| XxBlueRosexX a întrebat:

Va rog din suflet ajutati-ma sunt diperata si distrusa de 2 ore plang intruna si nu mai pot.Deci in seara asta am fost la prietenu meu si voiam sa raman acolo peste noapte sa fiu langa el, cand am ajuns mi-a spus sa merg acasa dar nu am vrut, parintii lui ma acuzau ca eu sunt de vina daca s-a despartit de mine, nu m-a lasat sa intru in casa si a incuiat usa si m-a lasat afara... dupa cateva minute a iesit afara si m-a scos afara cu forta si m-a impins si am cazut pe jos, atunci m-am enervat si i-am spus sa se duca dracu, taicaso era sa sara la mine atunci am plecat spre acasa. Cand am ajuns era acasa si mama atunci am plecat...acum sunt afara doar fumez incontinu plang si imi vine sa mor, in noaptea asta stau cuminte daca maine nu o sa vina la mine ma sinucid, si de data asta vb foarte serios nimic nu ma mai poate oprii.Stiu ca o sa ma criticati dar asta e nu mai pot traii in halul asta, toata viata mi-a lipsit fericirea si acum u mai rezist si vreau sa imi pun odata capat zilelor sa nu mai sufar atat. Il iubesc enorm de mult nu pot traii fara el e viata mea e sufletul meu.

Scuzati greselile dar nu prea vad bine din cauza lacrimilor.

Răspuns Câştigător
| Rauldor a răspuns:

Nu te critică nimeni, nu te învinovăţi nici tu.Nu te merită. Printre "fumuri" ai putea să mergi acasă, să-ţi faci un ceai, nu-i nimic dacă plângi. Mâine după ce vei trezi vei vedea altfel lucrurile. Eşti puternică, rezişti.Sigur te iubeşte şi pe tine cineva, dă-i o şansă respectivului.În timp îl vei uita pe acest băiat.

15 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Ba voi sunteti nebuni la cap astia cu sinucisu... potoliti-va mai bine fa-ti un nou prieten si arata-i la fraier ce a pierdut... oftica-l si adu-l in starea care esti tu

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te-ai sinucide i-ai da de fapt lui satisfactia ca a castigat. Trezeste-te.

| mihai69 a răspuns:

Să nu uiți să ne scrii după ce te sinucizi, să ne spui cum a fost!
Poate te dă și de-acolo afară careva!

| Emilian65 a răspuns:

Daca el a facut gestul acesta, inseamna ca nu te doreste ca iubita si ca atare consoleaza-te cu ideea de a nu iubita lui si lasa amenintarea de sinucidere.

| Doub a răspuns:

Şi... când ziceai că te sinucizi?

Băăi, nimeni nu merita asta, înţelegi? Trăieşte-ţi viaţa.

| SkyPilot a răspuns:

Situatia asta ai creat-o tu singura. Reciteste-ti intrebarile din trecut si gandeste-te unde ai gresit!
Nu rezolvi nimic daca te duci sa faci tiganie la usa lui.
I-ai dat funda la curvistina aia care a zis sa il lasi ca e imatur si sa cauti ceva mai bun. Daca acela a fost cel mai bun raspuns, de ce nu faci asa?

| sofisis a răspuns:

De curiozitate? Ce metoda de sinucidere alegi?
Ti-am citit si eu intrebarile anterioare. Deci tu ai plecat la bagabonteala fara sa ii spui, el a aflat, te-a taxat, a fost la o nunta fara tine, tot tu te-ai burzuluit si acum nu mai vrea sa stie de tine.
Cam asta e pe scurt nu?
Esti o femeie foarte slaba si foarte falsa si ipoctita. Tie ti se pare normal sa pleci din oras, noaptea, in club fara ca el sa stie macar de intentia ta dar el daca danseaza cu cineva (lucru absolut normal la o nunta- se presupune ca, cunosti macar cateva persoane de acolo) faci scandal?
Desi au fost persoane care ti-au zis ca el nu avea nici un drept sa iti spuna sa te duci acasa, eu sunt in total dezacord. Dupa 3 ani si ceva de stat cu cineva, ti-ai cam castigat dreptul de a nu iti convenii ca iubita ta umbla noptile pe unde are ea chef. Si sincer, nu cred ca ti-a dat el papucii asa din senin. Probabil un schimb de replici a existat intre voi in care tu probabil ii explica-i fix asta: ca nu are de ce sa reactioneze asa. Probabil el s-a enervat si mai tare vazand ca pe tine te doare in cot de el asa ca acum roata s-a intors.
Ca sa fiu sincera, eu nu suport oamenii ca tine, care daca sunt parasiti fac ca toate alea si ameninta ca se sinucid. Daca esti o persoana atat de slaba si atata te duce capul, fa-o. Sinucide-te.
Dar sa stii ca el nu are nici o vina. Si daca se despartea de tine din vina lui, tot nu avea nici o vina. Nu poti obliga pe nimeni sa stea cu tine daca nu mai simte.
Si, pe bune, vrei sa stea cu tine de mila? Sau de frica? Hai sa fim seriosi. Ar iesi mult mai rau dupa. El s-ar simti obligat sa stea cu tine si ar incepe sa se poarte din ce in ce mai urat cu tine. Si pe buna dreptate.
Am citit la un mom dat ca ai 23 de ani. Trist. Nu ai invatat absolut nimic si te comporti fix ca la 10 ani.
In momentul asta cel mai matur si normal lucru ar fi sa lasi omul in pace sa se calmeze. Nu il mai cauta decat evetual sa ii spui ca regreti toate lucrurile pe care le-ai facut/spus gresit. Atat.
Daca te iubeste, se va calma si probabil te va ierta si de data asta. Dar probabil va fi ultima sansa pe care ti-o da. Daca nu te mai iubeste si asta a fost strict picatura care a umplut paharul, asta e. Iti stergi lacrimile si mergi mai departe.

| Suck a răspuns:

Deci voi... oamenii astia slabi si de rahat ma enervati la culme.

Te sinucizi ca te-a lasat iubitu, problema celor din Africa e nimic pe langa a ta.

| Leo1993 a răspuns (pentru Suck):

Ea sigur nu stie unde e Africa pe harta, ce sa mai vorbim de alte probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot nu am inteles de ce te.a dat afara

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Buna, calmeaza-te hai sa vb

| Trixy65 a răspuns:

1.Te duci la un psiholog (daca nu e unul prin preajma, te consulti cu prietenii).
2. Incerci sa iti dai sama ca ori nu te iubeste nici el asa de mult, ori iti gasesti alt prieten si uiti de el

| Leo1993 a răspuns:

Daca eram acum langa tine ti-as da 2-3 palme sa-ti revi.

| Steffy_Stelea_1995 a răspuns:

Hey,calmeaza-te daca te-a dat afara din casa inseamna ca a avut un motiv foarte bun(ori e nebun)sfatul meu ar fi sa te duci sa discuti cu el si sa vezi daca relatia voastra mai are vreo sansa si daca nu treci peste, sinuciderea e arma lasilor si a disperatilor dupa atentie.Nu fa asta!