca sa il cunosti mai bine si pe colegul tau. Vezi cum se comporta intr-o relatie. Iti spun eu ca ai regreta mult sa fii cu fostul si sa te lase iar. Daca faci asa ceva e posibil sa il pierzi pe celalalt. Daca fostul tine cu adevarat la tine va fi acolo asteptand daca nu merge relatia cu acest coleg.

8 răspunsuri:
| bluesky explică:

@therock, eu am 15 ani laughing si nu am de gand sa imi incep viata sexuala, pana dupa 18 ani!

| viatadecacatt a răspuns:

Eu zic sa il alegi pe cel care e coleg cu tine, fostul dupa cum spuneai si tu s-ar putea sa te lase balta iar.

| kanajambe a răspuns:

Parerea mea, din moment ce fostul ti-a spus sa il uiti nu te mai place sau are vreun motiv ascuns. Cel mai bine este sa incerci sa ii spui noului iubitel ca il placi, mai pe ocolite sau nu si sa ii spui fostului exact cum ti-a spus el : SA TE UITE happy
Sper ca te-am ajutat cu ceva.

| kanajambe a răspuns:

Pentru anonim, si eu as spune sa faci exact ce ai sfatuit-o pe bluesky :*
te puupbatting eyelashes. si alege un raspuns castigator!winking

| michy a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere cu dead.and.gone fostul a avut prea multe sanse si le-a pierdut.Acum e randul actualului.Succes

| therock a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa-l uiti pe fostul tau iubit ca oricum nu merita sa regreti mai tarziu, daca e asa indiferent cu tine cum spui tu. cel mai bine ar fi sa incepi o relatie sexuala cu colegu tau si daca iese asa cum vreti voi, crede-ma ca nu va ramane indiferent si pe parcurs va pune suflet pe relatie si nu cred eu ca va mai avea nevoie de altcinevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar fi o idee buna sa te sinucizi sa nu ii dezamagesti pe niciunul

| diM a răspuns:

Chestiile astea sunt jocuri tineresti care probabil, am spus probabil, nu vor dura prea mult si in cativa ani poate nici nu iti vei aminti, dar sa revin la nedumerirea ta: Fostul tau prieten probabil nu e cu mult mai mare ca tine si in acest caz ca si tine, face o gramada de experimente in legatura cu sentimentele pe care incepe sa le perceapa tot mai intens, cu persoanele de sex opus, etc. Eu iti spun ca nu are rost sa te reimpaci cu fostul, dragoste oricum nu e happy, cel putin din partea lui, cum am mai spus si la inceput, experimenteaza, probabil te-a tot lasat ca incerca si altceva sa vada cum sta treaba. Asa ca exprimenteaza si tu happy si dupa cum ai specificat mai sus noul tau coleg este un exemplu bun. Bineinteles nu intrece masura si totul sa se petreaca cu bun simt. Cine stie... poate, poate!
P. S: nu te avanta prea mult in chestii de genu! mintea frageda te provoaca sa fi curioasa si e normal dar, nu exagera!
Ce e mai frumos urmeaza sa vina, te asteapta!
pe curand!