| Damian a întrebat:

Uni zic ca ne folosim doar 10% din creier, eu cred ca ne folosim doar 10% din inimi, voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| oana_9912 a răspuns:

10 % creier cred ca da. dar ne putem folosi si 100% din inimi...doar ca acum prea putini isi mai folosesc si inimasad

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Normal.Restul de 90% e rezervat amintirilor

| fabiola a răspuns:

Ce nu-mi place mie sa vorbim de dragoste, in procente! Dragostea nu-i matematica! Implicarea sufleteasca si cea rationala este specifica fiecaruia dintre noi, este poate secretul functionarii unei relatii!

| foxi a răspuns:

Din creier folosim asa putin, inima merge la capacitate maxima!

| Silvia a răspuns:

Eu mă îndoiesc amarnic că toţi ne folosim 10% din creier.laughing

| PhaseMorphXR a răspuns:

Daca ti-ai folosi doar 10% din inima ai fi avut demult o moarte lenta si agonizanta! nu ai avea destul sange pompat prin corp, destul de puternic si rapid.

| PhaseMorphXR a răspuns:

@gieeeeeeeee
"De unde stiu acei ''unii'' cat imi poate capul?"
Oricat de mult te-ar duce capul, tot maxim 10% din creier folosesti insa intr-un mod mai eficient, neuronii cortexului si nucleii cerebrali destinati capacitatilor cognitive lucreaza cu randament si potential mai ridicat in cazul in care ai un IQ peste medie sau foarte ridicat. Inversa se aplica in cazul unui IQ sub medie sau foarte scazut.

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

De unde stiu acei ''unii'' cat imi poate capul?

| Bogdanell5 a răspuns:

Creierul este folosit destul de putin dar inima...nu cred ca e folosita (sunt pentru unii nu toti) deoarece ei nu mai iubesc cu inima, iubesc cu ***** ca sa nu vb urat...cum e mel aia "Nu mai exista dragoste, ci bestii in calduri"

| dink08 a răspuns:

``Unii zic ca ne folosim doar 10% din creier``, EU zic ca ne folosim 3-5 % din creier, Eistein a fost care a batut recordul 8%.

| danutzzz1992 a răspuns:

Salut! Sincer, cred ca ne folosim 10%! 5% creier 5% inima! Bafta!