| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat... astazi m-am despartit de baiatul care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. Eu nu pot sa spun ca-l iubeam, dar tineam intr-un fel la el. Sa va spun cum a fost: luni m-am hotarat sa-i dau o sansa sa fim impreuna pentru ca stiam ca ma iubeste si mi-o dovedise. Ieri mi-a spus el in gluma ca un prieten de-al lui ar vrea,, sa ma fure" de la el. Eu i-am spus initial ca nu-mi pasa, dar mai apoi m-am razgandit. Azi mi-am luat inima in dinti si i-am spus lui A.(fostul meu prieten) ca as vrea sa-i dau o sansa lui D.(prietenul lui) pentru ca il plac. Fostul meu prieten a reactionat cum nu mi-as fi imaginat si mi-a spus ca daca eu asta vreau e bine, doar ca mai tarziu voi regreta pentru ca D. isi bate doar joc de mine si a vrut doar sa ne desparta. Maine am intalnire cu D. Sa ma duc la intalnire? Sa ma impac cu fostul prieten? Sincer nu mai stiu ce sa fac. D. arata foarte bine, dar e genul baiatului de cartier care fumeaza mult/bea/chiuleste pe cand A. nu arata prea bine(e si mai scund ca mine) dar e un baiat exceptional care imi face toate poftele. Stiu ca daca i-as propune fostul m-a primit. Deci voi ce a-ti alege pe A. sau pe D?

4 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

In primul rand nu l-as fi lasat pe A. pentru D. Mai rar in ziua de azi un tip care sa iubeasca cu adevarat o fata si care sa faca orice pentru ea. Alege-l pe A!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E complicata intrebarea ta dar ascultati inima, poate ca cu timpul il vei indragi si tu pe A si no sa-ti vina a crede ce mult il iubesti bafta scumpo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-l pe A daca vrei sa te ajute la casnicie mancare de toate cand te logodesti si chiar insori cu el
ia-l pe D daca vrei sa ajungi o roaba si sa mucesti toata ziua sa ajungi bafita de betivani e clar din ceai zis tu...

| NicoleCatalina a răspuns:

Eu l-as alege pe A deoarece daca vei fi cu D o saiti schimbi stilul dc ai zis ca fumeaza mult/bea/chiuleste.si A poate are dreptate cand zice ca isi bate joc de tine si iti spun din propria experienta. nu fi cu D ca nu va tine mult relatia si poate A chiar te plc.succes:X:*