| aspirina a întrebat:

Voi va iubiti partenera/parteneru? Ce ati face daca v-ar insela?

Răspuns Câştigător
| ShineMe a răspuns:

Eu o iubesc pe partenera mea ca pe ochii din cap.As face orice pentru ea. Dar daca m-ar insela as ierta-o o singura data iar a doua oara ii voi zice un simplu "pa" fara explicatii

11 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Da, il iubesc.Nu ma vad pusa in situatia sa fiu inselata de el.Stiu ca si el ma iubeste foarte multwinking

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Deocamdata nu am prieten dar daca as fi cu cineva bineinteles ca cu timpul l-as iubi...
Daca m-ar insela sa zic...sigur ca a 2 a sansa nu o mai vedea de la mine

| Cryssy a răspuns:

Il iubesc mai mult decat orice. Si as face orice pentru binele lui. happy
Daca m-ar insela. e cam greu raspunsul. stiu ca asta nu se va intampla, adica nici eu nu l-as insela si nici el pe mine.
Dar sa presupunem prin absurd ca s-ar intampla. Cred ca primul lucru: l-as intreba "DE CE?". Si dupa aceea cred ca as spune simplu si frumos ca imi pare rau dar asta'i viata. Adica la revedere. happy

| theodoraafi a răspuns:

Nu stiu ce as face daca m-ar insela. eu cred ca m-ar durea foarte tare dar l-as ierta. poate nu ar fi acelasi lucru ca inainte...
dar sa nu si-o ia in cap. nu suport sa fiu inselata.

| i.love.me a răspuns:

Da il ibesc si m'as desparti de el.asa ceva nu se face

| Ana a răspuns:

Normal ca il iubesc, daca nu-l iubeam numai eram cu el iar daca m-ar insela sigur m-as desparti d el

| Catalion a răspuns:

As inceta sa mai vorbesc cu ea si pur si simplu m-as despartii de ea. Nu as tipa la ea, nu o intreb care a fost motivul ci pur si simplu m-as despartii de ea. Nu sunt genul de baiat care sa simta nevoia sa se razbune pe partenera ca a fost inselat de ea, ci genul de baiat care ii intoarce spatele. De fapt dupa parerea mea cel care se cearta cu partenera pentru ca a fost inselat se cearta de fapt ca vrea sa mai fie cu partenera respectiva si incearca se se convinga singur ca nu ar trebui sa mai fie cu ea si ca sa aiba puterea de a se despartii de ea, o cearta pe ea. Deci eu pur si simplu ma despartesc de ea daca ar face asta, pentru ca din moment ce nu mai vreau sa am de aface cu ea, nu ma mai intereseaza motivele si nici sa o fac sa se simta vinovata.

| ffy a răspuns:

Am iubit, am fost iubita, am fost inselata dar a trecut.In momentul in care asa zisul iubit cedeaza tentatiilor chiar daca sustine ca te iubeste mai bine lasa-l pentru ca tu ai nevoie de o persoana care sa stie ce vrea de la viata nu un putoi care cedeaza la prima cu sanii mai mari.

| scumpikkk a răspuns:

Am avut un prieten, l-am iubit ca pe ochii din cap si el stia asta fapt de care el a profitat, m-a inselat cu o alta fata, l-am iertat, dupa catva timp auzeam ca se baga in seama cu prietenele mele...si am pus punct.parerea mea e ca atunci cand persoana iubita te insala ar fi mai bine sa pui punct imediat pentru ca o data ce te insala o face si a doua si a treia, cand are ocazia, e foarte greu dar este mai bine pentru voi.multi cer iertare, vorbe frumoase etc, si altii mai spun(propria experienta): NU TE GANDESTI LA atitia ani, luni laughing, si eu intrebandu-l: dar tu cand ti-ai bagat p***a in persoana respectiva nu te-ai gandit la atitia ani? sad

| diu a răspuns:

Poi.il iubesc pe pr meuh, si nu stiu sa zic sigur, dar pr mea cea mai buna zicea ca m-a inselat. iar eu m-am despartit de el, iar dupa o zi doua. mi-am dat seama ce greseala am facut pentru ca lui nu ii sta in fire sa insele.Si ca pr mea mi-a bagat strambe doar sa ma despart de el.Nu cumva sa ma vada ea fericita... Dar ne-am impacat pe ascuns fara sa stie ea...si deci nimeni nu stie dsp dragostea noastra.

| FOCUS a răspuns:

partenerul de dans, de lupta, de munca, ce fel de partener?