| XxLorexX a întrebat:

Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa mai fac, sunt disperata. Acum in vacanta a venit un baiat la bunica lui, care sta chiar fata in fata cu mine. Ma inteleg super bine cu el, dar lui ii place de mine, mi-a cerut id-ul de mess si mai avea putin si imi cerea si nr. de telefon, el are 14 ani. Problema e ca mie nu imi place de el, imi place de un baiat care sta mai departe de mine, dar are 20 de ani. Ma gandesc la el in fiecare zi. Simt ca innebunesc, cum sa fac sa ii spun ca il plac, mai ales ca el e mai mare (eu am 15 ani) si imi e frica sa nu ma ia in serios sau sa imi spuna ca sunt prea mica. Si cum sa ma descurc si cu celalalt, avand in vedere ca nu vreau sa se supere pe mine, e super de treaba, chiar daca e mai mic putin. De ce e dragostea asa nedreapta? crying

Răspuns Câştigător
| Lovξ a răspuns:

Deci pentru inceput ar trebui sa ii sp baiatului care te place ca u nu esti int de o relatie cu acesta dar sa ii sp intr-un mod care sa nu il raneasca, ca de ex: " chiar imi pare rau pentru ca sentimentele pe care mi le porti nu ti le pot impartasi, nu vreau sa te superi pe mine dar nu sunt ultima fata de pe pamant si nu meriti sa suferi dupa mine pentru ca vor aparea alte fete care te vor placea mai mult decat te-as placea eu...si sper ca vom ramane prieteni pentru ca nu vreau sa strikam o buna prietenie din acest moti."nu stiu cam asa ar trebui sa sune fraza pe care u ar tr sa i-o zici lui. Cat despre baiatul de 20 de ani, daca el chiar te place si ar vrea sa aiba o relatie cu tine nu lar int varsta pentru ca intre voi nu e mare difwinking. nu stiu cred ca ar tr sa il intrebi in fata pentru ca el are 20 de ani si daca il intrebi pe mess el o sa creada ca esti prea copilaroasa si ca nu ai curaj sa ii sp in fata ce simti pentru el...winking Eu sper ca ti-am fost de ajutor si succes in continuare pupwinkinglove struck

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ce-mi plac vacantzele la bunica cand fac sex in sura cu vecinul super bunoclove struck

Răspuns utilizator avertizat
| Change a răspuns:

Sincer,daca ti-a cerut id-ul nu inseamna neaparat ca te place. POate ca este un tip sociabil si ii place sa vorbeasca cu toata lumea(oricum, tu sti mai bine).
Iar in legatura cu cel de 20 de ani(hmm) depinde daca si el te place si daca are intentii bune.

| pitiqtsa a răspuns:

Cel mai simplu FI TU INSUTI! dart totodata nu l plictisi cu intrebari gen:ce filme carti sh culori iti plac etc(celui pe care il placi) pentru ca avand in vedere ca esti mica fata de el trebuie sa i arati ca esti matura sh ca nu gandesti ca un copilstraight facein general baietii mai mari vor altceva de la o fata(stii thu) iar daca u nu vei putea sa i faci pe plac va cauta ceea ce vrea la alta fata mai mare care ii poate oferii ce vrea elsadeu cred ca nu ar trebui sa ti faci mari sperante.dar acum faci ce simti thu happynujth ce sa ti zic.iar celui de 14 ani spune-i direct ceea ce crezi despre el ia-l ceva gen(mai sti mi e chiar imi place de tine ca amic. ddar din pacate eu sunt indragostita de alt baiat) sau ceva genu asta ce simti thu draga mea! sqz daca am gresith cu ceva sper sa ti fi fost de folos sfatul mew

| RapperuL_7603 a răspuns:

Loryhappy,cand sunteti sunguri ii spui calm ca intre voi nu va merge nimic niciodata si ca o sa ramana 4ever unicul tau prieten.

| Suzi_6952 a răspuns:

Asa-i ea ( dragostea ) incearca sa vezi cum sunt ambii de fapt si tipu de 14 ani si el de 20. Cel de 20 sa nu-si bata joc de tine.

| Dutzabăă a răspuns:

Stai linistita!
N-are importanta, varsta!
Daca arati bine, si pari de 17-18.
E bine! :*