| BAIATUL a întrebat:

VA ROG MULTE SFATURI.Imi place de o fata de la inceputul anului scolar, sunt in calsa a 9-a si ea e tot a9-a dar nu cu mine in clasa.Am facut rost de id ei si am vorbit cu ea pe mess cam o saptmana in fiecare seara si intr-o seara i-am zis AUZI N-AI VREA SA FII PRIETENA MEA la care ea a zis nu, am intrebat-o de ce si mi-a zis ca nu vrea sa-si faca un prieten de acum si nu am mai insistat.De atunci nu mai vorbeste cu mine deloc pe mess dar la scoala imi zambeste. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa o mai intreb odata? Si din cate stiu cand am intrebat-o nu avea prieten si nici acum nu are dar tot nu intleg de ce imi zambeste si mi-a spus NU. Acum de cate ori o vad in scoala sau trec pe langa ea si ma uit in ochii ei ea se uita in alta parte zambind.Imi place de ea de mor si nu stiu cum s ao fac s ainteleaga asta. Oare ma place sau de ce face asta? VA ROG SFATURI DAU FUNDA LA CEL MAI BUN SI PUNCTE LA TOTI

6 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Pai,fii si tu cat mai dragut cu ea, zambeste-i si tubig grinbig grinhappyhappyhappy. daca vezi ca si ea iti zambeste mai intreab-o daca vrea sa fie cu tine :d si spune-i pe bune ce simti pentru ea si ca ai vrea sa fiti impreuna, asa e cel mai corect si pentru tine si pentru ea...nu trebuie' sa iti fie rusine:d (succes!)

| deea89 a răspuns:

E posibil sa ii placa de tine dar cum a zis, sa nu vrea prieten.Eu zic sa nu mai insisti dar cand mai vorbesti cu ea invit`o in oras, la un suc sau o plimbare. Spune`i de la inceput ca vrei sa iesiti ca amici si doar atata.Vezi ce zice si tine`ma la curent.mult succes :*

| estera a răspuns:

Incearca sa o prinzi cand e singura si sa iti spuna sincer daca te place si daca o placi cu adevarat vei astepta pana cand va fi pregatita dar cel mai bine ar fi sa mergeti undeva doar voi si sa o saruti... sper sa te fi ajutat, mult noroc

| PauPaula a răspuns:

Poate ca ea a fost intr-o relatie care a facut-o sa sufere mult si nu e inca pregatita sa fie cu cineva.eu ti-as recomanda sa mai vorbesti cu ea si poate dupa ce va cunoasteti mai bine o sa te placa, poate ca acum nu simte nimic pentru tine, incearca sa va cunoasteti mai bine. sper ca te-am ajutat BAFTA!

| pimp6427 a răspuns:

Pe mes stabilesti locu si ora intalnirii, restul in realitate.
Fii indiferent vorbeste cu aia mai mari cu alte fete si restul vine de la sine.

| Isabella_7919 a răspuns:

Pai daca iti zambeste ma gandesc ca e cevalove struckeu zic sa mergi la ea, fata in fata nu pe mess sau la tel si sa vb cu ea, sa intrebi care e problema de ce nu te vrea ca iubit si cu siguranta iti va raspunde ceva...incercarea moarte n-arekiss...stiu cum e!