| PuFaRiNaIsThEoNe a întrebat:

Va rog sa nu ma judecati! Nu stiu cum va suna intrebarea asta dar.am 14 ani sunt fata si imi place de o fata. ea are 15 ani si chiar tot ma gandesc la ea.nu ne prea cunoastem deci nu stiu daca si ei ii plac fetele dar ne cunoastem si ma saluta cand trec pe langa ea. ea e dintr-un alt cartier dar vine in cartierul meu la liceul de aici are o famile cu presiugiu in oras. tatal ei e scritor si din astea. eu sunt foarte confuza in momentul de fata nu stiu ce sa cred despre mine ce se intampla cu mine oare? adica imi plac fetele dar si baietii serios. dar asta e prina oara cand se intampla sa imi placa de o fata. as vrea sa o cunosc mai bine si sa dau la liceul unde e ea. dar nu stiu ce sa fac oare sa ii zic. cand o sa fim mai bune prietene mie mi-e frica de parintii mei si ai ei..si daca nu e bisexuala ca mine? mi sincer frica. oare ce sa fac? sa o uit? si pe strada ma mai uit la alte fete.sad sunt si credincioasa si am niste parintii si familie credincioasa cand le zic ca's bisexuala le pica fata. Sfaturi plzzZ.Ms anticipat.

16 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

In cazuri de genu t ajuta doar un specialist! acum de la inceput trebuie sa-ti gasesti drumul..aici nimeni nu t poate ajuta, doar intelege!

| neutrino a răspuns:

Chiar daca nu e adevarat ceea ce spui, ar trebui sa consulti un psiholog. Cu atat mai mult daca este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, calmează-te. Eşti foarte agitată. Nimeni nu are dreptul să te judece...da?
Nu fă prostia să dai la un liceu doar pentru că vrei să fii alături de cineva.Mergi pe drumul tău.Dă unde îţi place şi unde îţi doreşti.
E adevărat că nu mulţi acceptă orientarea asta sexuală, dar nu te speria atât de tare. Părinţii tot părinţi îţi rămân şi mereu te vor iubi.
Nu mai fi aşa negativistă. Încearcă să te apropi de acea tipă.Fă rost de id-ul ei, fă cunoştinţă cu ea, o poţi căuta şi pe facebook dacă ai cont şi treptat, fii amică cu ea.Bine,până să ajungi la pasul acela, de amică, o să ai de lucrat ceva.
Apropie-te încet şi acordă-i încredere.
După ce aveţi o relaţie mai apropiată, poţi afla mai multe despre ea.

Şi încă ceva...nu permite nimănui să te judece, iar când cineva o face, nu pune la suflet. Ai grijă ce faci!

| ℓσνє a răspuns:

Scuze daca raspunsul meu nu e ceea ce iti doreai, dar este parerea mea.

Eu spun s-o uiti, si sa stai mai mult cu baietii thinking poate asa ti s epare tie, nici n-o cunosti in primul rand, poate asta crezi ca simti, dar nu e asa. Stai mai mult cu baietii, si asa o sa fie bine...
Succes! [ Nu uita sa nu bagi in seama daca cineva te judeca, cum au mai spus si ceilalti, pentru ca e spre binele tau. ].

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Ai 2 variante sau poti sa le folosesti pe amandoua:
1. Poti sa te combini cu un baiat sa uiti de el sau
2.Sa te imprietenesti cu ea.
Nu ii spune..asteapta sa vezi ce o sa zica ea.Incearca sa vorbesti cu ea, sa fiti bune prietene si la un moment dat, peste ceva timp ai putea sa ii spui.Nu prea cred ca sfatul meu te va ajuta dar nici sa o uiti nu e o solutie.Imprietenestete cu ea daca vrei si spune-i peste ceva mai mult timp, si poti sa te combini si cu un baiat ca-sa uiti intr-un fel de atractia ta spre ea.

| PuFaRiNaIsThEoNe explică (pentru ShadowGhost):

Multumesc mult pentru sfaturile o sa iau in considerare cea ce ai spus :*

| PuFaRiNaIsThEoNe explică:

Voi astia romanii care judeca si spun pers ca mine sa se duca la un specialist voi santeci tampiti si comunististraight face. ce? care e pb eu sunt asa si? trebuie sa ma duc la doctor?straight face.you are fucked!

| wolder a răspuns (pentru PuFaRiNaIsThEoNe):

Santeti = *sunteti

Daca un om iti spune sa te duci la doctor pentru ca i se pare ca ai o problema si iti vrea binele e tampit si comunistthinking
auzi dar tu stii ce e un comunistthinking

| PuFaRiNaIsThEoNe explică (pentru wolder):

Alta "culta" tu chiar nu intelegi ca nu ma ajuti cu nimic daca vb aiurea si tu iti consumi 1 min din viata scriind aiastraight face

| VirtualEinstein a răspuns:

Ca sa fi sigura de orientarea ta sexuala trebuie sa experimentezi (sa incerci sa te saruti cu o fata), si dupa aceea vezi daca ti-a placut. Sau poti sa te duci la psiholog, partea proasta este ca te suge de bani si probabil iti da niste sfaturi de c***at.Nu domnule, asa te nasti! nu alegi

| 0Mark a răspuns:

Ma e clar esti dilie /crazy

| PuFaRiNaIsThEoNe explică (pentru 0Mark):

Ce comunist esti
straight facelaughing vai!laughing

| ExDark123 a răspuns:

| leondeny a răspuns:

Fa ce-ți spune inima!