| ToniBoai a întrebat:

Voi care credeti ca este diferenta dintre : A face dragoste si A face sex?

Răspuns Câştigător
| Florinapopica a răspuns:

Pai sex faci cand nu simti nimic pentru acea persoana adica o faci doar din placere. Si dragoste faci cu persoana iubitahappy si o faci din iubire!

13 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Ca De la cer la pamant!

Răspuns utilizator avertizat
| Neinteresantul a răspuns:

A mai fost pusa intrebarea de sute de ori...

| ToniBoai explică (pentru Neinteresantul):

Scuze, sunt nou si nu stiam asta happy.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e absolut nicio diferenta. Tot acelasi act sexual are loc prin care femeia este penetrata de penisul barbatului. Asta e definitia sexului si asta se intampla indiferent de ce simti pentru persoana cu care il faci.

| Oana92 a răspuns:

Diferenta intre a face dragoste si a face sex este la partea cu sentimentele, emotiile, implicarea afectiva, nu la partea ``tehnica``. Adica tot asa se face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai premiat cel mai copilaresc raspuns si, de altfel, nici tu nu ai cine stie ce experienta daca consideri la fel. Cei falsi dramatizeaza mereu pe seama subiectului (de cele mai multe ori, din nefericire pentru mine, femeile fac asta). In ideea de a parea nobile, ele fac dragoste nu sex, cand de fapt inseamna acelasi lucru. Poti face sex tu, dragoste ea, poti face dragoste tu, sex ea. Privit din puncte diferite, pare diferit, dar e la fel de fapt...
Spor la juctaul cu papusi, ca la Dragoste&Sex sigur nu va pricepeti.

| Demonull a răspuns:

In ambele cazuri iti satisfaci nevoile sexuale nu vad o diferenta.

| RetardedRacoons a răspuns:

Cand faci sex scuipa.

| negat1ve a răspuns:

Hai sa te lamuresc si sa iti explic mai detaliatwinking desi cred ca toata lumea stie care e diferenta, sau ma rog, ar trebui! In fine, o sa incerc sa nu te plictisesc. Sexul e cand treci direct la actiune! Va dati hainele jos si dupa se aude poc poc poc si gemete laughing ai tendinta sa dai tare fara mila sa te simti tu bine si sa terminati cat mai repede. si chiar de nu vrei sa termini repede, crede-ma ca tot vei terminawinking Pe cand dragostea o faci din iubire, romantism si respect fata de persoana iubita, cu lumanari, un vin, petale de trandafir o baie cu multa spuma inainte! Si totul e usor, foarte usor, atingeri, sarutari soapte... Deci mai buna explicatie de atat nu cred ca vei primi!

| ToniBoai explică (pentru negat1ve):

Era o intrebare pentru a afla ce credeti voi. Eu stiu deja happy. Multumesc mult oricum.

| adrianamara a răspuns:

Sex poti face cu cine vrei, insa dragoste numai cu persoana pe care o iubesti!

| GenesisXD a răspuns:

Buna, iti dau un exemplu: sotul face dragoste cu sotia (a luat-o in casatorie din dragoste) si a lasat-o insarcinata, tot din dragoste, deoarece isi doresc un viitor impreuna, un copil ce simbolizeaza dragostea, iar cat sotia era insarcinata, sotul se ducea la amanta, cu ea nu facea dragoste, ci sex, deoarece implicare sentimentala nu avea, era doar o aventura pentru ca o iubea pe sotie, din acest exemplu iti dai seama ca dragostea este mult mai profunda, ea se impartaseste numai unei persoane importante si tin sa mai repet, doar unei persoane, pe cand sexul...e doar manifestare sexuala, sa scapi de presiune etc.

PS: Nu am vrut prin acest exemplu sa zic ca sotii inseala s.a.m.d.