| Thescript a întrebat:

Povestea sta cam asa.
Acum doi ani am cunoscut un baiat. foarte simpatic si prietenos. am vorbit foarte mult si pana la urma am ajuns impreuna. era tot ce puteam sa imi doresc. Era romantic, atent, intelegator. dar dupa un timp a devenit gelos si la varsta pe care am avut-o atunci mi se parea ca exagereaza. I-am spus ca nu imi place situatia. deoarece se supara din aproape orice! Asa ca m-am desparit de el dupa o relatie de un an happy dupa o vreme a inceput sa imi placa un alt baiat. fost prieten bun cu fostul meu, si suntem inca impreuna. dar problema este ca incep sa imi dau seama ca prietenul actual greseste mult mai mult ca celelalt de dinainte. la care inca tin. si nu stiu ce sa mai fac! In fiecare noapte ma suna fostul sa imi spuna ca ma iubeste si ca ii pare rau cat mi-a gresit si ca nu va mai fi la fel deloc, si povestim in fiecare noapte amintiri de cand eram impreuna si mi-a spus ca ma iubea tot timpul pana acum. si chiar il cred. Dar problema e ca m-am atasat mult de actualul, i-am cunoscut familia, el mi-a cunoscut familia si parintii mei au mare incredere in el. Vreau sa fiu din nou cu fostul. il iubesc. dar parca nu vreau sa renunt nici la actual care problema lui este ca nu stie sa isi descrie sentimentele din cauza ca nu a mai avut nici o prietena inaintea mea. Aseara nu am putut dormi din cauza ca ma tot gandeam. el sau celelalt. ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Offf...
Pare greu,pare complicat...
Imi dai senzatia ca doar te-ai odihnit de fosta ta iubire si esti gata s-o iei de la inceput.
Poate ca cel cu care esti acum e doar un intermezzo care ti-a deschis ochii,nu stiu.
Nu stii nici tu.
Ca sa afli,stai o saptamana singura,fara nici unul.
Cere-i fostului sa nu te sune,pana nu-l suni tu,spune-i ca vrei sa intelegi ce se intampla cu tine,sa-ti dea un ragaz,va intelege daca te iubeste.
Spune-i actualului ca lucrurile merg prost si trebuie sa te gandesti ce-i cu voi,faptul ca greseste nu vad sa-l indemne sa se autodepaseasca. Cere-i o saptamana de pauza,nu vorbiti,nu va vedeti,nimic.
Si,singura, incearca sa afli ce vrei, de fapt.
Sper sa iti gasesti si linistea si jumatatea perfecta!

3 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Asculta-ti inima. Daca pe primul pe care l-ai iubit, l-ai lasat si a fost o greseala, iar al doilea este cam la acelasi nivel, ii iubesti la fel, incearca sa afli mai multe despre amandoi, si afla pe care il iubesti cu adevarat. Funda?

| euI a răspuns:

Eu zic sa te gandesti bine bine inainte sa alegi... fostul odata ce ti-a gresit o va face din nou... fara nici un fel de ezitare. Explicai actualului ce iti place si ce nu, ce de deranjeaza, acorda-i timp poate ii trebuie mai multa incredere in tine. ma rog totul tine de tine acum poate o sa iti para rau pentru actualul poate tine la tinewinking ai griija de tine te pup:*

| yanica a răspuns:

E complicat rauhee heedaca il iubeai pe fostul nu trebuia sa il prezinti pe actualu parintilor tai fa o alegere ca pana la urma unu va suferi gandeste-te bine si alege ce iti zice inimawinking e cel mai bine am trecut si eu pa'n asta