| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat... astazi m-am despartit de baiatul care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. Eu nu pot sa spun ca-l iubeam, dar tineam intr-un fel la el. Sa va spun cum a fost: luni m-am hotarat sa-i dau o sansa sa fim impreuna pentru ca stiam ca ma iubeste si mi-o dovedise. Ieri mi-a spus el in gluma ca un prieten de-al lui ar vrea,, sa ma fure" de la el. Eu i-am spus initial ca nu-mi pasa, dar mai apoi m-am razgandit. Azi mi-am luat inima in dinti si i-am spus lui A.(fostul meu prieten) ca as vrea sa-i dau o sansa lui D.(prietenul lui) pentru ca il plac. Fostul meu prieten a reactionat cum nu mi-as fi imaginat si mi-a spus ca daca eu asta vreau e bine, doar ca mai tarziu voi regreta pentru ca D. isi bate doar joc de mine si a vrut doar sa ne desparta. Maine am intalnire cu D. Sa ma duc la intalnire? Sa ma impac cu fostul prieten? Sincer nu mai stiu ce sa fac. D. arata foarte bine, dar e genul baiatului de cartier care fumeaza mult/bea/chiuleste pe cand A. nu arata prea bine(e si mai scund ca mine) dar e un baiat exceptional care imi face toate poftele. Stiu ca daca i-as propune fostul m-a primit. Deci voi ce a-ti alege pe A. sau pe D?

7 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Mars c.rvo.

| dOody a răspuns:

Parerea mea ar fi ca ar trebui sa te intorci la A pentru ca nu mai gasesti asa des baieti care sa se comporte cu tine bine. toti in ziua de azi vor sa-si bata jocoh go on, si are dreptate o sa-ti para rau. si daca ti la el si crezi ca v-a mai merge relatie de ce nu? Nu te lasa dusa de frumusetea unui baiat. Ca sa-l cumintesti pe baitul de cartier iti trebuie multa experitenta. Deci in final impaca-te cu fostul` si nu vei regreta.

| SteauaROsie a răspuns:

Pinkygirl-sa mori uhlaughing
crezi ca l poti schimba
sa nu fumeze si sa bea?

| alexutu001 a răspuns:

Buna, pai nu stiu cum sa-ti zic daca fostul avea dreptate ca vrea sa va desparta si ca doar o sa-si bata joc de tine eu zic nu se merita sa mergi la intalnire.eu zic sa te impaci cu fostul daca el chiar te iubeste te merita in totalitate si in momentele astea poate sufera si poate i-ai face un bine happy dar daca tu nu te simti atrasa de el mai bine pui punct pentru totdeauna si sa ramaneti simpli amicihappy

| rOckx3 a răspuns:

Pe D deoarece A e arogant! il poti schimba pe D usor! dai un regim strict, dar sa nu se desparta de tine! ca dexemplu ascundei tigarile, asa am fost si eu cu unul mai mare dar fuma si bea des, cu toate ca eu il iubeam vream sa ne despartim! apoi i-am inlocuit tigarile cu bomboane si l-am facut din baiat de cartier in"majordomn"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer parearea mea este sal alegi pe A deoarece nu prea conteaza cum arata adica daca e de treaba asta conteaza deoarece D daca fumeaza si bea poate se mai imbata si cine stie ce iti mai face deci e mai bine cu unu bland si mai putin aratos decat cu unu aratos si 'nebun'

| diana a răspuns:

Fa cum simti tu! Oricum, A ar trebui sa fie batut in cap sa te mai primeasca inapoi dupa ce i-ai facut asta.Acum esti cu D.