| Vallerie a întrebat:

Vineri,5 octombrie am jucat sticluta,deci va dati seama m-am sarutat. A fost primul sarut din viata mea! A fost un sarut senzational deoarece si eu si baiatul cu care ne-am sarutat ne placem reciproc! Insa,o prietena de-a mea(ea de asemenea se juca cu noi) e indragostita de baiatul cu care m-am sarutat, dar tot odata e indragostita si de prietenul lui! Deci, am impresia ca ar putea fi geloasa si nu as dori sa stric prietenia dintre noi doua! Am uitat sa mentionez ca angrybaiatul cu care m-am sarutat) m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si nici nu stiu ce sa raspund! Ce sa fac? Dau funda raspunsului care ma ajuta cu adevarat!

Răspuns Câştigător
| December a răspuns:

Pai daca va place-ti reciproc si te-a mai si intrebat el din proprie initiativa daca vrei sa fiti impreuna, unde e problema? Daca iti place de el spune-i cu prima ocazie! Nu astepta sa ti-l fure prietena. Mai ales ca ea e indecisa din cate am inteles. Asa ca daca ea e indecisa si la baiat i place de tine si tie de el, treaba e simpla nu?winking

8 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Eu zic sa ii zici prietenei tale ca poate sa fie cu prietenul celui pe care il placi sau sa ii zici ca l-ai intrebat pe cel pe care il placi daca o place pe prietena ta. Si ii spui ca el a raspuns:NU!

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu sunt de parere ca ar trebui ca raspunsul tau sa vina din inima. Daca prietena ta nu este de acord cu relatia si este cu adevarat prietena iti va spune.Si nu trebuie ca un baiat sa intervina intre o prietenie. Sper ca te-am ajutat!

| neutrino a răspuns:

Pai ce mai intrebi, daca inima ta deja a hotarat?

| Cosmin1I a răspuns:

Hey Hey. daca prietena ta mai place inca un baiat in afara de cel pe care tu il placi atunci ar fi o prostie din partea ei sa se supere, Parerea mea este ca ar trebui sa accepti propunerea acestui baiat.Nu este nevoie sa te sacrifici doar pentru ca prietena ta sa umble dupa 2 persoane.Succes

| annaangel17 a răspuns:

Eu zic sa ii spui da daca iti place intr-adevar... Funda?

| Kryss13 a răspuns:

Spune DA! Nu o lasa pe prietena ta sa ti-l fure!

| Nebunatyca69 a răspuns:

Zi Da, ce mai astepti happy

| LuannaBby423 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa pui fericirea si binele prietenilor inainte ta, pentru ca lumea e rea, e inviodioasa. Tu sa fi bine si fericita, lupta pentru ce vrei, pentru ca mai tarziu vei regreta ca l-ai lasat, asta daca chiar il placi cu adevarat. Nu te mai gandii la prietena tahappy Spune-i da baiatului, nu-l dezamagii, ulterior te vei dezamagii si pe tine