| anonim_4396 a întrebat:

Va rog, nu radeti si raspundeti sincer. Am o prietena care s-a mutat la noi in clasa a5a, iar acum suntem a6a. Anul trecut era foarte retrasa si emotiva si nu vorbea cu nimeni. Colegii radeau de ea si faceau glume pe seama ei. Acum (am terminat a6a) ea a devenit una dintre cele mai de incredere prietene. Problema este ca acum s-a schimbat foarte mult; a devenit mai de treaba si este foarte sociabila, dar a devenit OBSEDATA de sex sad! Totul a inceput intr-o ora de desen cand a inceput sa il tot intrebe pe colegul ei de banca (un copil foarte destept) tot felul de chestii despre sex. Intro zi, i-am spus sa o ia mai moale cu chestia asta cu intrebarile, dupa ce am auzit ca ar vrea sa o faca la banchetul din a8a (adica la 13 ani). Sunt ingrijorata pentru ea, este o prietena apropiata. Dau funda! happy

7 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Si ce vrei, tu, de fapt? s-o lauzi?

| Barbati4Femei a răspuns:

6 cai rolling on the floor)

| adriang95 a răspuns:

1. nu exista intrebare...
2. Considerand ca ceea ce vrei tu este sa o impiedici, trebuie sa ii explici ca nu e corect ce vrea, ca trebuie sa astepte, sa gaseasca persoana potrivita pentru a nu regreta mai tarziu. O amenintare cu parintii nu ar strica, dar prietenia dintre voi trebuie sa fie foarte stransa ca sa faci asta.
Ai putea sa ii spui si la ce riscuri se expune, atat fizic cat si psihologic. Sincer consider toate fetele care isi incep viata sexuala mai devreme de 15-16 ani curve...

| Skeez a răspuns:

Iar intrebarea este!?

| sowhatt a răspuns:

Spune-i toate consecintele inceperii vietii sexuale la o farsta asa frageda si mai infloreste adica: tu stii ca poti sa?! nu cred ca stie care sunt riscurile big grinhappy imi dai fundita?

| dulaul a răspuns:

Incearca sa ia spui ca nu este de loc ok si ca ar trebui sa astepte varsta de 16 ani. Nici eu nu sunt un expert in aste dar stiu ce am zis! Mult noric!

| maria0755 a răspuns:

Vorbeste cu ea si vezi care este scopul acestor discutii si spune-i ca daca incearca dora sa atarga atentia, nu-i prea iasa pentru ca se face doar de ras.Si sfatuiestio ca nu este bine sa spuna in gura mare totul despre viata ei privata pentru ca ma-ia tarziu s-ar putea sa-i para rau (cand oamneii o vor face curva si usuratica si in toate felurile). Intreab-o daca vrea sa ajunga de rasul lumii sau care e scopul ei? Si daca tot o tine una si buna cu a ei, te-as sfatui sa ii spui ca daca chiar insista macar sa o faca cu cineva care nu este din clasa si eventual sa nu mai zica in gura mare ca a facut sau va face, pentru ca se va face de rusine.
Sper ca te-am ajutat :*