| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

Am sa va cer iarasi ajutorul, pentru ca mereu ati avut niste sfaturi foarte bune pentru mine.
[vreau sa va spun despre doi baieti ]
1. Eu anul trecut am fost cu un baiat s-a terminat urat (despre el puteti vedea ca am ultimele intrebari -daca va puteti utia ), dupa cum am mai spus, este singurul baiat pe care l-am iubit. si inca il iubesc dupa doi ani.

2. Este un baiat la mine in scoala care ma place de anul trecut. M-a intrebat anul trecut sa fiu cu el. dar l-am refuzat pentru ca aveam capul pierdut dupa cel despre care v-am spus mai sus. Faza este ca primul m-a facut sa sufar enorm. Si nu as vrea sa se mai repete. Am inceput sa stau in pauze cu baiatul despre care am vorbit la nr.2. si o colega de a lui. Si. stiu sigur ca ma place. Cand sunt cu el sunt o alta persoana. adica stie sa ma faca sa rad. (eu rad foarte greu). Ii spune colegei lui ca ma iubeste. ca atunci cand ma vede se pierde.si simte ca-i sare inima din piept... dar el acum este cu o fata (mai mica cu 2 ani). Chiar nu stiu de ce sta cu ea. oricum nu e intalnesc.
PE primul il iubesc din toata inima. dar imi fac atat de mult rau. vrea sa fie din nou cu mine, dar mi-e teama sa nu sufar iarasi.
iar al doilea CRED ca incep sa-l plac. adica cand sunt in preajma lui. ma simt bine.
Voi, ce ati alege?

13 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Al doilea...prietenul perfect este acela care te face sa te simti bine cu cine esti si care te respecta. u faci cum vrei dar gandeste-te cat ai suferit si ai sa vezi ca e mai bine cum sp eu... oricum u esti sefa fa ce simitbig grinbig grinbig grin

| Mirruna a răspuns:

Nr.2 clar.

cine fura azi un ou, maine va fura un bou! [ nr. 1 -nu merita happy ].

| Anonima568 a răspuns:

Gadestete cu care ti-ar fi mai bine...dar...sa alegi si cu inima. asta e mai important happy

| CutuMic a răspuns:

Pe al doilea...sunt in aceeasi situatie...il iubesc enorm dar nu vreau sa sufar din nou, daca te-a ranit odata o va mai face, fii sigura

| Epurean a răspuns:

Daca vrei sa-l uiti de tot pe primul, trebuie sa gasesti pe altcineva. Daca vrei sa te cuplezi cu nr 2 trebuie sa vorbesti cu el, sa vezi exact ce face cu prietena lui. Daca vrei sa te impaci cu nr1, gandeste-te bine de ce te-ai despartit de el si daca mai merita sa va impacati

| Diva_8181 a răspuns:

Alege-l pe cel de-al doilea. ai mai multe sanse sa fii fericita!
daca vrei bani de buzunar : facibanipenet.ro

| madw99 a răspuns:

Eu cred ca este al 2 lea.Nu trebuie sa suferi pentru unu...incearca sa stai cu al 2 lea mai mult. sh sa vezi ca il vei uita pe cel care te-a facut sa suferi:*:* funditaA:X:

| moldoa12 a răspuns:

Primul face parte din domeniul trecutului tu ai sta pe un cui mereu deoarece nu te doare tot timpul? il votez pe numarul2
daca te vei da mai mult la el va fi bine insa incearca sa nu o usuratica caci el trebuie sa te intrebe

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana2518 a răspuns:

Pe baiatul nr 2. Daca te face sa fueri inseamna ca nu te merita nu?

| Jeozelin a răspuns:

Baieti sunt inselatori si nu poti sti niciodata ce le vine in minte dar asculta in locul tau asi alege ce-mi spune inima ...adica.mai intai asi pandi pe cel care sta cu fata mai mica cu 2 ani si i-asi studia comportamentul 1. daca o place lasa-l balta si du-te la celalalt 2. daca nu o place mai mult decat de la stagiul de AMIC atunci l-as lua pe el insa daca te inseala amandoi lasa-i in pace si prefate ca nu ii mai placi sper ca ti-am fost de ajutor pa pa

| andyas01 a răspuns:

Deci sfatul meu e sa te combini cu al 2, ca primul daca te-a facut sa suferi o so mai faca din nou.asa ca nu te mai uita la primul.si el te iubeste da creca s-a combinat cu aia din gelozie ca nu-l iubesti si tu.

| poopsikutza_1214 a răspuns:

Ai doua cai:1. Sa suferi, dar sa te simti cu adevarat fericita sau 2. Sa fii iubita, pentru ca daca te-a iubit cu adevarat, baiatul cu nr. 2 va fi cu tine. Alegerea niciodata nu e usoara, Daca nu ai ce pierde alge baiatul cu nr. 2