| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa nu radeti sa sa ma ajutati sad
am un mare complex...si anume nasul meustraight face
m-am saturat sa aud "ce nas mare ai" etc...de exemplu azi m-am intalnit cu un coleg in oras si era cu mai multi baieti si pe mess mi-a zis "sti ce au zis aia de tiine? ca cica frate cata nasul avea aia"
straight face cand am citit am izbucnit in plans crying si acum mai plang sad eu nu ma consider urata, si nimeni nu mi-a zis ca sunt urata, doar se leaga de nasul meu sad nu stiu ce sa ma mai fac sad relatii am avut pana acum si multi baieti se tin dupa mine insa nu stiu daca fac la misto sau nu straight face azi de exemplu am intrat intr-o pizzerie si doi baieti mi-au cerut numarul.erau foarte draguti straight face oare faceau si ei la misto?sad va rog sfatuiti-ma si spuneti-mi ce parere aveti straight face mersi sad

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Razbuna-tehee hee Cand il mai prinzi pe mess pe acel amic spune-i ca o prietena de care ii place lui a spus ca o are mica si nu i se scoala!
Ca e un nesimtit si merita sa simta si el ca e complexat!
Cat despre nasul tau, sti ca nimeni nu il are perfect, si eu il am destul de mare si carn si ma enerveaza dar uite ca, ca si tine, se tin baietii scaihappy Nu mai plange, invata ca in viata vei da la tot pasul de asa oameni invidiosi si parsivi si nu merita nicio lacrima de-a tahappy
Tine capul sus si nu mai da atentie la defecte si rautati ca viata e mult mai frumoasa de atat!

| Malvina24 a răspuns:

Draga mea persoanele acele nu erau decat niste! NU cataloga o carte dupa coperti ai auzit vb asta? asa si in cazul tau! daca ai nasul mai mare ce? off draguta toata lumea are defecte, insa sufletul conteaza ala nu are defecte ala se poate face ''cu defecte''! pe mine nu m-ar interesa vb rele ale altora! stii cum se spune:am eu ceva daca ma dusmanesc pe la spate''! deci nu te lasa doborate de ceea ce spun ei! un prieten adevarat nu ar fi vorbit asa! uneori iti pasa si de vorbe stiu cum e insa nu trebuie sa le dai dreptate! poate nici nu ai nasul mare, dar tu crezi ca ai nasul mare si ti-a intrat asta in cap! ai grija de tine si daca t supara cineva adu-i la mine sa-i bat!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu mai pune la suflet rautatile altora chiar daca ai nasucul mai mare sunt sigura ca ai multe calitatii frumoase draga mea.

| kaya a răspuns:

Pai nu ii baga in seama nici eu nu am nasul mic:d dar se vede frumos un piercing :-p cum ar fi un nas mic sa nu se vada cu un piercing si stii ceva cine te place te place asa unii sunt rai, daca consideri ca esti draguta e bine nu trebuie sa bagi in seama rautatea lumii; si inca ceva cat de mare ai nasul cred ca nu e ca al lui pinochio sa fim seriosi lasa ca iti trece tie

| julieta a răspuns:

Capul sus, nu merita sa stai suparata din cauza unor nesimtiti.cine te place cu adevarat, te place asa cum esti.fiecare este frumos in felul sau si exista cineva pentru fiecare dintre noi.eu port ochelarii de la 7 ani, am fost luata si eu la misto de foarte multe persoane, dar mi-am dat seama ca nu trebuie sa mai acord importanta la tot ce spun. am langa mine o persoana care m-a facut sa inteleg ca sunt frumoasa asa cum sunt.nu merita sa suferi pentru nesimtiti

| andreii2 a răspuns:

Poate acel coleg ti-a spus asta doar ca sa te supere.Si daca era cu adevarat un coleg sau preten nu trebuia sa iti spuna asta. E un nesimtiit.
Toti oamenii au unele defecte fizice chiar si eu. Dar cand vad pe strada un om fara picioare sau la televizor oameni cu diferite boli incurabile, imi aduc aminte ca de fapt nu am nimic in comparatie cu ei.
Uita-te la poza asta http://www.7est.ro/api/media/video/news/Capture-12%288%29.jpg
Acea persoana si-ar dori sa aiba un nas ca al tau dar din pacate are o boala de piele mult mai grava.
IGnora-i pe cei care sunt impotriva ta;)

| dydy22 a răspuns:

Nu cred ca nasul este un defect si problema unei relatii, cum spune si bebelooshy mai jos orice defect este compesat cu alceva asa ca nu ai dc sa te plangi incearca sa pui la spate vb rele despre tine

| luna_1817 a răspuns:

Nu trebuie sa i-ai in seama toate comentariile legate la adresa ta.simte te bine in pielea ta si ai sa vezi ca parerea altora nu te va mai interesa.sa stii ca nici un om nu e perfect, toti avem defecte, unii mai mari, altii mai mici.incearca sa te obisnuiesti cu tine, uitate in oglinda si spune ce frumy sunt.ai sa vezi in timp ca nu o sa mai dai importanta acelor pers care se cred perfecte

| aiam a răspuns:

Pai, pur şi simplu nu le trage atenţia "sau": catale defectele lor de exemplu, spune-le ceva despre penisul lor sau despre deprinderile lor proaste sau ca sunt proşti sau mai ştiu eu. sper ca o sa te ajute.

pup, pa succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele cu nasul mare sunt sexy si sunt CELE MAI BUNE la pat happy! Asa ca ar trebui sa fii mandra nu sa ai complexe! In plus cei/cele care rad pe seama "defectelor" fizice au 3 neuroni si 10. 000 de complexe si incearca sa le uite pe ale lor facandu-i pe altii sa aiba.