| catthshshshs a întrebat:

Voi ce ati alege, intre un baiat care v-a refuzat ca iubita si a zis ca veti ramane doar amici...si intre un baiat care va place dar pe care voi nu il vedeti mai mult decat ca pe un amic? Ati insista cu cel care v-a propus sa ramaneti doar amici sau ati incerca cu cel de al doilea? Nu stiu ce sa fac...il plac atata de mult pe primul din ei dar el mi-a zis ca nu vede cum am putea trece peste distanta de 100 de km dintre noi si ca mai bine am ramane amici... iar pe cel de al doilea...eu nu cred ca m-as potrivi cu el... ce sa fac? va rog, un sfat!sad

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Eu zic sa incerci cu al doilea. N`ai avea nimic de pierdut! Poate, treptat vei ajunge sa te indragostesti de el.si, indeosebi ca el si-asa te place, te va face sa-ti fi dorit sa fi vrut sa-l intalnesti cu mult timp in urma.
PS: nu-ti mai pierde timpul cu primul, nu meritawinking. tu meriti mult mai mult decat 'a darui', meriti si sa primesti.happy asa ca, indreapta-ti atentia catre cel de-al doilea.
Simt ca n-o sa regreti tongue

8 răspunsuri:
| catthshshshs explică:

Primul imi zice ca e mai bine sa fim amici...nu stiu ce sa cred.ma tulbura cuvintele lui sincer... cel de al doilea mi-a oferit suportul moral pentru al uita pe primul, desi nu stie exact despre ce este vorba... cei doi nu se cunosc... o sa vad...ma mai gandesc happy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Incearca sa vezi ce poti face cu al-2-lea.Cu primul baiat nu prea ai ce face. Daca el ti-a sp in fata ca nu e imposibil sa fiti impreuna, atunci renunta la el.Incearca sa vb mai mult cu cel de al-2-lea baiat. Poate ajungi sa il cunosti mai bine si sa fi-ti impreuna.big grin
Succes!winking

mira
| mira a răspuns:

A treia cale.

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Daca primul nu t mai vede ca p iubita lui i clar k nu mai tine la tine...doar ca la amika... sfatul meu este sa incerci q cel de-al doilea...pana la urma oricum nu ai nimic d pierdut...

| hanry a răspuns:

EEii na vorbiti de baieti parca ar fi niste lucruri.

| raidu2004 a răspuns:

Poate as cauta o a 3 optiune. Primul daca te-a refuzat nu are rost sa mai insisti, al 2 -lea daca nu simti nimic mai mult decat prietenie iar nu are rost sa te bagi intr-o relatie asa ca mai bine cauti pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe nici unul...sau daca chiar nu pori sta singura al doilea... poate vine dragostea pe parcurshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cu al doilea ar trebui sa ramii, deoarece cu timpul numaidecit il vei indragi si pe el, iar cu primul sunt mici sansele.