| BAIATUL a întrebat:

Salutare tuturor! Imi place de o fata de la inceputul anului scolar, sunt in calsa a 9-a si ea e tot a9-a dar nu cu mine in clasa.Am facut rost de id ei si am vorbit cu ea pe mess cam o saptmana in fiecare seara si intr-o seara i-am zis AUZI N-AI VREA SA FII PRIETENA MEA la care ea a zis nu, am intrebat-o de ce si mi-a zis ca nu vrea sa-si faca un prieten de acum si nu am mai insistat.De atunci nu mai vorbeste cu mine deloc pe mess dar la scoala imi zambeste. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa o mai intreb odata? Si din cate stiu cand am intrebat-o nu avea prieten si nici acum nu are dar tot nu intleg de ce imi zambeste si mi-a spus NU.Acum de cate ori o va din scoala sau trec pe langa ea si ma uit in ochii ei ea se uita in alta parte zambind. Oare ma place sau de ce face asta? VA ROG SFATURI DAU FUNDA SI PUNCTE LA TOTI

Răspuns Câştigător
| andreealove20 a răspuns:

POI uite un sfat: incearca sa-i dai cat mai multa atentie si sa stai cat mai mult in preajma ei, ceva de genul.sa deveniti cat mai apropiati, ii poti face adesea complimente sau sa observi cate ceva mai nou la ea si sa-i spui cat de bine ii sta! ul lucru este sigur, incepe sa te placa asa ca incearca sa nu pari obsedat sau sa o presezi prea mult.Fi tu insuti...stiu din proprie experienta cum este. daca te va vedea cu o al; ta fata se isca un sentiment de oarecare gelozie si isi va da treptat seama ca te place! Succes, sa ai norocul de a o cuceri!

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Da, cel mai probabil e ca te place ( in cazul in care nu e o c**va care isi bate joc de tine ^^ ).Pai, ar trebui sa "flirtezi" cu ea ceva timp.Nu trebuie sa fii foarte insistent, dar continua sa-i dai atentie... Daca in maxim 2 saptamani nu observi nicio schimbare inseamna ca e genul acela de fata care traieste in vremea bunicii si nu isi face prieten pana la 18 ani, cu care se va si marita...

| BAIATUL explică:

Pentru (HAIRAKO) nu este ma fata ai c.u.r.v.a dar am inteles ca nu amai avut nici un prieten pana acum si poate de asta nu vrea...u ce crezi?

| misumisu a răspuns:

E destul de complicata situatia, incearca sa ii pui o floare incognito in fiecare zi cu un bilet te iubesc si intr-o zi sa ii dai un inel ceva si sa-i spui ca tu puneai flori; atunci o intrebi daca vrea sa fie prietena ta

| ana_9281 a răspuns:

Iti zambeste pentru a crede ca te place sau ceva dar doar se joaca cu tine.Incearca sa fii cu alta fata si sigur vei uita de ea.