| jeleu_4810 a întrebat:

big grin ma numesc irina si am 15 ani sunt sora cristinei! happy, problema e ca eu ma consider destul de urata si neatragatoare. Pana acum mi.au placut foarte multi baieti. Dar cand le marturiseam ce simt pentru ei.ma faceau de ras sau faceau mistouri. Ma-m saturat si nu mai merge "ignora-i" sau " nu-i baga in seama" am incercat.si nu stiu ce sa mai fac plss raspuns rapid!happy funda!happy

Răspuns Câştigător
| BeBebuu a răspuns:

Fiecare om e frumos in felul lui.
daca faceau asta inseamna ca nu stiu ce.i frumos si sunt niste tarani!
nu te demoraliza doar din cauza asta, ca astia sunt multi in viata...nu te ingrijora o sa gasesti u un baiat care sa te iubeasca, trebuie doar sa fii u:*

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti tu prea superficiala si "iti plac" baieti doar de dragul de a-ti placea, nu fiindca ii cunosti cu adevarat si te potrivesti cu ei cu adevarat. La 15 ani esti cam mica pentru astfel de marturisiri, dar sa trecem peste asta. Crede-ma ca daca "iti place" mai mult de un baiat pe an, nu merita sa ii marturisesti, fiindca inseamna ca nu il cunosti indeajuns si ca habar nu ai daca sunteti compatibili. Nu esti compatibila cu orice purtator de pantaloni si nu ajungi sa-ti marturisesti simpatia neta-nesam. Normal ca faceau misto, fiindca ei credeau ca si tu faci misto, ca iti bati joc de ei. Nu se faca stfel de propuneri oricarui baiat, ci numai unuia pe care il cunosti suficient ca sa-ti dai seama ca va potriviti.

greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-ti recapeti increderea in tine.Nu exista fata urata si,mai ales neatragatoare, fetele la varsta ta isi creeaza singure o multime de complexe,"sunt urata","am sanii mici","am nasul mare","am picioarele strambe","am burta","sunt prea slaba","am cosuri", etc.Ar trebui sa intelegi,ca atat timp cat te dezvolti,treci printr-o multime de faze,mai bune sau mai rele,si,ar fi bine daca ti-ai lasa fizicul sa se dezvolte normal si te-ai ocupa sa-ti formezi un caracter bun si o cultura solida.
Fizicul il indulcesti cu un machiaj bun si o tunsoare reusita,dar daca ai un caracter neplacut,nu vei atrage pe nimeni,niciodata!
Pe urma,va trebui sa inveti sa... taci.Da,sa taci.Ti-a placut un baiat, i-ai spus, a ras.La fel si cu al doilea! De cate ori vei accepta sa fii ranita si umilita, ca sa intelegi si sa astepti? Eu stiu ca tu ai senzatia ca daca le spui vor imparti si ei cu tine bucuria ca ii placi, dar uite ca nu e asa.Invata sa te aperi,nu mai fi o victima, nu mai declara ce simti, decat cand baiatul a facut si primul si al doilea pas.Trebuie doar sa astepti si sa... taci! In rest,zambeste-i,priveste-l,atinge-l,intra in vorba,dar nu-i declara NIMIC! Ce e in inima ta,tu sa stii, si cand vezi ca totul merge bine, ii poti spune si lui!
Mult noroc!

| Narcis2007 a răspuns:

Nu te-ai indragostit de cine trebuie...

| byby_5696 a răspuns:

Buna,am sa-ti dau acelasi sfat:nu pune la suflet! baiatul care te place cu adevarat te place pentru ceea ce sti tu nu numai pentru aspect,si nu uita ce'i a tau e pus deoparte,deci intr-o zi vei gasi persoana speciala cu care'ti vei petrece viata,va veni mai devreme sau mai tarziu,succes, papa, funda?

| StefanJobs a răspuns:

Cristina e de vina!

| Zapacithaaa a răspuns:

Dece te consideri urata? Fiecare fata e frumoasa in felul ei si specialalove struck Daca baietii isi bat joc de sentimentele tale, fa si tu la felwinking Nu te lasa mai prejos...Aratale ca nu esti fata pe care o calca toti in picioare.Incearca sa fii altfel si sa te maturizezi in privinta astawinking Sper ca te-am ajutat:*