| Paine2222 a întrebat:

Va tot dati mari priceputi in dragoste... dar oare stie careva dintre voi ce e cu adevarat iubirea?

18 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Poate că nimeni nu o să afle vreodată. Nici marii scriitori nu au fost conştienţi de ceea ce aştern ei pe o foaie de hârtie.Doar gânduri şi perspective.Starea nu se descrie niciodată, oricâte cuvinte ai avea la dispoziţie.Şi fiecare simte iubirea într-un fel aparte.Alţii nu o găsesc niciodată...Alţii o primesc, dar nu o merită. Alţii o merită, dar nu o primesc. Dragostea e ca un joc de noroc. Dacă te implici, fie pierzi sau câştigi.Mergi pe miza "Totul sau nimic". Niciodată nu ai siguranţă, dar mergi până la capăt. Eşti dispus să mergi până în pânzele albe, să te poţi înzestra într-o iubire absolută.Dar nimeni nu o să poată simţi sau înţelege vreodată ceea ce simţi tu.De ce rosteşti vorbele pe care le rosteşti, de ce taci, de ce zâmbeşti, de ce plângi, în ce scop faci lucrurile pe care le faci.Nimeni niciodată nu o să găsească o justificare pentru comportamentul tău.Deci...întrebarea mea e : "De ce mai contează ce crede restul lumii, când ştii că nimeni nu te poate înţelege"?

| IsabelaIssa a răspuns:

Despre iubire stiu sa vorbeasca doar cei ce au trecut prin ea, care au suferit, dar mai ales cei care au ramas in ea. Exista iubire pentru cine stie sa o primeasca si sa nu vada doar sex in orice.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Da.
Nimic.

| Încrucişătorul a răspuns:

Nu exista.
Barbatul o simte in scula, femeia o gandeste.

Nu exista dragoste, exista excitatie; nu exista iubire, exista sex (recte "iubire" carnala).

| h3r a răspuns:

Am impresia că şi tu o faci...

| dragos9234 a răspuns:

Dragostea adevarata nu exista.

| LegionarulRoman a răspuns:

Sacrificarea! Asa cum Iisus s-a rastignit pe cruce pentru noi! Cand cineva se va mai oferi sa moara pentru cineva, atunci este vorba de o dragoste mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu-i perfect!

| τττ a răspuns:

Nu există dragoste adevărată.

| oOSaritaOo a răspuns:

De ce? Tu nu ştii?

Iubirea adevărată nu o poţi definii pe TPU, o simţi. happy :*

| xLove a răspuns:

Da, eu cel putin stiu ce inseamna DRAGOSTEA!
Dragostea. un sentiment placut la inceput, iar la sfarsit iti va lasa un gust amar. Asa se intampla mereu.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Iubirea nu se poate defini, ea se simte.happy

| ŞtefanaTCK a răspuns:

Fiecare simte iubirea in felul lui.
Experientele de pe parcursul vietii ne fac pe fiecare sa dam ''iubirii adevarate'' o insemnatate individuala.
Nu poti simtii iubirea ce o simte vecinul de la 3 sau colega de banca. E diferit pentru fiecare.
Nu se poate descrie, nu se poate arata..fiecare o simte si o considera iubire. Nu poti aduna un grup de oameni si sa spui ca ei simt iubirea intr-un anumit fel. E ridicol..si imposibil. ADN-ul ne demonstreaza ca suntem diferiti..de ce am percepe ''iubirea adevarata'' in acelasi fel?

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Dragoste adevarat sa nu il isel pe perechea ta.

| hurricaneX a răspuns:

In ziua de azi nu mai crede lumea in iubire adevarata se rezuma doar la sex. laughing
Da, exista dar fiecare o traieste intr-un mod special si diferit.
Nu se poate descrie asa de usor sentimentul.

| DytzuDubstep a răspuns:

Dragoste e o senzatie cretina, care nu s explica, ea se simte:X

| Singuratikaparasita a răspuns:

Iubirea adevarata nu exista... iubire-sex si dragoste-excitatie cam atat

| bazinga431 a răspuns:

Nu exista "dragostea adevarata".