| Papusika1234 a întrebat:

Va rog... Am nevoie de ajutor. Va rog nu judecati. Inainte nu inghiteam iubirea intre 2 de acelasi gen... dar cred ca m-am indragostit de prietena mea cea mai buna. sunt fata sad Au fost multe intamplari intre noi, dar eu mi-am dat seama doar acum ca de fapt o plac si am cazut rau cand mi-am dat seama. Ea a spus la un moment dat ca e bisexuala, dar mi-e enorm de frica sa ii spun ce simt pentru ea. M-ati putea ajuta sau macar sa imi spuneti o experienta asemanatoare? imi e frica sa nu pierd relatia de prietenie cu ea, ce scriu aici e un nimic in mine e un iad... Multumesc tuturor!;(

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depind ece varsta aveti, ca la 12-13 ani, doar pentru ca aveti o prietena foarte buna si simtiti simpatie pentru ea, nu inseamna ca esti si lesbiana sau bisexuala, mai ales daca nu ai avut sex cu fete si baieti pana acum si habar nu ai cum este.

| mihai69 a răspuns:

Spune-i; cu siguranță te va înțelege și nu cred să se termine nici prietenia dintre voi.
Dimpotrivă, e posibil să fie un nou început, al unei relații de alt tip.
Pe de altă parte, ar fi bine mai întâi să îți lămurești ție însăți foarte clar dacă relația pe care vrei s-o ai cu viitoarea parteneră (oricare va fi aceea) va fi și sexuală. Te vezi făcând sex cu altă fată? te atrage / excită / incită etc. chestia asta? Dacă da, e OK; chiar ai o înclinație spre homo (sau bi) sexualitate.
Multă baftă! Și curaj!

| Lawliet14 a răspuns:

Homosexualitatea e o alegere si e pacat.

| seth2016 a răspuns:

>> nu inghiteam iubirea intre 2 de acelasi gen

Am un feeling ca stiai tu ceva despre tine mai de demult, dar nu acceptai.

Daca da vreun semn ca te place si ca are si alte intentii go ahead si distrati-va. Vezi daca iti place cu adevarat sa fiti si mai apropiate.

Cu bisexualii insa este o mica problema. Poate avea perioade cand ii plac baietii mai mult si perioade cand ii place fetele mai mult. Sau ii place mai mult un sex decat celalalt. Chiar daca e bi s-ar putea sa-i placa sa se culce doar cu baieti sau sa se indragosteasca doar de baieti. Trebuie sa te orientezi.

Poti deschide discutia si sa o intrebi daca, de cand sunteti prietene si de cand ti-a spus ca e bi, a simtit si altceva pentru tine. Dupa aia te descurci happy.

Bafta!

| Papusika1234 explică:

Va multumesc enorm tuturor... Daca mai intereseaza pe cineva, am aflat ca are crush. Sunt fericita pentru ea, asa ca nu i-am mai zis despre mine, o sa incerc sa o sustin insa cu nodul in gat, e datoria mea happy
Multumesc inca o data