| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a întrebat:

sad una din prietenele mele cele mai bunesadoh go on "so lins"cu cel pe care il iubesc enorm straight face ea stie asta...ca`l iubescsad se poate numi prietena? stiind ca am stat cu el si ca`l iubesc enorm sadea vorbeste frumos cu mine daca o`ntreb spune ca nu are cu el nimic, ca nu`i place de el straight facesi alteleoh go on eu chiar tin la ea straight face... dar ea nu stiu cum sa va spun straight face se linge azi cu unu maine cu altu sad deci chiar am nevoie de ajutoru vostru sad...

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Draga mea, nu-ti este prietena o persoana care te inseala si care se "da " la iubitul tau. Scapa de ea, pentru ca este o persoana lipsita de caracter si este complet neserioasa, numind-o prietena te compromiti chiar pe tine, pentru ca exista un proverb la noi la romani:"spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti".
Eu sa fiu in locul tau i-as spune motivul pentru care nu-ti mai doresti sa-ti fie prietena si gaseste-ti alte fete serioase cu care sa te imprietenesti, care sa-ti merite sentimentele pe care le investesti in ele. Mult succes si actioneaza cat mai repede.

16 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

o persoana care se da la iubitul tau nu iti este prietenawinking eu zic sa rupi orice legatura si cu ea dar si cu el...pentru ca el daca tinea la tine nu se "lingea" cum spui tu cu eawinking
stii tu vorba aia: Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc si singurhappy

| Silvia a răspuns:

Aia e prietena!?!?!
M`au apucat draciistraight face
Daca era "prietena mea" ii dadeam doua in gura de nu se mai lingea doua luni!
Thoamne...nu ai batut`o pana acum?raised eyebrows
Asta nu e prietena ta...am avut si eu o asa "prietena" care stia ca imi place de un tip si aveam sanse cu el ca si el ma placea si se dadea la mine si ea se ducea mereu la el sa vorbeasca, il intreba mereu ce face frustrated...si ea a picat prost ca el si-a dat seama ca el o place.si nici nu o baga in seama, pe cand pe mine mereu si se purta frumoslove struck
Eu nu as mai fii niciodata prietena cu ea.straight face

| Silvia a răspuns:

Scuze.si-a dat seama ca ea o placelaughing... nu ca el laughing

| ing. a răspuns:

Buna:-|
Aia chiar nu e prietena!
Ce prietena e aia care se da la iubitul tau si se si linge cu el.:-| x-(?!
Eu cred ca ii dadeam vreo doua, daca eram in locul tau.sad
Cred ca esti foarte dezamagita si te inteleg.
Sper ca ai inteles ca fata aia nu e prietena ta:-(
De ce nu vb cu el? Intreaba`l pe "care dintre voi" o place mai mult.:-|
Si oricum...sa nu mai vorbesti cu tradatoarea aia x-(.
te-am pupat kiss. Multa bafta iti urezwinking

| CenturyChild a răspuns:

Baiatul respectiv nu e deptul tau si nici al ei, el trebuie singur sa aleaga cu cine vrea sa fie. In schimb mi se pare total lipsit de caracter faptul ca nu isi asuma raspundesrea pentru ce a facut. Pune-o in fata faptului implinit si daca nu recunoaste si nu iti da o explicatie plauzibila atunci nu cred ca o mai poti numi prietena.

| faranume a răspuns:

Nu mi plac fete din astea sunt imature...ish bat joc de sentimentele prietenelor ...Sh nu e bine daca "se linge" cu toti[ii scarbos]
Parerea mea

| utilizatortpu a răspuns:

I-ai văzut tu că s-au "lins", sau este închipuirea ta?! Că dacă i-ai văzut şi continui relaţia cu cei doi, te poţi încadra la capitolul "femele". Şi poţi avea şi o bătaie între femele, tu şi "prietena" să vedeţi care din voi câştigă masculul. Nasol că prietena ta, emite o dată cu tine feromonii de înmulţire a speciei. Caută una care nu este în călduri o dată cu tine. Şi ca să rezolvi orice problemă pentru totdeauna, cumpărăţi un vibrator şi nu-l da la nici o prietenă. Că singur nu pleacă din geantă. Şi vei fi liniştită şi mulţumită. Şi vei avea timp să mai citeşti o carte ceva (nu de poker) şi poate scapi din categoria de oameni "stupid people". Baftă şi succes.

| kathessa a răspuns:

Se spune ca daca iti greseste cineva o data e vina lui. Daca iti greseste a doua oara... e vina ta... Tu hotarasti daca ii mai dai o sansa. Eu una nu stiu daca as tine linga mine asemenea persoana. Depinde de ceea ce esti dispusa sa imparti cu prietena ta.

| just4fun_8801 a răspuns:

Stai sa clarificam situatia, prin "cel pe care il iubesc enorm" te referi la prietenul tau sau la un baiat pentru care manifesti o atractie fara ca el sa aiba acest sentiment fata de tine sau fara sa te cunoasca. Daca e a II-a varianta atunci asta e viata, daca e prima eu zic sa-ti cauti alta prietena

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu explică:

Multumesc mult
sad
oricum cu el nu mai am ce vorbi...
straight face

| biby29 a răspuns:

Pfoai... i-as "linge" una peste ochistraight face
Asta numai prietena nu ti-e

| bonny a răspuns:

Nu se mai poate numilaughingiti dai seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pf.Chiar acum seara am aflat si eu ceva de genul.oh go on si ii foarte nasol.oh go on du-te ma.oh go on ca aia nu-i prietena. ahh!oh go on nu-mi vne sa cred ca mi-o facut asa ceva.Serios.oh go on Eu. care o consideram prietena mea.love struck si ii ziceam absolut tot. ea se duce cu baiatul de care mie imi placee si numa porcarii.oh go on.si mie chiar imi place de el.oh go on si tin si la ea.oh go on dar.asta e! nici nu mai am de gand sa vorbesc cu ea! [-x asta ii ceva foarte clar! asa prietene sa tot n-ai.oh go on!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit acelasi lucru eu zic sa nu mai vorbesti cu ea. ignoro. e o ipocrita si nu are dreptul sa-ti faca asta.deci.eu zic sa inchei prietenia cu acest monstru

| PrettyWoman a răspuns:

Nu stiut ce sa zic, si eu am avut o problema asemanatoare.Prietena mea cea mai buna, suntem de 8 ani prietene cele mai bune.Cand eram la scoala i-a placut de baiatul de cere imi plaea si mie.Eu incercam sa cuceresc si ea mil fura.Am stat suparate cateva luni si acum ma intalg bine cu ea, dar observ ca orice prieten am, chiar si ultimu se da pe langa el chiar daca neaga.
Iti poate fi prietena, dar crede ca iubirea ii mai puternica decat o prietenie da nu-i adevarat.:*:*

| Bubuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

N0w0rds te cheama cumva Jivi?:O

Adica esti bf cu mine?:O

Ca asta i s. a intamplat si pritenei mele cele mai bune si mi. a spus exact cu aceleasi cuvinte:O:O:O

Mai ales ultima parte...thinking curios...

Deci sa-mi raspunzi. Te cheama Jivi?