| BAIATUL a întrebat:

VA ROG SA IMI DATI MULTE SFATURI PENTRUCA NU INTLEG CE MESAJ IMI TRANSMITE.Imi place de o fata de la inceputul anului scolar, sunt in calsa a 9-a si ea e tot a9-a dar nu cu mine in clasa.Am facut rost de id ei si am vorbit cu ea pe mess cam o saptmana in fiecare seara si intr-o seara i-am zis AUZI N-AI VREA SA FII PRIETENA MEA la care ea a zis nu, am intrebat-o de ce si mi-a zis ca nu vrea sa-si faca un prieten de acum si nu am mai insistat.De atunci nu mai vorbeste cu mine deloc pe mess dar la scoala imi zambeste. Ce credeti ca ar trebui sa fac? sa o mai intreb odata? Si din cate stiu cand am intrebat-o nu avea prieten si nici acum nu are dar tot nu intleg de ce imi zambeste si mi-a spus NU. Acum de cate ori o vad in scoala sau trec pe langa ea si ma uit in ochii ei ea se uita in alta parte zambind.Imi place de ea de mor si nu stiu cum s ao fac s ainteleaga asta. Oare ma place sau de ce face asta? VA ROG SFATURI DAU FUNDA LA CEL MAI BUN SI PUNCTE LA TOTI

Răspuns Câştigător
| DeCe a răspuns:

Ah, ce greseala ai facut. Eu consider ca nu trebuia sa o intrebi daca vrea sa fie prietena ta, trebuia sa o iei de la inceput cu frumosul pana ajunge de la sine sa fie prietena ta. Am sa-ti zic de ce rade, face asta pentru ca stie ca iti place de ea, se simte bine ca si cum ar fi in centrul atentiei. Ce pot sa zic, mai incearca sa vorbesti cu ea pe mes, sau bagate in seama cu ea mai mult si daca chiar nu iti vorbeste deloc, sincer ar trebui sa renunti, macar pentru o perioada. Mai tarziu e foarte posibil sa vrea ea sa fie bagata in seama, acum depinde si de ce fel de pers.e. Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva dar am incercat macar.

3 răspunsuri:
| Pixel2009 a răspuns:

Din proprie experienta blushing Noi fetele mai facem asta... E pentru ca nu e sigura ca tu o placi, dar sigur ea te place, daca iti zambeste si ati vorbit in fiecare seara. happy Nu e genul de fata care sa accepte din prima si cred ca e mai bine asa. Vrea sa fie sigura ca nu iti bati joc de ea sau e doar ceva " ca sa ai o lista de foste iubite cat mai lunga ". Ai putea sa vorbesti cu ea personal ca pe mess oricine poate sa iti spuna ca te iubeste iar in realitate sa te ignore... Ea asteapta sa ii demonstrezi ce i`ai spus.

| crisy_9816 a răspuns:

Pai probabil parinti ei iau interzis sa aiba prieten si de aceea ti a zis NU, dar daca iti zambeste mereu cred ca te place si u va trebui mai intai sa ii arati ca chiar ti la ea si apoi mai intreab-o odata si eu zic ca o sa zica DA...succes!

| Dodo_6435 a răspuns:

Poate ea vrea sa fiti doar prieteni! Ia-o cu incetul, sa deveniti buni prieteni, sa va distrati impreuna, si dupa, daca CHIAR nu vrea si nu reactioneaza cu nimic, ei bine, asta este happy Dar nu insista, daca o vei face, va incerca sa scape de tine instant