| ciufuliiciii a întrebat:

imi place de un baiat de destul de mult timp, as vrea sa-i spun sau sa-i arat cumva, el este in clasa cu mine si se da mereu la 2 cele mai bune prietene ale mele, cu mine insa are momente cand se 'joaca" dar nu sriu exact dca ma place, insa de ele spune mereu ca le place si orice ar face vorbeste despre ele, insa ele nu-l plac, adica e un baiat simpatic, dar nimic mai mult pentru ele.
Eu nu stiu, mai demult ii placea de mine, si mie de el evident, doar ca atunci eram mai mica si nu am vrut nici macar sa-i dau o sansa, iar acum eu nu mai stiu ce sa fac, il iubesc enorm, si prietenele mele mereu ma fac geloasa cu el, fara voia lor pentru ca ele nu stiu ce simt eu...
Va rog sa-mi spuneti ce mai e de facut, pentru ca de spus, nu am cum sa-i spun, deoarece o sa ia totul in gluma si o sa rada de mine crying
Funda!

13 răspunsuri:
| pisycootszataa a răspuns:

Interesanta povestea, dar trebuie sa ne resemnam in unele cazuri.Mie mi-a placut de un baiat timp de 8 ani. Si sa iti mai spun ceva,daca e dragoste adevarata nu mai poti uita asa usor.Tu il ai langa tine,de ce nu vorbesti cu el? Sau spune-le prietenelor tale,daca sunt adevarate te pot intelelge,poate chiar ajuta cu el. Tu ai zis ca il placi de mult,nu? atunci de ce il lasi sa plece? In plus de astea, fiecare are o latura mai sensibila.

Nu stiu cat te-am ajutat, dar macar vorbeste cu el, spune-i ca e dragut, fa-i complimente, ca baiat isi va da seama ca il placi, poate chiar va face el primul pas.

Na succes si sper sa fie bine.

| ciufuliiciii explică (pentru pisycootszataa):

De ce te obosesti sa furi raspunsurile de la altii, mai bine nu mai raspundeai!

| pisycootszataa a răspuns (pentru ciufuliiciii):

laughing dau raspunsuri asa ca sa pot sa intru pe chat si sa vbwinking trebuie sa am minim 100 de raspunsuri si nahstraight face

| ancaval a răspuns (pentru pisycootszataa):

De ce miai furat raspunsul? tu nu sti sa scrii? doar sa dai copy paste?

| pisycootszataa a răspuns (pentru ancaval):

Daa... probleme?smug

| ancaval a răspuns (pentru pisycootszataa):

Pai vad ca tu ai probleme, eu nu am nici o treaba ca mi l-ai luat, treaba ta, poti sa faci zama pe el.Macar daca modificai ceva la el, acum in fata mea pari falsa.

| ancaval a răspuns:

Interesanta povestea, dar trebuie sa ne resemnam in unele cazuri.Mie mi-a placut de un baiat timp de 8 ani. Si sa iti mai spun ceva,daca e dragoste adevarata nu mai poti uita asa usor.Tu il ai langa tine,de ce nu vorbesti cu el? Sau spune-le prietenelor tale,daca sunt adevarate te pot intelelge,poate chiar ajuta cu el. Tu ai zis ca il placi de mult,nu? atunci de ce il lasi sa plece? In plus de astea,fiecare are o latura mai sensibila.

Nu stiu cat te-am ajutat,dar macar vorbeste cu el, spune-i ca e dragut, fa-i complimente, ca baiat isi va da seama ca il placi, poate chiar va face el primul pas.

Na succes si sper sa fie bine.

| ciufuliiciii explică (pentru ancaval):

Nu e chiar asa, adica e genul de baiat care s-ar combina cu toate fete, si cu cele mai "urate", dar cu mine e mereu respingator si asta probabil din cauza mea pentru ca in clasa a4a i-am ranit sentimentele chiar daca asta nu a fost intentia mea.Nu cred ca el ma va privi vreodata mai mult decat pe o simpla colega, asa ca mai bine ma resemnez, iar prietenele, una din ele stia, dar acum i-am zis ca nu-l mai plac, dar nici macar cand stia nu facea nimic adica il lasa pe el sa faca ce vrea...ma rog asta e viata o sa trec mai departe sper, cu greu dar o sa trec.cryingMultumesc oricum de ajutor!:*

| ciufuliiciii explică:

Plus ca el s-a schimbat foarte mult de cand ma placea, acum nu mai invata, injura mereu, mai pe scurt isi bate joc de viata lui, eu sper ca nu-i din cauza mea pentru ca el l-am refuzat prin clasa a 4a si acum sunt intr-a 8a si totusi sentimentele mele au ramas neschimbate.

| blackmoon a răspuns:

In primul rand stii ce cred eu ca nu prea te merita cred ca meiti ceva mult mai bun dar asta e inimii nu-i poti impune pe cine sa iubeasca totusi revenind cred ca tot ce vrea sa faca este sa iti demonstreze ca s-a schimbat ca nu mai e un copil de aia injura se da la alte fete sa te faca geloasa dar el te iubeste tot pe tine cred ca ar trebui sa ii scrii un sms cu vrei sa vii la un suc te astept la cafeneaua cutare il chemi si ii spui ca sentimentele pentru el ti sau schimbat sper ca te-am ajutat succes!

| ciufuliiciii explică (pentru blackmoon):

De-ar fi asa de usor, mi-e frica sa-i spun pentru ca sigur va rade, si nu ma iubeste chiar deloc...si in plus nu o sa il mai vad decat o luna apoi se termina scoala si fiecare pe drumul lui sad

| blackmoon a răspuns (pentru ciufuliiciii):

Nu te iubeste? atunci clar nu te merita iti irosesti energia cu el degeaba crede-ma esti o fata frumoasa si speciala in felul ei cred ca ar trebui sa iti cauti un baiat care sa te merite si in plus stii ce se spune cui pe cui se scoate! succes

| Loveme3 a răspuns:

Hmm...Pai cunosc sentimentul.Ai putea spune celei mai bune prietene si aceasta sa vorbeasca cu el sau ai putea sa-l inviti in parc sau la scoala sau unde mergeti voi dar doar voi 2 si sa'i marturisesti ce simti pentru el. Daca va rade ii tragi una sub centura si pleci daca o sa zica ca inca te mai place sau ceva asemanator il saruti!