| ubytha a întrebat:

Unei prietene nu i-a venit ciclul de o luna si ceva...mentionez ca este virgina...stiti cauza?
spuneti-mi plsss este foarte ingrijorata

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Am patit si eu mai demult.si ma tot intrebam ce as putea sa am. mi-a intarziat 10 zile, pai mi-a venit.si de atunci imi vine la 3 saptamani nu la 4 cum ma obisnuisem. s-a ``regulat`cum se zice. poate ca asa pateste si prietena asta a ta.

| Graphee a răspuns:

Salz.
Deci nu este o problema.
Cum zice şi mai sus dureaza mai mult timp ca organismul sa se adapteze. Dacă nu eşti sigură cu părerea mea. Un tratament homeopatic ar fi cea mai buna solutie pentru reglarea ciclului menstrual. Si sa nu fie alertata.

| Beatrice a răspuns:

Daca e pentru prima sau a II'a oara in viata, sa nu`si faca griji;)).
Dureaza ani ca organismul sa se adapteze iar ciclul sa vina regulat.
Sa stea linistita :)

Daca mai doresti diferite informatii uita-te aici:
http://www.medicina-naturista.ro/stil-de-viata/ciclu-menstrual.html
http://www.medicina-naturista.ro/......ual-2.html

| Gungster98 a răspuns:

Hm da cati ani are?
Depinde daca a facut sex vreodata poate e intr-o stare noncicla se mai intampla