| Kattth a întrebat:

Vi se pare ok ca prietenul vostru sa vorbeasca pe facebook cu alte fete? Foste prietene, colege, foste colege, etc happy Voi ati fi geloase?

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Mi se pare normal sa vorbeaca cu fete, atata timp cat nu depaseste limita.

De fel sunt o persoana foarte geloasa, dar apoi ma gandesc ca poate si eu mai vorbesc cu un coleg, fost coleg, amic ( cu fosti iubiti nu, daca ar vorbi cu o fosta iubita da, as fi geloasa. ) dar atata timp cat pastreaza limita de "normal" e foarte bine!

| mona a răspuns:

E normal sa converseze cu ele atat timp cat nu are nimic cu ele sau sa le faca avansuri, geloasa nu as fi [hai poate un pic]

| DNSK a răspuns:

Pune-l intr-un balon si tine-l acolo! sau leaga-l de calorifer! nu-i da prea multa mancare ca se pune pe el, dar nici prea putin sa slabeasca! si 2 l de apa langa si bine-o fi! un sfar si sa-l ti minte: daca vrea sa te insele..cu tine de mana o face!

| Doηηa a răspuns:

Depinde despre ce vorbesc!
Sunt mai geloasă de fel. laughing

| Alcyon a răspuns:

Si eu discut cu baieti pe facebook, care-i problema? Am si un amic, foarte de treaba; iubitul meu la fel, are amice. Daca esti intr-o relatie, asta nu inseamna ca te-ai calugarit si nu mai poti avea viata sociala. Nu sunt geloasa, fiindca stiu ca sunt iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tie ti se pare ok sa continui o relatie cu un tip pe care il banuiesti 24/24 de ore ca te insala? Poate iti pleszneste un vas pe creier.

| gingergirl1 a răspuns:

Si eu sunt mai geloasa de fel

| manuel72 a răspuns:

Eu zic ca nu e nimic rau in asta, iar daca ii stai cu rasuflarea in ceafa ai de pierdut. Oricine are un telefon personal, computer personal deoarece fiecare dintre noi isi are intimitatea lui si cu cat cei din jur incearca sa ne ingradeasca cu atat mai mult noi incercam sa evadam, sa scapam de "spionaj", sau dupa caz ne supunem.Atata timp cat nu sunteti o familie trebuie sa mergeti pe incredere, desi mai corect ar fi sa experimentati atata timp cat puteti.Deja cand ajungeti la ceva serios, devine mai greu si ramaneti cu pareri de rau.

| Patricia07 a răspuns:

Eu te inteleg. si teoretic nu are nimic..adica vorbeste cu ele si totusi sti ca te iubeste pe tine, chiar daca iti psune asta. dar totusi tu nu poti sta linistita. fiindca te gandesti ca poate incepe sa ii placa de una sau orice altceva. Crede-ma si eu sunt foarte geloasa, dar prietenul meu stie asta si totusi mai are unele scapari dar imi zice "Sper ca nu te-o deranjat" si chiar ma simt cumva vinovata.dar asta sunt eu, tin la el si vreau sa stiu ca sunt cea mai buna pentru el, poate asa ii si la tine :d aveti grija de voi >big grin

| elenna01 a răspuns:

Pai depinde despre ce vorbeste....incearca sa vorbesti deschis cu prietenul tau, poate iti va spune ce vorbeste cu ele. Daca el se ascunde de tine ceva nu este ok.

| TemptationLove a răspuns:

Normal ca nu doar vorbeste cu ele pe facebook nu e ca si cum s-ar intalni cu ele, plus are si el intimitatea lui...zic.

| roxanaroxy49 a răspuns:

Sincer si eu sunt geloasa ..nu cred ca este normal..numai ca eu am noroc de un iubitcare nici nu priveste vreo fata dapai sa mai si vb cu ea. ..nu stiu incearca sa vb cu el si explica-i ca este o situatie neplacuta pentru tine si daca te iubeste cerei sa nu mai vorbeasca cu altele