| soriinaa a întrebat:

VA ROG, va rog, va rog.Am o problema destul mare si importanta pentru mine. Prietenul meu insista intr-una sa o facem. Iar eu, sincera sa fiu, chiar as vrea intr-o oarecare masura, chiar il iubesc si pana acum ceva timp puteam sa bag mana in foc ca si el ma iubeste la fel de mult, dar de o vreme pur si simplu am impresia ca unicul lucru pe care il intereseaza ii sa o facem. Si ma deranjeaza foarte mult modul in care se comporta cu mine in ultima vreme, cum imi vorbeste, si mai ales ca ne certam intr-una, din orice prostie, certuri in care ajungem intotdeauna la subiectu asta si in care eu chiar sufar foarte mult, ma raneste intr-una si uneori pare ca nici nu-i pasa. El imi tot spune ca dupa ce o sa o facem totul o sa se schimbe si nu o sa ne mai certam si o sa fie totu bine, dar nu stiu, mi-e oarecum frica, daca certurile nu o sa se termine, iar el pur si simplu se plictiseste si vrea sa ne despratim, nu stiu, nu as mai fi niciodata la fel si pe langa asta as suferii enorm si as regreta toata viata ca am facut asta. Numai ca nici sa ne despartim nu as vrea si chiar nu stiu ce sa fac, cum sa procedez si stiu ca doar eu pot sa decid, e alegerea mea, insa chiar as avea mare de sfaturile voastre, asa ca va rog sa raspundeti cat mai multi. Multumescc;*!

24 răspunsuri:
| johnyboy a răspuns:

Si acum vin si eu cu o parere diferita de a tuturor...eu cred ca daca o s-o faceti e posibil sa se schimbe totusi situatia si sa te iubeasca mai mult si mai ales daca esti isteata ai putea sa-l pui si cu botul pe labe si sa-l pui la pct fiind tu indiferenta.eu cred ca el e un copil frustrat care are un prieten doi care o fac cu prietenele lor si el nu face si are reactii din astea mai depasite. apropo daca sunteti de 3 saptamani impreuna nu lua in seama sfatul meu, daca vb de peste 8 luni deja cred ca a stat de ajuns cu tine si trebuie totusi sa piperati relatia, dar tine minte nu tot deodata

| soriinaa explică (pentru johnyboy):

Da, e exact asa. Are vreo 2 prieteni care sunt cu prietenele lor de 3, 4 luni si o fac, si intr-adevar imi spune intr-una ca aia o fac, numa noi nu, ca trebuie sa aducem ceva noi in relatie, etc. Si, suntem de 11 luni impreuna, un an in curand. Dar, de unde am eu siguranta ca totul o sa se schimbe in bine si nu invers?!

| cosmina95 a răspuns:

Sa nu faci proastia asta1 vei regreta mai tarziu!
daca tu nu simti ca vrei sa o faci cu el, daca tu nu simti ca el e baiatul potrivit nu o face! nu trebuie sa te forteze daca te iubeste intelege si te asteapta, dar dupa cum se vede el vrea numai asta de la tine! ai grija:*

| xlollypop a răspuns:

Nuuu,nu o fa! e o mare prostiee...crede-ma sunt aproape sigura ca daca o faci dupa va merge la alta ca sa o faca si cu ea.si eu era sa fac prostiaasta, dar mi-aupovestitprietenele ce au patit si a doua zi dupa ce i-amzis sa ma maiastepte un pic el mi-a trim msj ceva gen k nu stau dupa curu taw nu vrei nu ma vei avea nici pe mine-cv gen.eu acum stiu ca desi e un bou tot nu -ti vine sa te desparti sa-ti cauti altul asa ca eu zic sa-i dai putin cate putin ca sa-l mai tii putin si dupa iti trece stiu din proprie experienta...dar vezi ca sa-i dai putin cate putin inseamna sa te arati mai deschisa la idee si ai mai putea face o faza cheama-l la tine zicandu-i ca consideri k esti gata si pune si u un amic ceva(de fapt mai bine cineva mai mare asa in care ai incredere)sa vina in asa fel incat sa nu aveti timp sa o faceti si dupa el va vedea ca ai incercat, va pica in cur dupa tine. profiita si u de el cat poti si dupa desparte-te de el.succeswinking:*

| crissyyo a răspuns:

Buna!:* deci eu zic asa : sentimentul asta de iubire poti sa-l uiti si sa-l regasesti mai tarziu, insa, virginitatea nu o s-o mai ai niciodatasad asa ca ai face mai bine sa te desparti de el, nu te merita asta-i clar! daca te iubea te astepta, oricat ai fi avut nevoie pana sa ajungeti s-o facetiwinking! nu mai sta pe ganduri...winking Bafta! :*

| neutrino a răspuns:

Nu cred ca e baiatul care sa merite onoarea aceasta. Cati ani aveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica vrea sa o faceti?smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te grabi sa faci pasul asta..defapt depinde ce varsta ai.dar oricum te sfatui sa nu te grabesti,deoarece atata timp cat el ser comporta cu tine urat acum,de unde stii ca nu ar face-o si dupa?! asa sunt baietii,doar asta vor,si gandeste-te si tu, daca el te iubeste asa mult, cum pare sa fie, dc insita atat de tare? daca te-ar iubi cu adevarat, nu te-ar grabi, si totul intr-un moment ar veni de la sine..nu te lasa dusa de val si de vorbele lui, nu te lasa convinsa, si nu ceda asa usor.fii mai mandra pe tine, si gandeste-te mult inainte de a face ceva. oricum e parerea ta, nimeni nu te poate influienta, dar te sfatui sa nu te grabesti ca sa nu regreti dupa,(am patit-o de asta si zic)..vezi ce faci, si ai grija..bafta.:*

| LostInBubble a răspuns:

Nu o fa daca nu vrei.
Nu esti obligata sa pierzi o parte din tine daca tu nu esti de acord. Din cate spui tu, prietenul tau asteapta cu nerabdare sa cedezi.
Sorina, eu nu stiu de cat timp sunteti voi impreuna si ce fel de baiat este el, dar iti spun din tot sufletul sa nu cedezi, sa nu il lasi sa te convinga.
Mai bine renunta la el, pentru ca un baiat care te iubeste te asteapta pana cand tu singura i-ai propune.
Un baiat care te iubeste nu te preseaza.
Sunt sigura ca el vrea doar sa o faceti. happy

Decizia iti apartine.

| soriinaa explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunurile voastre. Adevarul e ca, ( scuze cacofonia) cu toate ca din tot ce am zis pare ca nu ma iubestee, parca nu stiu, ceva nu ma lasa sa cred asta. Nustiu, am trecut prin atatea impreuna. El imi spune ca s-a schimbat din cauza mea. Adevarul e ca eu i-am spus de foarte mult timp ca o sa o facem si de fiecare data am evitat, iar el, a inteles si a trecut peste. Dar, acum imi spune ca 'il duc cu zaharelu' si poate chiar are dreptate. Gresala a fost a mea de la inceput. Niciodata nu i-am spus clar ca eu inca nu sunt pregatita si ca nu vreau sa o fac inca. Intotdeauna ii spuneam ca as vrea, doar ca mi-e frica, si poate mai bine am mai astepta putinn, iar acum deja cam ajunge asteptarea aia. Oricum, va multumesc;*!

| AlexandraSt13 a răspuns:

Nu te iubeste si punct...nu trai din iluzii si sperante, mai bine fii realista si observa a omul asta nu simte nimic pentru tine, este doar u excroc care profita probabil de varsta ta ca sa te prodteasca.Nu te merite crede-ma, desparte-te de el si nu mai pune totul la suflet, nu mai suferi pentru cine nu trebuie! Bafta multa! :*

| Sympath a răspuns:

Am fost in situatia ta in octombrie anul trecut si s-a sfarsit urat. El era peste 3 zile cu alta. Mai bine nu o fa, exista un milion de baieti mult mai buni ca el. Nu se merita sa faci asta doar pentru satisfactia lui.

| Heartstrings a răspuns:

Nu o face. E cea mai mare prostie pe care o poti face!
Oke, pe el il intereseaza doar sa faceti sex si nimic mai mult, desparte-te de el, lasa-l dracu'. De ce sa-ti pierzi virginitatea si apoi sa suferi si sa rada toti de tine. Nu te merita! Nu conteaza ca il iubesti, nu trebuie sa faci sacrificiul asta pentru el.
In relatiile mele cand a fost vorba de asa ceva, eu l-am lasat. Pentru ce sa imi distrug copilaria. Si gandeste-te ca poate nu foloseste protectie, daca foloseste acesta se poate rupe pentru ca e din plastic, vei ramane insarcinata.
Si inca un lucru, vorbeste cu parintii, nu cred ca ei te-ar lasa sa o faci, ei te pot ajuta cel mai mult.

| Heartstrings a răspuns:

Sunt de acord cu dulaul, daca aveti, mai bine zis ai asa mare nevoie sa faci sex, du-te dracu' la curve.

| dulaul a răspuns:

Raspunsul meu este asemanator cu cel al lui Heartstrings si a lui LostInBubble dar mai am de adaugat pentru ca sunt primul baiat care iti raspunde si iti spun cum trebuie sa fie un baiat.
In primul rand el trebuie sa te protejeze, sa te inteleaga si odata ce el te vede ca nu vrei trebuia sa renunte la idee!
A fost calar imediat ce am citit ca totul a fost o capcana se te convinga sa o faci. El nu tea ibut niciodata in acea relatie!
Decat sa te pacaleasca supunei sa se duca a isi ia o curva ca pe aia nu o deranjaza si iti spun sigur ca nici pe el.
Concluzia este din toate aceste trei raspunsuri sa te desparti de el fara sa il mai ai in minte.

| unubunnnn a răspuns:

De acord cu toti!

| AndreeaAndree a răspuns:

Buna,uni baietii asa sunt.Crede-ma mai bine v-ati desparti. Dupa ce o veti face el se va comporta si mai urat decat acum cu tine.

| hachy a răspuns:

Sfatul meu, nu ar trebui sa ai langa tine o astfel de persoana, care sa vrea doar s-o faceti, am avut si eu cativa, dar am gasit baiatul care sa se gandeasca la iubire nu la sex, o sa-l gasesti si tu, dar renunta la asta.

| redscorpion26 a răspuns:

SALUTARE! daca te iubeste poate sa mai astepte, acum ce ar trebui tu sa faci e sa nu ii faci pe plac... daca nu te intelege inseamna ca nu te iubeste:* BAFTA!

| Alexxxutzaaa a răspuns:

Nu merita sa mai stai cu el.il intereseaza doar sexulhappy, asa ca daca te iubeste cu adevarat nu te-ar obliga sa o faceti.

| AlexaSimplu a răspuns:

Parerea mea este ca el nu te merita. Daca te-ar iubi ar vorbi cu tine, ar incerca sa afle si dorintele tale, si nu s-ar gandi numai la nevoile lui.Crede-ma ca daca vei face pasul asta certurile nu se vor sfarsi pentru ca, din cate spui tu, el nu te iubeste daca nu-i pasa de tine.Cand se va vedea cu "treaba facuta", in loc sa te aprecieze si mai mult, va cauta alta ca tine(virgina)si o va lua de la capat, va incerca sa o convinga sa faca sex cu el.Nu vreau sa supar dar, cred ca genul asta de baieti carora nu le pasa de iubitele lor sunt ca si niste vanatori.Doar asta urmaresc.Asa ca,gandeste-te foarte bine si, observa-i comportamentul fata de tine. Daca merita si simti tu asta, fa-o, dar daca nu, uita-l.

| Achitei_Veronica_1997 a răspuns:

Stai cuminte. faci o prostie mare.e baiat asta vrea de la tine. aproape toti sunt la fel nu merita despartete de el si lasa-l mai sunt baieti in lume si poate dai de unul mai bun ca el care nu vrea de la tine sex.Asta o sa se faca in timp