| anonim_4396 a întrebat:

URGENT!
sall! deci am o problema...imi placea de un baiat din clasa mea, dar acum din ce in ce mai putin.la scoala profa ne ducea la teatru si inainte sa inceapa spectacolu sau stins luminile si el m-a intrebat daca il plac, eu i-am zic ca putin, iar el a zis ca si el pe mine putin.de ce imi place din ce in ce mai putin? pentru ca a devenit de la un timp agresiv, intr-un fel cu o prietena de-a mea, el spune ca nu o place, dar adevarul nu se stie.prietena mea la placut si pe el un timp, dar nul mai place.de ceva vreme a inceput so loveasca, sa ii vorbeasca urat, tuturor le face asta dar mie nu.
mi-a facut o farsa mai demult stiind ca il plac si m-a intrebat pe mess daca vreau sa fiu cu el, eu i-am spus "glumesti?" iar el a spus ca nu, dar imediat sa dau raspunsul da sau nu, el a zis ca e o gluma si ca n-ar vrea sa-mi raneasca sentimentele, asa ceva i-a facut si prietenei mele cand ii placea de el si dupa ce a aflat ca e o farsa a inceput sa planga.nu stiu cu mine se comporta altfel decat cu ceilalti.nu stiu odata eu ma uita intr-o revista si el asculta muzica la casti si eu mergeam inainte si el inainte si neam ciocnit l-am privit in ochi si el pe mine si neam cerut scuze amandoi, mai eram cu o prietena si m-am ridicat repede si am plecat zicand ca mergeam sa-mi iau ceva, amandoi au alergat dupa mine crezand ca m-am suparat.ma rog mi-am luat o punga de seminte si baiatul ala a plecat dupa niste baieti si stateam in fata blocului meu cu prietena mea si m-a intrebat ceva dar eu ma gandeam la ochii lui albastri si ea a strigat tare, si m-am speriat laughing

acum nu stiu ce sa fac, sal intreb daca ma mai place sau nu? sa fac eu primul pas? credeti ca mai am sanse? va rog spuneti-mi ce sa fac!crying

Răspuns Câştigător
| Angelique a răspuns:

Cred ca si el te place la fel cum il placi tu pe el, poate ca ar trebui sa-l inviti la un suc sau ceva sa vorbiti si apoi o sa-ti dai seama daca chiar te-a placut sau doar s-a jucat cu tine! Succeswinking

3 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Stai.Din cate imi dau seama e un tip cam violent,ce nu ii place sa piarda,nu accepta esecuri, crede ca i se cam cuvine totul. Daca nu ii dai te va uri si se va razbuna cumva.Zic sa ai o relatie mai de amicitie cu el, sa vezi ce-i poate capul.Ai viata inainte.

| Nastia a răspuns:

Te place.Fa tu primul pas.

| Alexandra_5733 a răspuns:

Pai eu as spune sa il cunosti mai bine si dupa aceea uh trebuie sa te hotarasti daca e baiatul potrivit