| CaponeAbi a întrebat:

Vă salut pe toți, am nevoie de părerea voastră. Am o iubită de aproximativ 3 luni. Avem momente când ne înțelegem și momente când nu ne înțelegem. Evident ca orice om i-am spus ce mă deranjează în relația noastră, dacă poate să nu facă așa, dar ce credeți, ea continuă să facă ce mă deranjează, îmi ascunde lucruri, mă minte, etc. Ea mereu îmi spune "gata cu toate astea" "promit ca mă schimb" "scuze ca te am făcut să te simți prost". Dar ea continuă să facă lucrurile astea constant. Mă simt des prețuit în relația asta, nu mă simt apreciat și simt ca sunt mințit mereu. Am încercat să vorbesc cu ea despre asta, i-am spus ofurile mele, iar ca de fiecare dată mi-a zis ca nu se mai repetă, ca promite ca nu o sa mai fie nimic la fel, ca gata cu toate astea. Oare ar trebui sa mă despart de ea? Vă rog frumos fără hate sau răspunsuri urate happy

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce continui sa stai cu ea?

| CaponeAbi explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am tot sperat ca poate o să se schimbe laughing

| MarianWLF a răspuns:

Depinde despre ce anume e vorba, daca ai prins-o cu infidelitate pui punct din prima dar si in momentul cand nu sunteti compatibili e un chin sa stati unul langa altul, daca are un anumit tip de persoanlitate se poate abtine de gura ta o perioada dar in esenta tot aceeasi persoana e, nu ai cum sa o schimbi, exista exact regula celor 3 luni, daca cauti despre ea vezi mai multe, cam atat ii ia unui partener sa se obisnuiasca cu tine astfel incat sa fie 100% el fara masti, daca nu iti place ce vezi in momentul de fata tine cont ca aceasta este ea cu bune si cu rele, daca merita ramai, daca nu iti place ce vezi nu iti chinui sufletul, pleaca.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cand nu vezi nici cel mai mic efort de schimbare in bine, din pacate, e de la sine inteles ca relatia tot va merge in jos, pana in punctul in care se rupe. Vorbele nu valoreaza absolut nimic, cel putin nu atunci cand nu sunt insotite si de fapte.Ai incredere ca vei gasi pe cineva care sa te pretuiasca, sa te aprecieze si sa fie sincera cu tine, mereu! Acestea sunt valori reale care tin relatia in picioare, valabil pentru amandoi.

| VerdesPetre a răspuns:

Dacă acum face asta pe viitor va face și mai mult. Dacă nu devine o persoană sinceră cât mai repede nu este pentru tine. Nu se poate schimba. La.so acum până nu te leagă cu un copil.

| CaponeAbi explică:

Am uitat să precizez ca, când îi spun ca greșește tot ea se enervează și joacă rolul de victima