| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Stie cineva cu adevarat ce este iubirea in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Iubirea e doar o reacţie chimică, pe care de obicei uităm s-o egalăm, şi din cauza asta îşi cam bate joc de noi şi creează iluzii.laughingE doar o părere...

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu stie si nici nu merita sa cauti definitii! Cine pierde timpul filozofand, uita sa iubeasca azi mai mult decat ieri!

| Frogie a răspuns:

Iubirea se simte, nu se explica in cuvinte. De ce trebuie sa ii cautam intotdeauna definitia?

| DeeaMarry a răspuns:

Cu ce te-ar ajuta o definitie?
As putea scrie un roman, si parca tot ar mai ramane lucruri de spus.
O sa simti, si e destul!winking

| b3bitsa a răspuns:

Din pacate noi nu mai stim sa pretuim iubirea, ne batem joc si ne aventuram! Trist dar adevarat ///

| ionyionelutza a răspuns:

Iubirea in ziua de astazi, este ca si iubirea de ieri si ca cea de acum multi ani dupa cum a spus si @PisicutZa noi ne-am schimat.Pentru iubire inca nu s-a gasit o definitie, fiecare are propria explicatie pentru iubire. Iubirea este acel sentiment pe care nu il poti explica.Nu te poti intreba de ce iubesti, iubesti si atat, a iubi inseamna a darui ceva neconditonat, a iubi inseamna sa-ti daruiesi inima si sufletul cuiva fara ati fi frica ca te poate rani. Iubirea este doar un cuvant care nu poate descrie in totalitate sentimentele noastre, este doar ceva conventional pentru a putea expria miloanele de lumini colorate care apar in lumea noastra atunci cand ne indragostim.

| OnlineZ a răspuns:

Iubirea in ziua de azi!? Nu iubirea s-a schimbat ci noi ..Noi nu mai stim sa iubim cu adevarat! Iubirea este şi libertatea de a călători prin sufletul nostru, Iubirea este un împrumut ipotecar asupra unui viitor nesigur şi enigmatic.Iubirea este suprema lege a universului: lege misterioasă care guvernează şi orânduieşte totul, de la atomul neînsufleţit până la fiinţele raţionale: de la ea pleacă şi spre ea converg, ca spre un centru de irezistibilă atracţie, toate gândurile şi acţiunile noastre. Iubirea este strălucirea care preschimbă praful vieţii cotidiene într-o ceaţă aurie. Iubirea este aripa dăruită de Dumnezeu sufletului, pentru ca să urce până la El. Iubirea nu este o relaţie între două persoane. Ea este un stadiu al conştiinţei tale.hee hee:X:X:X:Mai pe scurt o definitie a Lui Leo Buscaglia"Iubirea este viaţă. Şi dacă îţi lipseşte iubirea, îţi lipseşte viaţa". Iubirea nu s-a schimbat, doar noi nu stim sa o pretuim!

| RIze1KDE1LuNA a răspuns (pentru OnlineZ):

Asi fi vrut sa las si eu 2-3 cuvinte dar ai luat tu totul! oooof ooof

| OnlineZ a răspuns (pentru RIze1KDE1LuNA):

hee heeSorry :*

| neutrino a răspuns:

Ceea ce a fost si ieri si va fi si maine. Noi ne schimbam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu stim ce inseamna iubirea pentru tine.Fiecare iubeste si simte iubirea altfel...
Dar in iubire nu exista gelozie excesiva, nesimtire, bataie de joc, minciuna si toate lucrurile alea pe care nimeni nu le vrea.
"Iubirea din ziua de azi"...e iubirea dintotdeauna.Noi simtim acelasi lucru cand iubim, cum au simtit-o si cei dinaintea noastra.Desigur,vremurile s-au schimbat. Poate acum sunt mai multe dezamagiri, tradari (etc etc) pentru ca VALORILE DIN ZIUA DE AZI S-AU SCHIMBAT, dar iubirea adevarata in sine, e aceeasi.

Răspuns utilizator avertizat
| caterinasmile a răspuns:

Eu stiu ce ii iubirea! Poate se manifesta diferit de la o persona la alta dar la mine e un sentiment greu de explicat dar frumos.simt ca atunci cand nu sunt langa el o durere imensa, vreau sa'l iau in brate, sa'l simt. El ma face fericita cu putin si are grija de mine, e un sentiment extrem de frumos sa stii ca esti iubit si ca iubesti!

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

O raritate. crying

| kagome17 a răspuns:

Putini sunt cei care stiu ce este iubirea in ziua de azi

| anyway18 a răspuns:

Da stie.mai sunt persoane care stiu dar putine...

| Mihaela0011 a răspuns:

Da.Noi toti banuim cam ce reprezinta dragostea, dar intelegem ce-i ea ca atare abia atunci cind intalnim persoana fara de care nu mai putem trece prin zilele ce urmeaza.Problema cu care ne confruntam zi de zi este lipsa de incredere, frica de a fi respinsi sau de a fi luati in deradere, caci pina la urma sentimentele noastre risca de a fi calcate in picioare de oamenii pe care punem un pret considerabil.Un alt factor este faptul ca majoritatea tinerilor pun mai mult accent pe propriile interese decat pe sentimente, desi este vizibila si partea buna a acestui concept.Desi nu pot sa spun ca am avut parte de o dragoste adevarata reciproca, cred ca tot dinadinsul ca iubirea inca mai exista in sufletele fiecaruia dintre noi, pursisimplu n-am gasit inca persoana care m-ar completa si alaturi de care n-as mai avea vreo indoiala.